Autor Wątek: Led Zeppelin III oczami Duffa  (Przeczytany 340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Led Zeppelin III oczami Duffa
« dnia: Października 05, 2022, 08:44:07 pm »
0


 

Trudno uwierzyć, że od tamtego momentu minęło ponad pół wieku…
… ale owszem, pięćdziesiąt dwa lata temu, 5 października 1970 roku, ukazała się płyta „Led Zeppelin III”.

Po dwóch pierwszych hard rockowych albumach Zeppelini zdecydowali się na lżejsze brzmienie i gitary akustyczne, dowodząc tym samym, jak wszechstronnym są zespołem. I to właśnie ich trzeci album studyjny szczególnie upodobał sobie Duff McKagan.

Z okazji rocznicy wydania „LZ III” portal Guitar Word przytacza deklaracje, jakie basista Guns N’ Roses złożył w rozmowie z dziennikarzem „Bass Player”.

Led Zep III to moja ulubiona płyta Zeppelinów”, twierdzi Duff. „Byłem w trasie, gdy zacząłem pobierać lekcje gry na gitarze basowej, a partie Johna Paula Jonesa dostarczyły mi materiału do ćwiczeń”.

„Jedną z rzeczy, które rzuciły mi się w oczy, było to, że te partie, choć nie były niechlujne, miały surowe brzmienie… i wiedziałem, że Jones przednio się bawił przy ich nagrywaniu”. 
 
„W muzyce Led Zeppelin nie ma czegoś takiego jak nieudane partie basowe”, podsumował McKagan. „John Paul Jones jest genialny”.


W lipcu zeszłego roku Duff udzielił z kolei wywiadu „Metal Hammer”. Wskazał w nim osiem piosenek, które zmieniły jego życie. Jedną z nich był utwór otwierający „Led Zeppelin III” – „Immigrant Song”.

„Miałem starsze rodzeństwo, więc od początku byłem otrzaskany z takimi tuzami jak Led Zeppelin, Beatles, James Gang, Sly, The Family Stone. Jako dziecko nie mogłem, oczywiście, grać kawałków pokroju Immigrant Song, za to wszyscy mogliśmy śpiewać z Robertem Plantem.
W 1977 roku zobaczyłem koncert Led Zeppelin w King Dome w Seattle i naprawdę zrobili na mnie wielkie wrażenie”. 

www.youtube.com/watch?v=RlNhD0oS5pk&feature=emb_title








Źródło
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2022, 08:45:41 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Gunsi w Londynie (Anglia) - 14 października; gościnny występ Duffa McKagana!

Zaczęty przez el_loko

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 17995
Ostatnia wiadomość Października 14, 2020, 05:59:35 pm
wysłana przez Wazonnik