Autor Wątek: Joey Tempest (Europe) o GNR i Axlu  (Przeczytany 1208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Joey Tempest (Europe) o GNR i Axlu
« dnia: Czerwca 22, 2021, 02:51:33 pm »
+1

 

Joey Tempest (alias Rolf Magnus Joakim Larsson, ur. 19 sierpnia 1963 roku), wokalista szwedzkiej grupy Europe, zimą 1986 roku zmienił się z nieznanego większości muzyka w gwiazdę światowego formatu. A wszystko za sprawą „The Final Countdown”, która zawojowała ówczesne listy przebojów.

Europe powstali u schyłku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, ale dopiero za sprawą tej piosenki ich sława wykroczyła daleko poza granice Szwecji.

Nigdy później zespołowi nie udało się wzbić na takie wyżyny, choć ich niedawna płyta, „Walk The Earth” z 2017 roku, to całkiem zacne granie.

Magazyn „Classic Rock” przytoczył dziś wypowiedzi Tempesta na temat różnych legend muzyki – takich jak Phil Lynott, Lemmy, Billy Idol, Freddie Mercury, Joe Elliott czy Kurt Cobain.
Joey poświęcił także parę słów Guns N' Roses i Axlowi.   


„Poznałem [Axla] na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”, wyjawił. „Guns N’ Roses byli dla mnie bardzo ważnym zespołem, ponieważ reprezentowali obie te ery w muzyce.
Grałem z Europe dwa koncerty w Budokan [w Tokio]. Gunsi także zaprezentowali się tam dwukrotnie – i to mniej więcej w tym samym czasie. Poszliśmy na ich koncert, a oni zjawili się na naszym”.

Joey pokusił się także o przeprowadzenie porównania pomiędzy Europe a Guns N’ Roses, wyjawiając przy okazji, że w Japonii Gunsi grali bez setlisty. 

„Nasze widowiska nadal przypominały te z lat osiemdziesiątych, z ich pompatyczną oprawą itp. Gunsom, wręcz odwrotnie, wystarczały światła. Nie mieli nawet czegoś takiego jak setlista – po prostu podchodzili do Stevena Adlera i decydowali, co w danym momencie zagrają. Jednak byli wspaniali!”

„W końcu wszyscy wylądowaliśmy w słynnym klubie Lexington Queen. Niezwykła noc… Piwo szybko się skończyło. O czwartej czy piątej nad ranem sytuacja kompletnie wymknęła się spod kontroli. Natknąłem się na Axla w toalecie. Zachowywał się naprawdę przyjaźnie. Pogadaliśmy o tym i owym. Ale przez większą część nocy siedział samotnie w kącie, ubrany w futrzany płaszcz”.   






Źródło

« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2021, 07:23:26 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Joey Tempest (Europe) o GNR i Axlu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 22, 2021, 04:36:33 pm »
+1
Wielkie dzięki za tego newsa. Uwielbiam Europe od lat 90. To naprawdę solidny rockowy zespół. I to nieprawda że to zespół jednego przeboju.

Obczajcie np ten ZA***STY koncert
https://youtu.be/ewGp3SoFLwg
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Joey Tempest (Europe) o GNR i Axlu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 22, 2021, 05:22:02 pm »
+1
Też bardzo lubię Europe. Są postrzegani jako zespół jednego utworu, ale naprawdę warto posłuchać ich płyt. Solo kończące "Devil Sings The Blues" rewelacja.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Joey Tempest (Europe) o GNR i Axlu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 22, 2021, 05:35:10 pm »
+1
Miałem mieszane uczucia po tym jak wrócili po kilkunastu latach w 2004 z nową płytą. Ale chłopaki dają radę, unowocześnili brzmienie, i regularnie nagrywają solidne płyty. Nadal melodyjnie. Wszystkim gwiazdom lat 80 życzę żeby w taki sposób odnajdywali się w 21 wieku. Czekam na nową płyte bo ostatnia z 2017 ale chyba chłopaków covid wstrzymał...

Np
Taki rocker
https://youtu.be/n5PcjMyA-Pw

Albo taka piękna ballada napisana przez gitarzystę po śmierci żony, świetne solo i tekst
https://youtu.be/IKPv_TmzZ6s
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2021, 05:43:57 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Joey Tempest (Europe) o GNR i Axlu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2021, 08:50:25 am »
+1
Byłem kiedyś na koncercie Europe w Warszawie.
http://www.as85.ubf.pl/viewpage.php?page_id=31

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo też kojarzyłem ich jako tych od "Final Countdown".
A tu i balladki typu "Carrie" i porządnie dołożone do pieca jak "Supersticious" czy "Rock The Night". Świetny zespół.

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1535
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip