Autor Wątek: Duff o intencjach przyświecających nagrywaniu TSI?  (Przeczytany 479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3475
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Duff o intencjach przyświecających nagrywaniu TSI?
« dnia: Listopada 21, 2023, 04:24:22 pm »
0




„The Spaghetti Incident?” to ostatni album Guns N’ Roses wydany przed odejściem Slasha, Duffa i Matta Soruma z zespołu. Tudzież hołd złożony przez Gunsów ich muzycznym idolom.

Duff McKagan mówił o tym w niedawnym wywiadzie dla magazynu „Classic Rock”.
Wyjawił przy okazji, że nagrywaniu „The Spaghetti incydent?” przyświecały całkiem szlachetne pobudki. 

„[Na płytę złożyły się] piosenki, które na przestrzeni lat grywaliśmy na próbach czy koncertach. Nie mieliśmy [wobec nich] żadnych konkretnych planów. Ot, nagraliśmy kilka kawałków, po czym doszliśmy do wniosku, że można by zrobić z tego płytę… Pomyśleliśmy, że gdyby ten album dobrze się sprzedał, to przynajmniej nasi muzyczni idole otrzymaliby jakieś tantiemy”.
   
Na krążku znalazła się między innymi piosenka „New Rose” z 1976 roku, wydana jako pierwszy singiel grupy The Damned. Niektórzy uważają, że jest to zarazem pierwszy punk rockowy singiel w dziejach muzyki. Gitarzysta Ther Damned, Brian James, twierdzi jednak, że i on sam, i każdy z jego kolegów z kapeli „miał w dupie to, czy to rzeczywiście był pierwszy singiel punkowy. Tego rodzaju rzeczy obchodziły wyłącznie menedżerów”.

Tym  niemniej, James był mile zaskoczony, dowiedziawszy się, że Guns N’ Roses nagrali cover tego kawałka. A dowiedział się tego, czytając magazyn „Rolling Stone”.

Gitarzysta nie ukrywa, że Gunsowy plan, aby wspomóc idoli tantiemami, bynajmniej nie spalił na panewce.

„Zapytano Slasha, co takiego nagrywa, a on odpowiedział, że aktualnie pracuje nad jedną piosenką Wings i utworem New Rose. Wtedy pomyślałem: O k***a! Po raz pierwszy w życiu mogę mieć z tego jakieś zyski!”. 





Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2461
Odp: Duff o intencjach przyświecających nagrywaniu TSI?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 14, 2023, 05:18:25 pm »
+1
Jakby nie patrzeć wspomniana szlachetność nadal im pozostała - na czterech ostatnich singlach perkusistą jest Brain.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2023, 05:20:05 pm wysłana przez Bender »
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Duff o intencjach przyświecających nagrywaniu TSI?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 15, 2023, 09:51:46 am »
0
Bardzo lubię TSI? Gdyby nie ta płyta po wiele nagrań być może bym nie sięgnął, a tak otworzyły sie przede mną kolejne muzyczne drzwi  :)
Niedoceniana płyta, a szkoda.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8578
  • 17000 postów
  • Respect: +4336
Odp: Duff o intencjach przyświecających nagrywaniu TSI?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 15, 2023, 10:18:17 am »
0
ciekawe czemu z TSI Axl spiewa tylko DOTF, a np SIDHY czy AIF pomija... nawet odkurzenie HOTD byloby super
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Duff: "Plotki o reunionie to bzdura"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 16909
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2024, 10:22:36 pm
wysłana przez mafioso