Autor Wątek: Slash: Miałem niepublikowane nagranie Chestera Benningtona  (Przeczytany 1061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Slash: Miałem niepublikowane nagranie Chestera Benningtona
« dnia: Sierpnia 16, 2018, 10:29:33 am »
+4


Slash wyjawił ostatnio w udzielonym Variety wywiadzie, że był w posiadaniu niepublikowanego nagrania Chestera Benningtona, ale postanowił podarować jedyną kopię rodzinie zmarłego wokalisty Linkin Park.

Gwoli ścisłości wypada zaznaczyć, że kawałek, o którym wspomina gitarzysta Guns N’ Roses, tak naprawdę wcale nie jest nieznany. Okazuje się, że Bennington nagrał partie wokalne do piosenki „Doctor Alibi”. Slash zamieścił ten numer na solowym albumie z 2010 roku, ale w piosence koniec końców pojawił się lider Motörhead, Lemmy Kilmister.


! No longer available



Zanim powstała ostateczna wersja utworu, Slash przesłuchał różnych wokalistów. W ich gronie był między innymi Chester Bennington. 

„Przy tworzeniu mojego pierwszego albumu solowego współpracowałem z różnymi ludźmi, lecz nie wszystkie nagrania trafiły na płytę”, powiedział gitarzysta GNR. „Wśród tychże ludzi był Chester. Nagraliśmy jeden kawałek, ale pozostali muzycy Linkin Park nie wyrazili zgody na jego wydanie. Dogadałem się więc z Lemmym. Gość, który wyprodukował demówkę, przesłał mi ją, a ja przekazałem ją rodzinie Chestera. To nie było łatwe, bo ta piosenka [„Doctor Alibi” – przyp. red.] naprawdę odzwierciedlała jego [Benningtona - przyp. red.] stan umysłu”.     


„Dziś rodzina Chestera jest w posiadaniu nagrania, a ja zrobię wszystko, żeby ją wesprzeć”, dodał Slash. „To naprawdę dobry materiał. Chester był fantastyczny. Jeżeli jego najbliżsi postanowią to wydać, mogą liczyć na moje poparcie. Z muzycznego punktu widzenia piosenka nie różni się od tej, którą zaśpiewał Lemmy, ale tekst jest naprawdę poruszający”.


Źródło:
https://www.rockol.it/news-694191/slash-e-inedito-chester-bennington-ho-dato-alla-sua-famiglia
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2018, 06:00:13 pm wysłana przez klaudia28 »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5686
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax