Autor Wątek: Duff o długich koncertach GNR: Jaki utwór miałby wylecieć z setlisty?  (Przeczytany 835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3475
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549


 

Duff McKagan rozmawiał ostatnio z dziennikarzem Heavy Music.

Jednym z poruszonych w wywiadzie wątków był upór, z jakim Guns N’ Roses grają „maratońskie” koncerty, trwające co najmniej godzinę dłużej niż koncerty zdecydowanej większości innych zespołów.

„Axl… Axl to uwielbia…”, powiedział Duff. „Bo widzisz, to jest tak… jaki utwór miałby wylecieć z setlisty, żeby koncert mógł trwać krócej?”

„Nie zrozum mnie źle, dla mojego ciała byłoby o niebo lepiej, gdybyśmy grali po dwie i pół godziny”, dodał basista. „Większość zespołów gra po dwie godziny, czasem dwie godziny i dziesięć minut… czy coś koło tego… My gramy po trzy i pół godziny. Świetnie byłoby grać krócej, wtedy następnego dnia byłbym mniej obolały. Tyle że piosenek jest całe mnóstwo, a ludzie chcą ich słuchać. Nikt nie wychodzi przed czasem, a to znaczy, że fani dobrze się bawią. Odkurzamy Comę albo Locomotive, albo inne numery? Z chęcią! Bad Obsession? Pretty Tied Up? Wspaniale! I tak gramy wszystko. I jeszcze Reckless Life, i Shadow Of Your Love… 
Niekiedy spoglądam na Axla, jak gdybym chciał zapytać: Jesteś tego pewien, bracie? Bo wiesz, niebawem gramy kolejny koncert… Ale Axl to gigant, jest nie do zdarcia. Musieliśmy odwołać tylko jeden występ ze względu na jego gardło, bo – czemu trudno się dziwić – z jednej strony pojawił się obrzęk. On chciał wystąpić mino wszystko, tylko lekarz powiedział mu: Możesz stracić głos na zawsze. Dlatego parę lat temu odwołaliśmy koncert w Glasgow”.       


W lipcu ubiegłego roku, w rozmowie z japońskim dziennikarzem, Slash wypowiadał się w podobnym tonie.

„Gramy koncerty trwające po trzy i pół godziny”, powiedział wówczas. „Wykonujemy po trzydzieści piosenek. I to jest fajne. Dobrze się przy tym bawimy. Gramy tak długo, ponieważ to daje nam radość. Nikt nas nie zmusza, żeby koncerty trwały tak długo. Po prostu wychodzimy na scenę i nie możemy przestać…”.







Źródło
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2023, 05:23:05 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Duff o długich koncertach GNR: Jaki utwór miałby wylecieć z setlisty?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2023, 05:22:07 pm »
+3
To akurat jest bardzo dobre, świadczy o wyjątkowości zespołu. A ostatnio wyrzuciłbym z setu jedynie KOHD, bo jestem już nim szczerze znudzony.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Duff o długich koncertach GNR: Jaki utwór miałby wylecieć z setlisty?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 18, 2023, 10:58:49 am »
+2
GNR to taki zagramaniczny Kult.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Duff o długich koncertach GNR: Jaki utwór miałby wylecieć z setlisty?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2024, 03:05:47 pm »
+3
Live and let die mogloby spokojnie wyleciec

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1535
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip