Autor Wątek: Duff: Jak to się stało, że zagrałem na płycie Ozzy’ego  (Przeczytany 816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Duff: Jak to się stało, że zagrałem na płycie Ozzy’ego
« dnia: Stycznia 25, 2020, 11:32:11 am »
0



20 stycznia Duff McKagan gościł w programie „Jonesy’s Jukebox”, prowadzonym przez Steve’a Jonesa z Sex Pistols. Program jest emitowany przez radio 95.5 KLOS z Los Angeles.

Basista Guns N’ Roses mówił tam między innymi o tym, jak to się stało, że wraz z Andrew Wattem i Chadem Smithem zagrał na nowym albumie solowym Ozzy’ego Osbourne’a, „Ordinary Man”.

„Właśnie koncertowałem z Chadem Smithem, pałkarzem Red Hot Chili Peppers. Wykonywaliśmy covery i to było dosyć zwariowane. Graliśmy na przykład [kawałki z repertuaru] Van Halen z Taylorem Hawkinsem na wokalu i Mike’em McCreadym na gitarze… Praca z Chadem, który ma dość agresywny styl gry na perkusji, bardzo podobny do mojego, to świetna rzecz. Uwielbiamy razem tworzyć sekcję rytmiczną”.

„[Pewnego dnia] zadzwonił Andrew Watt”, ciągnął Duff. „Sądzę, że to było w sobotę, a ja byłem akurat w Los Angeles. Zapytał: ‘Masz trochę czasu? Muszę napisać kawałki na płytę Ozzy’ego. Mamy na to cztery dni’. Poszedłem więc do jego studia, a tam wszystko było już przygotowane. Ktoś rzucił riff i zaczerpnęliśmy z niego inspirację. Nigdy wcześniej nie komponowałem muzyki z Andrew Wattem i Chadem, dlatego to niekoniecznie musiało się udać. A jednak się udało.
Mój techniczny, Mick Bob, który był tam z nami, rzucił: ‘Wiecie, że Ozzy jest fanem The Beatles. Nie zapomnijcie o nich’. W cztery dni napisaliśmy dziewięć piosenek. Była wśród nich ballada ‘Ordinary Man’, w której pojawia się Elton John.
Tak, uwinęliśmy się z pisaniem i nagrywaniem w cztery dni”.         

Duff twierdzi, że wraz z Wattem i Smithem „napisał całą muzykę”, zanim Ozzy zaangażował się w projekt.

„Potem zjawił się Ozzy, a ponieważ [muzyka] bardzo mu się spodobała, zaczął pisać teksty i nagrywać partie wokalne. Mieliśmy ledwie cztery dni, ale wszystko poszło świetnie i myślę, że płyta jest naprawdę dobra”. 

Do tej pory w sieci ukazały się trzy piosenki z „Ordinary Man”: „Straight To Hell” (ze Slashem), „Under The Graveyard”, a także tytułowa ballada (z Eltonem Johnem).


Album ukaże się 21 lutego.
 



Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: Duff: Jak to się stało, że zagrałem na płycie Ozzy’ego
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 28, 2020, 10:36:38 am »
0
Można? Można! (to do ciebie Axl)  ;)
In Rock We Trust

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Duff: Jak to się stało, że zagrałem na płycie Ozzy’ego
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 28, 2020, 11:18:47 am »
0
Można ale nikomu się nie chce (ani opłaca)
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Ludzie powinni cieszyć się, że ten zespół nadal istnieje - Ron "Bumblefoot" Thal

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 13991
Ostatnia wiadomość Lipca 28, 2012, 11:34:31 pm
wysłana przez Canis_Luna