Autor Wątek: Duff: Jeśli cierpicie na ataki paniki, to wiedzcie, że nie jesteście sami  (Przeczytany 612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547



Duff McKagan właśnie wydał EP „This Is The Song”, składającą się z trzech utworów.
Publikacja nieprzypadkowo zbiegła się z czasie z kampanią na rzecz uwrażliwiania ludzi na problem zaburzeń psychicznych. 

„Pisząc This Is The Song, zmagałem się z atakiem paniki”, twierdzi basista Guns N’ Roses. „Nie mogłem oddychać, mało co widziałem… na szczęście znalazłem gitarę akustyczną – i to mi pomogło. Grając akordy i nucąc melodie, jestem w stanie jakoś wydobyć się z dołka”.   

„Jeżeli nigdy nie doświadczyliście czegoś podobnego, możecie uznać się za szczęśliwców. Jeżeli jednak przeżyliście to, o czym mówię, to wiedzcie, że nie jesteście sami!”


McKagan nigdy nie krył się z tym, że cierpi na zaburzenia. W 2020 roku gościł w audycji „Mind Wide Open”, prowadzonej przez córkę Chrisa Cornella, Lily. Powiedział wówczas, że na ataki paniki cierpi od szesnastego roku życia, i opisał, w jaki sposób radzi sobie z tym problemem. Odkąd w 1994 roku wyszedł z nałogu alkoholowego, regularnie uprawia medytację i sztuki walki.
 
Nie bez znaczenia była również pomocna dłoń przyjaciela.

„Slash był dla mnie oparciem”, wyjawił Duff. „Poznałem go tuż po przeprowadzce do Los Angeles. Wyznałem mu, że cierpię na ataki paniki, a on wysłuchał mnie i powiedział: Dobra, kiedy to się powtórzy, razem sobie z tym poradzimy. Od tamtej pory wiele razy miałem przy nim kryzys, a on po prostu do mnie mówił – o wszystkim poza paniką. Rzucał coś w rodzaju: Hej, czy zauważyłeś, że na pierwszej płycie Led Zeppelin… itp.”.   

McKagan wyjaśnił także, że musiało minąć kilka dekad, nim zaczął czerpać radość z życia gwiazdy rocka.

„Odkąd znowu się zeszliśmy, relacje [w Guns n’ Roses] są fantastyczne”, powiedział. „Rozmawiamy ze sobą jak dorośli ludzie. Jestem trzeźwy, wszystko przeżywam jak dojrzały mężczyzna i naprawdę doceniam wszystko, co się dzieje. Doceniam to, jak dobry jest Axl, i to, jak dobry jest Slash”. 







*O nowym wydawnictwie Duffa pisali @sunsetstrip  i @daub 

Źródło

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Duff: Jeśli cierpicie na ataki paniki, to wiedzcie, że nie jesteście sami
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 13, 2023, 08:22:39 am »
+1
Lepiej mówić głośno o tym, że się ma problem, niż powoli, po cichu się pogrążać i znikać.
Tylko, że, mam wrażenie, że wśród ludzi panuje coraz większa znieczulica na drugiego człowieka.
I to jest smutne.
Po śmierci Kamilka mówi się, że gdyby ktoś wiedział, to by zareagował. Jasne, sprawa jest inna.
Ale jak to, nikt nie wiedział? Nikt nie widzi, że inny człowiek, w ich własnym otoczeniu cierpi?
Nie ma żadnych sygnałów? No nie bardzo. Sygnały często są, tylko trzeba spojrzeć powyżej własnego nosa i
je zauważyć, zanim jest za późno.
Jedni, jak Duff, są na tyle otwarci, że w którymś momencie powiedzą coś komuś. Inni cierpią w milczeniu.
Tylko, że jedni i drudzy mają wokół siebie jakichś ludzi, rodziny, przyjaciół, bliskich.
Najwygodniej jest nie widzieć, nie słyszeć, nie reagować.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2023, 09:30:11 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Ashba: "nie wydaje mi się, żeby się po prostu urodził wku**iony na cały świat"

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 10320
Ostatnia wiadomość Lipca 26, 2013, 05:09:26 pm
wysłana przez Bender