Autor Wątek: Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak  (Przeczytany 1722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak
« dnia: Stycznia 15, 2019, 10:17:58 am »
+1
Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak




 

Były gitarzysta Guns N’ Roses, Gilby Clarke, był niedawno gościem „Rock Talk With Mitch Lafon”.
W rozmowie przyznał między innymi, że chciał być częścią trasy Not In This Lifetime.



Gunsi nie zadzwonili do ciebie w sprawie Not In This Lifetime, co musiało być pewnym rozczarowaniem. Jak ktoś, kto zna zespół z bliska i widział rzeczy, których my nie widzimy, postrzega reunion? Byłeś oszołomiony? 

„Oszołomiony” to dobre określenie. Nie spodziewałem się tego. Jestem naprawdę zdziwiony, że Slash i Axl się zeszli. Tak, zdziwiony. Ta dwójka tworzy świetny duet i bardzo się cieszę, że znowu działają razem.
Ludzie często pytają mnie, czy wziąłbym udział [w reunionie]. Odpowiedź brzmi „tak”, ale musiałbym to przemyśleć. Wspaniale wspominam tamte czasy, ale też nie jestem jednym z tych, którzy ciągle wracają do przeszłości. To, co przeżyłem, pozostało mi w pamięci. I cieszę się, że [chłopaki] tak świetnie sobie radzą.   

W tym roku ukaże się twój album. Opowiedz mi o nim. Czy to płyta rockowa, czy może stworzyłeś coś zupełnie innego?

Przede wszystkim chciałbym wyjaśnić, że mój brak aktywności oznaczał głównie brak występów na żywo. Potrzebowałem chwili przerwy i spokoju, żeby zastanowić się, gdzie jestem, co tak naprawdę robię. 

Mój pierwszy projekt solowy wziął się stąd, że miałem garść piosenek, które nie miały znaleźć się na płycie Guns N’ Roses, a ponieważ byłem z nich zadowolony, to zacząłem prezentować je na koncertach… i tak to się zaczęło.

Granie w Guns N’ Roses było oczywiście kamieniem milowym w mojej karierze – nigdy tego nie ukrywam – toteż w setlistach zawsze miałem parę ich kawałków.   

Publiczności to się podobało. Grałem więc własne numery, piosenki Stonesów, MC5, Clasha, GNR… W ciągu ostatnich czterech, pięciu lat miałem wrażenie, że jeśli nie gram czegoś z repertuaru Guns N’ Roses, ludzie po prostu wpatrują się we mnie wyczekująco. 
Właśnie dlatego musiałem zrobić sobie przerwę, napisać kilka nowych utworów, wydać nową płytę. Pokazać się i być tym, kim jestem.

Zatem nowa płyta solowa nie będzie ukłonem w stronę Guns N’ Roses? Możemy się po niej spodziewać starego, dobrego rock and rolla czy czegoś zupełnie innego? Gdzie jesteś z muzycznego punktu widzenia? 

Wiesz, uważam, że najlepszym, co artysta może zrobić, jest bycie tym, kim jest, bycie ze sobą szczerym. Oczywiście człowiek chce próbować nowych rzeczy, żeby nie popaść w muzyczną stagnację. 
[Ta płyta] to rock and roll. To, co kocham. Dla mnie rock and roll oznacza głośne gitary, głośne bębny, sporo krzyku.

Dla mnie Gunsi byli wielkim przeżyciem. W tamtych czasach byli największymi gwiazdami rocka, najlepszym zespołem grającym rock and rolla. Widziałem w nim coś w rodzaju głośnej wersji Stonesów. Dlatego jestem szczęśliwy, że mogłem z nimi grać. To muzyka, którą lubię.

[Wracając do płyty…] Tak, to płyta rock and rollowa. Jest tam dużo gitary, trochę klawiszy, tu i ówdzie fortepian. Gdybym musiał ją zdefiniować, to powiedziałbym, że to klasyczny rock.








Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 15, 2019, 07:27:28 pm »
0
Na szczęście reunion powiedział Gilby'emu: nie
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 15, 2019, 07:32:28 pm »
+2
Na szczęście Gilby nie przeżywa tego jak Adler i idzie dalej swoją drogą.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2019, 08:53:15 pm »
+5
Bo nie zapadł na adleryzm.   8)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 15, 2019, 09:00:24 pm »
0
I chwała mu za to. Swoją drogą, to cicho coś u Adlera.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2019, 11:18:29 am »
0
Pozytywny gość, nigdy nie miał do nikogo żalu - wiedział po co znalazł się w Gunsach i jaka była jego rola.
A do płyty "Pawnshop Guitars" często powracam. Nie obrażę się jak nowy krążek będzie w tym klimacie, a z wywiadu wynika, że w tym kierunku to poszło, więc to będzie po prostu dobra płyta.
Reunion z Gunsami - jeśli na parę koncertów gościnnie to jestem za. Jeśli na stałe to wolę Fortusa.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2019, 11:30:02 am »
0
A mi by nie przeszkadzało, gdyby Gilby wszedł na stałe, ale stało się inaczej, więc nie mam żalu.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Gilby: Reunionowi powiedziałbym tak
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2019, 02:25:29 pm »
+1
I chwała mu za to. Swoją drogą, to cicho coś u Adlera.

Od odwyku do odwyku.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

 

Gilby: "Każda praca ma swoje plusy i minusy. Czekanie było minusem"

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2087
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 01:52:26 pm
wysłana przez pawlik.7