Autor Wątek: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci  (Przeczytany 3414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« dnia: Sierpnia 25, 2019, 07:44:57 am »
+2

Przeciekł niepublikowany wcześniej  utwór GN'R Hardschool, znany także jako Jackie Chan lub Checkmate. Piosenka, którą wcześniej słyszeliśmy we fragmentach, tym razem wyciekła w pełnej wersji.  Pojawiły się także pełne wersje remiksów Braina (byłego perkusisty GN'R) do utworów z Chinese Democracy: Shackler's Revange i If The World. Przypomnijmy, że zgodnie z polityką forum zarówno proszenie o przecieki, jak i ich upublicznianie jest zabronione.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2019, 09:58:36 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3592
  • Respect: +1421
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 25, 2019, 12:19:57 pm »
0
Mocno średnie, pierwsze solo to chyba Axl grał xD

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 25, 2019, 01:05:32 pm »
0
ZA***STY kawalek, szkoda ze kasa z reunionu byla wazniejsza, niz wydawanie takich piosenek...

no to mamy to i Going Down, 2 pelne nowe kawalki ktore wyciekly od czasu wydania ChD
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 25, 2019, 01:40:00 pm »
0
Super. Już wcześniejszy fragment mi się podobał, a teraz całość tylko bardziej wzmogła sympatię do tego numeru. Oby więcej takich.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 25, 2019, 03:10:20 pm »
+2
Poniewaz sa tu fani tesktow, ponizej transkrypcja wzieta z mygnr

All cautions made
Every chance was given
No effort spared
To save what we had
All in good faith
I would not hesitate
To extend myself
And lend you my hand

[ref.]
But you had to play it cool, had to do it your way
Had to be a fool, had to throw it all away
Too hard school and you thought you were here to stay
If that were true it wouldn't matter anyway

As tempers fade
And lies forgiven
No cause embraced
Could break what we had
In its place
A storm is lived in
I would've thought you could be more of a man
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1897
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 25, 2019, 06:00:42 pm »
0
Brzmienie jednej z solówek przywodzi mi na myśl Bucketheada. Kawałek zapewne już dawno "pełnoletni".

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2019, 06:04:11 pm »
+1
Podobno z roku 2000
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sl4yer

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Respect: +37
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 25, 2019, 08:38:18 pm »
+2
ZA***STY kawalek, szkoda ze kasa z reunionu byla wazniejsza, niz wydawanie takich piosenek...

no to mamy to i Going Down, 2 pelne nowe kawalki ktore wyciekly od czasu wydania ChD

A co ma do tego reunion? Utwor powstał conajmniej 16 lat przed reunionem, jeśli Axl (czy tam wytwórnia) byłaby zainteresowana wydawaniem tego, miało by to miejsce sporo czasu przed reunionem. Jedyne co spowodował reunion to że znowu są głośnym zespołem a nie pośmiewiskiem.

A co do utworu, bardzo fajny ale słychać, że niedopracowany

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 25, 2019, 09:29:40 pm »
0
Całkiem ciekawe intro. Zwrotki i refren już były znane i myślałem, że wszystkie brejki będą w podobnym tonie, a trochę drugie solo mi nie siedzi.  Ale numer na duży plus
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 25, 2019, 10:15:30 pm »
+1
ZA***STY kawalek, szkoda ze kasa z reunionu byla wazniejsza, niz wydawanie takich piosenek...

no to mamy to i Going Down, 2 pelne nowe kawalki ktore wyciekly od czasu wydania ChD

A co ma do tego reunion? Utwor powstał conajmniej 16 lat przed reunionem, jeśli Axl (czy tam wytwórnia) byłaby zainteresowana wydawaniem tego, miało by to miejsce sporo czasu przed reunionem. Jedyne co spowodował reunion to że znowu są głośnym zespołem a nie pośmiewiskiem.

A co do utworu, bardzo fajny ale słychać, że niedopracowany

bardzo duzo ma
decydujac sie na reunion Axl wywalil do kosza dwie dekady
teraz jedyna szansa ze uslyszymy te kawalki z czasow ChD to w formie wyciekow

posmiewisko? a dla mnie posmiewiskiem sa wlasnie teraz grajac do znudzenia te same kawalki sprzed 30 lat i nie wydajac nic nowego, nawet po powrocie Slasha i Duffa
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 25, 2019, 11:12:24 pm »
0
Jakoś ciężko mi określić czy to jest dobre czy średnie, pomiędzy wokalami bym coś pozmieniał. ;) Tak czy inaczej powinni się wziąć za takie kawałki i je wydać. Perkusja mi się tu podoba ale solówki jakieś dziwne.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2019, 12:09:07 am wysłana przez Luk »

Offline sl4yer

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Respect: +37
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 26, 2019, 09:45:11 am »
+2
ZA***STY kawalek, szkoda ze kasa z reunionu byla wazniejsza, niz wydawanie takich piosenek...

no to mamy to i Going Down, 2 pelne nowe kawalki ktore wyciekly od czasu wydania ChD

A co ma do tego reunion? Utwor powstał conajmniej 16 lat przed reunionem, jeśli Axl (czy tam wytwórnia) byłaby zainteresowana wydawaniem tego, miało by to miejsce sporo czasu przed reunionem. Jedyne co spowodował reunion to że znowu są głośnym zespołem a nie pośmiewiskiem.

A co do utworu, bardzo fajny ale słychać, że niedopracowany

bardzo duzo ma
decydujac sie na reunion Axl wywalil do kosza dwie dekady
teraz jedyna szansa ze uslyszymy te kawalki z czasow ChD to w formie wyciekow

posmiewisko? a dla mnie posmiewiskiem sa wlasnie teraz grajac do znudzenia te same kawalki sprzed 30 lat i nie wydajac nic nowego, nawet po powrocie Slasha i Duffa

Wywalenie tego do kosza to była słuszna decyzja. Naprawde uwazasz, że gdyby Slash i Duff nie wrócili mielibysmy teraz nowy materiał? Moim zdaniem Axl stracil pewnosc siebie po średnim przyjęciu CD. Inna sprawa, że skoro tamten był nie najlepiej przyjęty to wytwórnia nie chciałaby wydawać kolejnego.

Co do bycia posmiewiskiem, przecież poprzedni skład niczego nie wydał. Również odklepywali te same utwory. Z tą roznicą ze grali chińszczyzne która byla wtedy świeża ale i tak wiekszosc z tych „nowych“ utworów była grana juz od 2001. Wiec masz do wyboru Slasha i Duffa grajacych te utwory lub Ashbe z Ronem. Kto z nich jest posmiwiskiem? 90% ludzi idących na koncert chce zobaczyc tych pierwszych. Dodaj sobie do tego wpadki Ashby np. na Golden Gods, grubego Axla z wąsem i koncerty takie jak RiR2011. I nie chodzi mi o to co wolałbyś ty a jaka była powszechna opinia.
A wiara w to, że gdyby pograli troche dłużej to wydaliby mase nowych kawałków jest bardziej naiwne niż wiara w nowy album w obecnym składzie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 26, 2019, 09:12:28 pm »
+1
Mozna Axlowi nie wierzyc w nic, ale w 2014 powiedzial w wywiadzie ze ma gotowa druga czesc ChD. W 2015 zwachal sie juz ze Slashem.

Poprzedni sklad nic nie wydal? A co to za marna prowokacja?

Najpierw mnie pytasz co bym wybral, a potem ze cie to nie interesuje. To zdecyduj sie.
To ze wiekszosc cos uwaza, nie znaczy ze wszyscy.

A teraz kilka faktow. Po powrocie Slasha/Duffa do zespolu mialo byc inaczej

-Mialy byc nowe utwory grane. Nie sa.
-Setlista miala zostac urozmaicona. Nie zostala.
-Mialo byc mniej coverow. Nie jest.
-Miala byc nowa plyta, albo chociaz cokolwiek nowego, albo chociaz cokolwiek wskazujacego na to ze cos jest na rzeczy. Nie ma, czlonkowie w wywiadach sami przyznaja ze nic nie ruszyli.

Co zatem jest?

Nostalgia band w starym skladzie. Gruby od 10 lat Axl. Gruby Slash. Mylacy sie w tekstach Axl. Slabo spiewajacy Axl. Mylacy sie w solowkach Slash. Grajacy nie wiadomo co Slash.
Nawet, to ciekawostka, Duff nie jest w stanie przypomniec sobie tekstow kilku piosenek GNR (patrz jego obecne solowe wystepy).

Mam tez skomentowac wydanie reedycji AFD w kosmicznych cenach, czy moze resoraki w barwach GNR?

Ludzie napaleni na reunion (wlasciwie regroup, bo Izzy ma to w dupie) oczami wyobrazni widzieli lata 90 i zjednoczonych, mlodszych o 30 lat i 30 kg herosow, ktorzy zawladneli ich dziecinstwem/mlodoscia. Co dostali? Setliste ktora wyrecytuje kazdy z pamieci w srodku nocy  i koncerty/wiecej koncertow/jeszcze wiecej koncertow.

Zonk. Przeciez mialo byc tak pieknie.
Ale po co panowie sie maja wysilac, skoro Axl przychodzi punktualnie, za jeden wystep wpada po 3mln, bez wzgledu na to co zagraja, ludzie i tak kupia bilety.

Aha, no pochwalic trzeba za koncerty po 3h, 3h30min. Nikt w ich klasie takowych obecnie nie gra. To fakt. Ale wolalbym 2h20, tyle co Metallica, jesli to oznaczaloby tylko niemoznosc przewidzenia setlisty przed koncertem.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 26, 2019, 09:16:12 pm »
+1
Już jest na Youtube:

youtu.be/6DaL-Z4dwzI
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Hardschool/Checkmate/Jackie Chan w sieci
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 26, 2019, 10:00:36 pm »
0
Ale wolalbym 2h20, tyle co Metallica, jesli to oznaczaloby tylko niemoznosc przewidzenia setlisty przed koncertem.

Metallica zmienia 2-3 utwory na trasie. Byłbyś w stanie przewidzieć setlistę po pewnym czasie od rozpoczęcia tournee, jeśli je byś śledził.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2019, 10:17:30 pm wysłana przez Hubik »

 

"Stuck Inside" już w sieci

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8093
Ostatnia wiadomość Października 30, 2007, 09:07:07 pm
wysłana przez Brokuła