Autor Wątek: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022  (Przeczytany 979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1451
Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« dnia: Września 17, 2022, 07:19:46 am »
+1

Miejsce: Arena Eurobike, Ribeirão Preto, Brazylia

Lista utworów:

01. It's So Easy
02. Mr. Brownstone
03. Chinese Democracy
04. Slither (cover Velvet Revolver)
05. Rumble intro / Welcome to the Jungle
06. Better
07. Double Talkin' Jive
08. Live and Let Die  (cover Wings)
09. Shadow of Your Love
10. Reckless Life
11. You’re Crazy (szybka wersja)
12. Estranged
13. Rocket Queen
14. You Could Be Mine
15. Attitude (cover Misfits) [Duff na wokalu]
16. Absurd
17. Hard Skool
18. Civil War / Jimi Hendrix's "Machine Gun" outro
19. Sorry
20. Slash Guitar Solo
21. Sweet Child o' Mine
22. November Rain
23. Wichita Lineman (cover Jimmy’ego Webba)
24. Only Women Bleed intro / Knockin' on Heaven's Door (cover Boba Dylana)
25. Nightrain

Bisy:

26. Coma
27. Blackbird intro (The Beatles) / Patience
28. Don't Cry
29. Paradise City

Soundcheck: It's So Easy, Estranged, Civil War, Attitude.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2022, 05:47:56 pm wysłana przez daub »

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34745
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #1 dnia: Września 17, 2022, 08:38:47 am »
+1
Chyba fani Gunsów w Polsce stają się wymierającym gatunkiem, skoro nawet podczas trasy koncertowej cisza.
Ja wiem, że zwyczajowo set jest nudny jak flaki z olejem, ale skoro już nawet zwyczajowego narzekania nie ma to kiepsko :D

Z tym, że patrząc z perspektywy zwyczajnego fana, który nie śledzi setów, na koncercie pojawi się, jak się pojawi, ale ogólnie nie
jest takim, no, zagorzałym fanem, to set robi wrażenie i w sumie niczego w nim nie brakuje. nie mówię o pasjonatach CHD, bo,
patrząc pod tym kątem jest biednie, ale bogato już było.

Tak, czy inaczej, wypada się cieszyć tym, co mamy, bo nie wiadomo, jak długo jeszcze dadzą radę grać razem, a na nowy materiał i tak się już raczej nie zanosi.
"Nowe" kawałki miały w czerwcu, jeśli dobrze pamiętam, reedycja UYI w lipcu? Nie powiedzieli tylko w którym roku :)

Z drugiej strony mamy teraz trasę prawie do połowy grudnia, więc nie można powiedzieć, że nic się nie dzieje. Może jeszcze nas zaskoczą. Najciemniej jest przed świtem, podobno.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8634
  • 17000 postów
  • Respect: +4368
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #2 dnia: Września 17, 2022, 11:29:41 am »
0
Fani GNR mają się dobrze, patrząc na frekwencję na koncercie, to to forum wymiera. Cud że jeszcze ktokolwiek tu dodaje posty.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline bobow

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Respect: +24
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #3 dnia: Września 17, 2022, 07:03:58 pm »
+1
Spokojnie bez paniki wierni fani Gunsow i forum nadal czuwają nawet jeśli nikt nie pisze 😁

Offline Jourgen

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Respect: +52
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #4 dnia: Września 18, 2022, 07:49:45 am »
+4
Hej,

Powiem Ci tak, to nie do końca tak jest. Ja jestem na tym forum od xxx lat. Nie piszę praktycznie nic. Dlaczego? Kompletnie się w wielu kwestiach nie zgadzamy, a ja nie mam w zwyczaju bić piany, czy się wykłócać (o spokojnych dyskusjach już nie mówiąc). Jestem codziennym gościem na forum-stronie, tyle, że się nie loguje.

Ale ja praktycznie codziennie sprawdzam te sety na stronie i będę ZAWSZE wdzięczny tym, którym chce się to dodawać, bo naprawdę robią dobrą robotę i mają dla kogo. Ale dałeś mi do myślenia, nie powiem. Od dzisiaj postanowiłem się logować z szacunku dla tworzących treści. Postaram się też coś od czasu do czasu napisać.

Set jest naprawdę rewelacyjny. Nie wiem czego można się spodziewać od kapeli z naprawdę niewielką ilością stworzonej muzyki w porównaniu z wielkością zespołu. Te rotacje w secie też się pojawiły, a wcale nie musiały. Depeche Mode nie rotuje, mają jeden set całą trasę. Inne bandy też nie rotują. To nie jest norma, standard. Patrzymy na koncerty bardzo personalnie, jakby zespół grał tylko dla nas. Ale tak nie jest. Nie od dziś trasy koncertowe nazywa się wędrownymi cyrkami, a w cyrku repertuar jest ten sam. Dlatego też pojawia się nazwa "turne":) Czyli objazdowy cyrk z programem takim a takim.

Przyznaje, że na wielu koncertach GNR byłem. Ostatni w Polsce/Czechach (wole jeździć do Czech, nawet mam bliżej, a tam zawsze lepiej słychać). odpuściłem. Dlaczego? Bo się formuła dla mnie wypaliła. Słucham GN'R od 89 roku dzięki siostrze i radiu. Kiedy zorientowałem się, że na koncercie w Chorzowie nieświadomie wyszedłem w trakcie November Rain żeby przejść się dokoła stadionu, poszukać piwa, którego nie było, to dotarło do mnie, że ta trasa reunionowa mi się przejadła.

To, co napiszę, zapewne wielu zbulwersuje, ale największy mój zarzut dla tej niekończącej się trasy (nie, nie wokal) to to, że koncerty są zbyt długie. ZBYT DŁUGIE. Zawsze wolałem uczucie niedosytu, niż przesytu. Wolę klasycznej długości albumy, takie max do 43 minut, wolę koncerty maksymalnie kręcące się wokół 2 godzin, a najlepsze są 90 minutowe. Wole puścić album drugi raz, jeśli mi czegoś brakuje, niż słuchać go na dwie raty. Wole koncert, który w 90 minut zmiażdży mi kolana a po powrocie sortuje płyty i jeszcze męczę repertuar na słuchawkach, niż po 2 godzinach i trzech solówkach szukać piwa wkoło stadionu, mając świadomość, że go nie znajdę.

Powiecie, co ze mnie za fan. Powinienem się cieszyć, że w Polsce zagrali 3,5 godziny. Nie, nie cieszę się. Naprawdę. Ale nie z tego, że się źle bawię. Powód jest taki, że nie ma tego uczucia niedosytu. To tak jak poznajesz fajną dziewczynę, chcesz się z nią widywać całymi dniami ale nie mieszkacie ze sobą, nie macie tego kontaktu pełnego, więc wracasz od niej do domu i ona Ci jeszcze siedzi w głowie. Masz czas żeby o niej myśleć itd. Masz uczucie niedosytu. a uczucie niedosytu jest fajne.

No i tyle.

Wracam na forum, będę się udzielał, bo jeśli ktoś wpadnie na pomysł zamknąć stronę to zaburzy moją strefę komfortu, którą jest codzienna weryfikacja na stronie gunsnroses.com.pl tego, co Gunsi zrobili dnia poprzedniego. Dla mnie to ważna rutyna i proszę mi jej nie zabierać:)

Fenomenalny set!

Pozdro


Chyba fani Gunsów w Polsce stają się wymierającym gatunkiem, skoro nawet podczas trasy koncertowej cisza.
Ja wiem, że zwyczajowo set jest nudny jak flaki z olejem, ale skoro już nawet zwyczajowego narzekania nie ma to kiepsko :D

Z tym, że patrząc z perspektywy zwyczajnego fana, który nie śledzi setów, na koncercie pojawi się, jak się pojawi, ale ogólnie nie
jest takim, no, zagorzałym fanem, to set robi wrażenie i w sumie niczego w nim nie brakuje. nie mówię o pasjonatach CHD, bo,
patrząc pod tym kątem jest biednie, ale bogato już było.

Tak, czy inaczej, wypada się cieszyć tym, co mamy, bo nie wiadomo, jak długo jeszcze dadzą radę grać razem, a na nowy materiał i tak się już raczej nie zanosi.
"Nowe" kawałki miały w czerwcu, jeśli dobrze pamiętam, reedycja UYI w lipcu? Nie powiedzieli tylko w którym roku :)

Z drugiej strony mamy teraz trasę prawie do połowy grudnia, więc nie można powiedzieć, że nic się nie dzieje. Może jeszcze nas zaskoczą. Najciemniej jest przed świtem, podobno.
Born to rock, drink and fuck!

Offline charlie_cherry

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Respect: +34
    • http://gnrobr.w.interia.pl
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #5 dnia: Września 19, 2022, 12:57:42 pm »
+1
Dołączę do postu. Piszę rzadko, ale sprawdzam regularnie. Podświadomie z nadzieją "a może będzie dzisiaj news o nowej muzyce, albo chociaż przeciekach" :)

Wielkie dzięki ekipie NTS za każdego newsa.

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34745
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #6 dnia: Września 19, 2022, 06:59:40 pm »
+1
O, jednak się obudzili  :D Na to liczyłem :) Domyślam się, że jest wiele osób, które zagląda, ale im się pisać nie chce/ nie mają czasu, tyle, że to może kiedyś zadziałać w drugą stronę, bo brak odzewu powoduje, że czasem nie chce się dodawać. Mówię tak, jakbym dodawał jakieś  :lol:, ale po prostu wiem, jak kto działa :)
Tak, czy inaczej, fajnie, że jesteście, wszyscy, i dzięki  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline bobow

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Respect: +24
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #7 dnia: Września 21, 2022, 04:40:17 pm »
0
Dlaczego nikt nie wspominał o Gunsach na Rock in Rio? Są gdzieś nagrania na YT ale starym fanom radzę tego nie oglądać bo wokal masakra... 🤭

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34745
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #8 dnia: Września 21, 2022, 06:44:21 pm »
0
Dlaczego nikt nie wspominał o Gunsach na Rock in Rio? Są gdzieś nagrania na YT ale starym fanom radzę tego nie oglądać bo wokal masakra... 🤭

Był set z Rock in Rio na stronie przecież. Nawet marudziłem, że nic "nowego" nie zagrali, a zaraz po Rock in Rio dołożyli bodajże Sorry i Reckless Life.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline baddream

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 758
  • Płeć: Mężczyzna
  • You Don't Know Who You Can Trust Now
  • Respect: +98
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #9 dnia: Września 22, 2022, 07:36:05 am »
+1
Ogólnie RIR w tym roku to biedne było jak makaron z kranówką robiący za rosół.
Kiedy Chińska Demokracja zaleje świat, to nastąpi wówczas Armaggedon, Korea Płd i Płn połączy się w imie braterstwa, Stany przestaną ciągnąć ropę z bliskiego wschodu.

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1274
  • Respect: +309
Odp: Gunsi w Brazylii - Ribeirão Preto, 16.09.2022
« Odpowiedź #10 dnia: Września 30, 2022, 11:10:10 am »
0
Sety za długie? Jak ktoś widział kilka razy to może tak, ale też są osoby dla których dany koncert może być pierwszym i jedynym występem GNR na którym są.
In Rock We Trust

 

Gunsi w Leeds 29.08.2010 oraz Reading 27.08.2010

Zaczęty przez wolff

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 26063
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2010, 12:21:01 am
wysłana przez William_Bailey