Autor Wątek: Axl nostalgicznie o Izzym (i genezie „Don’t Cry”)  (Przeczytany 884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Axl nostalgicznie o Izzym (i genezie „Don’t Cry”)
« dnia: Września 14, 2021, 12:14:29 pm »
0



W niedzielę Guns N’ Roses zagrali w Etess Arena w Atlantic City.
Pod koniec koncertu, przy okazji „Don’t Cry”, Axl Rose w przypływie nostalgii opowiedział zgromadzonej publiczności, jak powstawała ta piosenka. 

„Ten utwór był pierwszą piosenką Guns N’ Roses”, wyjaśnił. „Poszedłem do Izzy’ego i rzuciłem kamykiem w jego okno. Wyjrzał, obawiając się, że przyszedłem skopać mu tyłek. Kilka miesięcy wcześniej doszło między nami do kłótni. Było trochę jak w Blues Brothers: Musimy znowu zebrać zespół”.

„Usiedliśmy”, ciągnął Axl. „Rzuciłem: Mam kilka naprawdę dołujących tekstów, a Izzy na to: A ja mam kilka naprawdę dołujących melodii. Uznałem, że świetnie się złożyło”.

www.youtube.com/watch?v=IfaTIaYSItI



Rzecz działa się na początku 1985 roku, w czasie, gdy na Sunset Strip z popiołów Hollywood Rose i L.A. Guns wyłaniało się Guns N’ Roses.
Zespół grywał „Don’t Cry” na najwcześniejszych koncertach w muzycznych klubach Los Angeles, ale nie umieścił tego utworu na swojej debiutanckiej płycie. Piosenka została opublikowana dopiero w 1991 roku, na „Use Your Illusion I”. W chórkach pojawił się wówczas wokalista Blind Melon, Shannon Hoon. 


Nieczęsto się zdarza, żeby Axl wspominał o Izzym na scenie. Stradlin odszedł z zespołu podczas trasy Use Your Illusion. W 2006 i 2012 roku grywał gościnnie z Guns N’ Roses, ale nie wziął udziału w reunionie.







Źródło
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2021, 01:18:09 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Axl nostalgicznie o Izzym (i genezie „Don’t Cry”)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 14, 2021, 12:35:52 pm »
+1
Axl + Izzy = GNR

Stradlin w ostatniej dekadzie to jak Axl z lat 94-99
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2021, 12:37:59 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Axl nostalgicznie o Izzym (i genezie „Don’t Cry”)
« Odpowiedź #2 dnia: Września 14, 2021, 01:32:52 pm »
0
Zajebista jest ta gitara Slash'a w "The Seeker".

 

Adler: Axl powinien wydać Chinese Democracy pod inną nazwą zespołu

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 13226
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2009, 01:47:36 pm
wysłana przez Meximax