Autor Wątek: GNR wśród „spadkobierców” New York Dolls?  (Przeczytany 332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
GNR wśród „spadkobierców” New York Dolls?
« dnia: Lutego 12, 2022, 05:28:10 pm »
0





Jeśli nie liczyć The Stooges, New York Dolls byli może najważniejszą kapelą protopunkową, pionierami punk rocka. Pierwsze wcielenie zespołu, to z początku lat siedemdziesiątych minionego wieku, miało kluczowy wpływ zarówno na ewolucję brzmienia muzyki punk, jak i na… wizerunek tak zwanych kapel hair metalowych. Muzycy NYD chętnie sięgali po czarną skórę, spandex, ale także elementy damskiej garderoby, lakier do włosów i makijaż.   

A muzyka? Cóż, New York Dolls byli gwiazdami rocka, bez względu na to, czy świat o tym wiedział, czy też nie. Byli gwiazdami już wtedy, kiedy grali pierwsze koncerty w Oscar Wilde Room w Mercer Arts Center. W skład zespołu wchodzili Jerry Nolan, Syl Sylvain, Arthur Kane, David Johansen i Johnny Thunders.

Alternative Press przygotowało listę jedenastu zespołów, na które w ten czy inny sposób wpłynęło muzyczne dziedzictwo New York Dolls.

W zestawieniu znaleźli się Guns N’ Roses, a także Sex Pistols, Ramones, The Cramps, Misfits, Social Distortion, Hanoi Rocks, The Smiths, Manic Street Preachers, Green Day oraz The Libertines.


„Hanoi Rocks wywarli wpływ nie tylko na brytyjskie zespoły nurtu trash, lecz także na glam metalowe kapele z Sunset Strip w Los Angeles. To samo można powiedzieć o New York Dolls. Sęk w tym, że w większości przypadków rzeczone wpływy miały charakter czysto… kosmetyczny. Wyjątkiem byli Guns N’ Roses”.

Zespół nagrał cover „Human Being”, opublikowany na płycie „The Spaghetti Incident?”. 

www.youtube.com/watch?v=gIucYWojfUE



W 1986 roku Gunsi supportowali Johnny’ego Thundersa.

Duff powrócił do tego tematu w zeszłym roku:

„Zaczęliśmy grać w Los Angeles naprawdę dobre koncerty, jako suport Cheap Trick i Social Distortion. Wreszcie przyszła kolej na koncert Johnny’ego Thundersa. To musiało być w 1985 albo 1986 roku. Supportowaliśmy Johnny’ego w Fender’s Ballroom przy Long Beach. I właśnie wtedy wszystko się posypało…”, mówił.   
 
„Johnny był na narkotykowym głodzie i podczas próby dźwięku czekał na swojego dilera. Co więcej, naprzykrzał się dziewczynie jednego z nas. Byliśmy wówczas czymś w rodzaju gangu i lepiej było z nami nie zadzierać. Axl się wkurzył. Słyszałem, jak krzyczy: Skopię ci tyłek, skurw***elu! Zaraz potem Johnny zamknął się w garderobie, przerażony.
Koncert nie należał do najlepszych”. 






Źródło
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2022, 05:29:56 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: GNR wśród „spadkobierców” New York Dolls?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2022, 07:28:22 pm »
+1
Bardzo lubię NYD, zwłaszcza ich pierwsze nagrania. Mogli być jednymi z największych, ale dali z siebie "zbyt wiele za wcześnie". Odkryłem ich, poniekąd, dzięki Gunsom, dzięki Spaghetti Incident i chociażby z tego powodu jestem wdzięczny Gunsom, bo naprawdę było warto :) Swoją drogą  ciekawa informacja sprzed lat w kontekście powiązań Gunsów i NYD :) https://archive.blabbermouth.net/news/ex-guns-n-roses-guitarist-izzy-stradlin-backs-out-of-new-york-dolls-reunion-show/Zresztą tych powiązań było więcej, o niektórych stosunkowo niedawno była nawet mowa na NTS. Tak, czy inaczej, jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością NYD to szczerze polecam :) Warto posłuchać, poznać i wyrobić sobie własną opinię o zespole.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1458
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip