Autor Wątek: Far Out Magazine o LALD (i opinii P. McCartneya)  (Przeczytany 420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Far Out Magazine o LALD (i opinii P. McCartneya)
« dnia: Lutego 16, 2022, 08:45:20 pm »
+2




Chyba niewielu jest takich, którzy by nie znali piosenki „Live and Let Die”.

Paul McCartney stworzył ją na potrzeby filmu o przygodach Jamesa Bonda z 1973 roku, zatytułowanego „Żyj i pozwól umrzeć”.

Utwór uplasował się na drugim miejscu w notowaniu Billboardu w USA.

Osiemnaście lat później, w 1991 roku, pewien kalifornijski zespół rockowy stworzył własną wersję tegoż przeboju.

Cover powstał w czasie, gdy Guns N’ Roses zwykli oddawać hołd swoim muzycznym idolom.

W 1991 roku Slash powiedział w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”: „Mamy w zanadrzu sześć coverów: Live and Let Die Wings, Knockin’ on Heaven’s Door [Boba] Dylana, Don’t Care About You Fear, Attitude Misfits, New Rose The Damned i Down on the Farm U.K. Subs”. 

„Cover Misfits to pomysł Axla”, dodał gitarzysta, „ale o Heaven’s Door i Live and Let Die myśleliśmy obaj”.

Większość coverów trafiła na album „The Spaghetti Incident?”, na którym znalazły się również nowe wersje utworów The Stooges, Soundgarden czy Johnny’ego Thundersa.


W 2016 roku w wywiadzie dla „New York Times” McCartney zdradził, co myśli o gunsowej wersji „Live and Let Die”. Powiedział wówczas:

„To zabawne, bo kiedy ukazała się tamta wersja, moje dzieciaki chodziły do szkoły i musiały się nieźle napocić, żeby wytłumaczyć kolegom, którzy zachwycali się Live and Let Die, że to ich tata – a nie Guns N’ Roses – stworzył tę piosenkę!”. 

Pomimo owych szkolnych utarczek McCartney wydawał się doceniać złożony mu przez Guns N’ Roses hołd.

„Ucieszyłem się, że nagrali ten utwór”, wyjawił. „Pomyślałem, że to miły ukłon w moją stronę”.

Kto wie, czy muzyk byłby równie wielkoduszny, gdyby cover odniósł większy sukces niż oryginalna piosenka. Jednak na szczęście dla McCartneya wersja Guns N’ Roses uplasowała się na zaledwie 33 miejscu w notowaniu Billboardu.

Utwór został wydany w 1991 roku na płycie „Use Your Illusion I”, która z kolei poczynała sobie w zestawieniach na tyle dobrze, że pozostała w nich przez 108 tygodni, głównie dzięki „November Rain”. 







Źródło
 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Far Out Magazine o LALD (i opinii P. McCartneya)
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 18, 2022, 03:22:54 pm »
+1
Jakoś nigdy nie miałem przekonania do żadnej z wersji tego utworu, nie tylko o Gunsowych mówię. Ale trzeba przyznać, że klip całkiem ok. Mimo to cover jest nisko na liście moich ulubionych.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Far Out Magazine o LALD (i opinii P. McCartneya)
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 18, 2022, 04:23:36 pm »
+1
Wersja Gunsów jest o wiele lepsza niż McCartneya, ale przepadła w związku z ilością hitów na obu Iluzjach.

 

Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 979
Ostatnia wiadomość Kwietnia 04, 2022, 01:13:46 pm
wysłana przez charlie_cherry