Autor Wątek: „To był szalony, ale piękny chaos” - Tommy Stinson o GNR ery ChD  (Przeczytany 820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3503
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3582
+1

Tommy Stinson grał w Guns N’ Roses dłużej niż Slash, Duff McKagan czy Izzy Stradlin - i inaczej też postrzega Axla.




Tommy Stinson udzielił niedawno wywiadu, w którym mówił o swoim trwającym szesnaście lat mariażu z Guns N’ Roses, a także o szacunku i podziwie dla Axla jako lidera zespołu z Los Angeles.

Stinson dołączył do GN’R w 1998 roku, po tym, jak ówczesny bębniarz Gunsów (a prywatnie jego kumpel), Josh Freese (obecnie koncertujący z Foo Fighters), zachęcił go do stawienia się na przesłuchanie. W rozmowie z Mattem Stocksem basista wyjawił, że początkowo nie brał możliwości grania w GN’R zbyt poważnie, ale przyjął zaproszenie do zespołu, kiedy dowiedział się, dlaczego Axl chce utrzymać ów zespół przy życiu.

„Co sprawiło, że zdecydowałem się przyjąć te propozycję? Cele Axla. On wciąż miał prawa do nazwy i mówił sobie: «Ci sk***rwiele odwrócili się ode mnie, ale ja nie zamierzam się poddać, utrzymam Guns N’ Roses przy życiu». Sposób, w jaki stawiał sprawę, wydał mi się bardziej punk rockowy niż wszystko, o czym słyszałem kiedykolwiek wcześniej, dlatego pomyślałem: «Dobra, wchodzę w to»”. 
 
Tommy podchwycił sugestię Stocksa, że „należy szanować taki upór”, i powiedział:

„Tak, k***rwa. I ja to robiłem. Bez dwóch zdań”.

„[O Guns N’ Roses] mogę mówić tylko dobrze”, dodał Stinson. „Jasne, kłóciliśmy się, bywało trudno, ale to było dobre doświadczenie. I dużo mi dało”. 

Zapytany o atmosferę, jaka w 2008 roku panowała wokół „Chinese Democracy” – płyty, na którą fani musieli czekać kilkanaście lat – Tommy przyznał, że wspomina tamten okres z rozrzewnieniem, jako „szalony, ale piękny chaos”.

„Fakt, że Jimmy Iovine w ostatniej chwili praktycznie wyszarpał ten album z rąk Axla, to w moich oczach jedyna skaza”, wyjaśnił. „Nie wiem, czy gdyby tego nie zrobił, fani postrzegaliby tę płytę inaczej. Axl na pewno tak. Był bardzo blisko celu, a oni «wyrwali» mu ten materiał, zanim uznał, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. To po prostu stało się trochę za szybko. Niefortunna okoliczność. W sumie jednak nagraliśmy wielką płytę”.   

„Axl wyprodukował coś, co było owocem pracy wielu ludzi, pochodzących z różnych muzycznych środowisk. Zebrał nas… jak nieopierzone żółtodzioby… i zgrał tak, że zaczęliśmy razem tworzyć, wspólnie pracować. To niesamowite, że udała mu się ta sztuka. Wyrazy uznania”. 







Źródło


« Ostatnia zmiana: Września 28, 2023, 04:07:58 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12074
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2215
    • As Koncertowy
Odp: „To był szalony, ale piękny chaos” - Tommy Stinson o GNR ery ChD
« Odpowiedź #1 dnia: Września 28, 2023, 04:20:51 pm »
+1
„Fakt, że Jimmy Iovine w ostatniej chwili praktycznie wyszarpał ten album z rąk Axla, to w moich oczach jedyna skaza”, wyjaśnił. „Nie wiem, czy gdyby tego nie zrobił, fani postrzegaliby tę płytę inaczej. Axl na pewno tak. Był bardzo blisko celu, a oni «wyrwali» mu ten materiał, zanim uznał, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. To po prostu stało się trochę za szybko.

Inaczej ,chyba jeszcze byśmy na to czekali ;)

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34747
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: „To był szalony, ale piękny chaos” - Tommy Stinson o GNR ery ChD
« Odpowiedź #2 dnia: Września 28, 2023, 06:43:49 pm »
0
Czyli ile mieliśmy czekać? Teraz nikt czegoś takiego nie zrobi, bo nie ma kto.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8634
  • 17000 postów
  • Respect: +4368
Odp: „To był szalony, ale piękny chaos” - Tommy Stinson o GNR ery ChD
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2023, 09:11:19 pm »
+1
Dlatego Axl nie bardzo był zainteresowany promocja ChD. A dla Pana Generała Stinsona zawsze szacunek.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3503
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3582
Odp: „To był szalony, ale piękny chaos” - Tommy Stinson o GNR ery ChD
« Odpowiedź #4 dnia: Września 29, 2023, 02:02:36 pm »
+1
Tommy to świetny gość i niebanalny rozmówca.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5039
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: „To był szalony, ale piękny chaos” - Tommy Stinson o GNR ery ChD
« Odpowiedź #5 dnia: Października 03, 2023, 08:44:20 am »
0
Z perspektywy czasu cieszę się, że ChD wyszła kiedy wyszła. Ja osobiście czekałem na ten album raptem ok. 5 lat czyli od czasów kiedy w liceum wpadłem w odchłań GnR, ale już wtedy miałem wrażenie, że to czekanie trwa zbyt długo.

ChD to dziś jedna z moich ulubionych płyt, także przez tą historię która wokoło niej urosła. Zatem cieszę się, że ktoś wyrwał ten materiał z rąk Axla i doprowadził do jego faktycznego wydania. Czasem trzeba zaryzykować i poprostu coś zrobić tu i teraz, aby złapać pewną ulotną chwilę. ChD to 14 lat chwil upchanych w jednym LP.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

 

Fortus o różnych wcieleniach GNR [fortus] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2451
Ostatnia wiadomość Września 24, 2020, 10:22:36 pm
wysłana przez sunsetstrip