Autor Wątek: Slash i inni dla chorego muzyka  (Przeczytany 778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Slash i inni dla chorego muzyka
« dnia: Lutego 20, 2020, 09:57:38 am »
+2


W kwietniu ubiegłego roku gitarzysta zespołu New York Dolls, Sylvain Sylvain, ogłosił, że cierpi na chorobę nowotworową. Wkrótce potem w sieci rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia. Udało się zebrać siedemdziesiąt z osiemdziesięciu tysięcy. 

W tych dniach grupa znanych muzyków – w tym Slash, Keith Richards, a także Skid Row czy Faster Pussycat – zdecydowała się wspomóc zbiórkę, wystawiając na aukcję opatrzoną autografami gitarę firmy Gretsch.

Z inicjatywą wyszli Tyla (z zespołu Dogs D’Amour) oraz Alan Hampton.
Hampton jest właścicielem lokalu, w którym swego czasu występowali zarówno Sylvain, jak i Tyla. To on wpadł na pomysł, żeby na sprzedaż trafił właśnie używany przez obu muzyków model gitary. Lider Dogs D’Amour ozdobił instrument własnoręcznie wykonanym malunkiem, natomiast artyści, którzy wyrazili chęć przyłączenia się do akcji, wykonali autografy.
Na gitarze znalazły się wydruki podpisów. Oryginały również trafiły na aukcję. 
 


„Byłem załamany, kiedy usłyszałem, że Sylvain jest chory”, twierdzi Tyla. „Rak jest straszny dla każdego, ale w przypadku muzyków dochodzą jeszcze problemy związane z ubezpieczeniem. A pod tym względem jest w Stanach coraz gorzej.
Pomysł wyszedł od Alana. Ja tylko pomalowałem gitarę i skontaktowałem się z kilkoma starymi znajomymi. Nie spodziewałem się, że odzew będzie tak duży. To wielka sprawa”. 

Aukcja potrwa do 24 lutego br.





Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline witas331

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Respect: +10
Odp: Slash i inni dla chorego muzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2020, 02:04:14 pm »
0
Dla tych muzyków to żadna kasa. Tyle w weekend pewnie wydają stonsi na ten przykład.

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5689
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax