Autor Wątek: Gilby: Zastąpić Izzy’ego? Niewykonalne!  (Przeczytany 788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Gilby: Zastąpić Izzy’ego? Niewykonalne!
« dnia: Listopada 15, 2020, 05:12:05 pm »
0

 
Gilby Clarke był gościem programu „Rock Talk With Mitch Lafon”.
W programie pojawił się również Alan Niven.
Były gitarzysta i były menedżer Guns N’ Roses ucięli sobie przyjacielską pogawędkę, podczas której ten pierwszy mówił między innymi o tym, jak się czuł, zajmując w zespole miejsce Izzy’ego Stradlina.



Gilby: Minęło kilka lat, odkąd spotkaliśmy się po raz ostatni.

Alan: Faktycznie. Po raz ostatni widzieliśmy się gdzieś w telewizji. Zjawiłeś się, żeby opowiedzieć, co porabiasz, pogadaliśmy i pamiętam, że powiedziałem potem, iż Gunsom dopisało szczęście, kiedy szukając następcy Izzy’ego, natrafili na tak równego gościa jak ty.

Gilby: Cholernie miło to słyszeć, bo wiem, jak bliskie relacje łączyły cię z Izzym. Zawsze też wiedziałem, rzecz jasna, jakie znaczenie miał on dla zespołu.
Jeżeli chodzi o mnie, to myślę, że zastąpienie Izzy’ego to niewykonalne zadanie. Nikt nie może go zastąpić.

Kiedy skład zaczyna się zmieniać, zespół może albo wskoczyć na wyższy poziom, albo spaść na niższy. Zmiana jest nieunikniona, trzeba tylko mieć nadzieję, że pójdzie w dobrym kierunku.
W każdym razie dostałem angaż do Guns N’ Roses i bardzo się cieszę, że mogłem z nimi grać.
 
Alan: Uważam, że Izzy był duszą tego zespołu. Jego podejście i postawa były bez zarzutu. Zastanawiałem się, czy Gunsi znajdą godnego następcę, ale szczęście im dopisało, skoro pojawiłeś się ty.

Gilby: Slash zaangażował mnie, zdaje się, w poniedziałek, a już tydzień później mieliśmy grać koncert w Bostonie. Miałem więc ledwie tydzień na opanowanie pięćdziesięciu piosenek! A mówimy o roku 1991, kiedy dostęp na przykład do filmików był inny niż teraz. Spędzałem całe dnie przy magnetofonie. Chciałem tylko opanować te utwory, żeby na scenie nie wypaść jak dupek. Wiedziałem, że ja i Izzy jesteśmy dość podobni – obaj wywodzimy się ze szkoły Keitha Richardsa i Johnny’ego Thundera… Tego rodzaju myśli chodziły mi wówczas po głowie.





Źródło
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2020, 06:04:30 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Gilby: Zastąpić Izzy’ego? Niewykonalne!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 15, 2020, 06:44:25 pm »
+1
Nikomu nie udało się zastąpić Stradlina pod względem kompozytorskim. Wielka szkoda że pewnie już nigdy nie usłyszymy piosenki stworzonej przez Axla i Izziego napisanej w XXI wieku
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Gilby: Zastąpić Izzy’ego? Niewykonalne!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2020, 07:35:25 pm »
+1
Szkoda, chociaż nigdy nie mówmy nigdy ;)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Gilby: Zastąpić Izzy’ego? Niewykonalne!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 16, 2020, 12:10:57 pm »
0
Wielka szkoda że pewnie już nigdy nie usłyszymy piosenki stworzonej przez Axla i Izziego napisanej w XXI wieku

To wprawdzie nie XXI wiek, ale pamiętam (z ChD Years), że na kilka lat przed wydaniem "Chinese Democracy" mówiło się o tym, że na płycie znajdą się dwie albo trzy "wygrzebane z archiwum" piosenki Izzy'ego (czy Izzy'ego i Duffa). Co się z nimi ostatecznie stało? Miały trafić na następczynię "Chinese Democracy"? Czy może pomysł zarzucono?
   
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Gilby: Zastąpić Izzy’ego? Niewykonalne!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 16, 2020, 12:22:45 pm »
+1
ja wiem tylko tyle:

"Down by the ocean" pod tytulem "Box" ukazala sie na plycie Izziego "Fire" w 2007 r
Autorami wg wiki sa Izzy i Timo Kaltio, dlatego nie sadze zeby ten utwor wyszedl kiedys pod szyldem GNR

piosenki mozna posluchac tu:
https://youtu.be/SM-oJzwVWtE

mowilo sie od dawna, ze Down by the ocean, to piosenka, ktorej (wspol)autorem jest Izzy i ze podobno mogla byc wykorzystana przez Axla do ChD, ale jak widac wyzej chyba Stradlin ja zabral ze soba, chyba ze chodzi o zupelnie inny utwor, cholera wie
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Urodziny Dizzy'ego [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 302
Ostatnia wiadomość Czerwca 18, 2022, 03:54:33 pm
wysłana przez naileajordan