Autor Wątek: Siedem największych zasług Axla wg magazynu Kerrang  (Przeczytany 1430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Siedem największych zasług Axla wg magazynu Kerrang
« dnia: Grudnia 03, 2020, 09:25:30 pm »
+2


Magazyn Kerrang! przygotował ostatnio dość osobliwe zestawienie: mianowicie wybrał siedem najważniejszych jego zdaniem zasług Axla.
Co ciekawe, dotyczą one nie tylko muzyki.

Zapraszam do lektury.



Na temat Axla Rose’a mówi się wiele rzeczy – czy to mniej, czy bardziej kontrowersyjnych. Ale bez względu na to, co ktoś może o nim myśleć jako o człowieku, nie sposób zaprzeczyć, że jako jeden z najlepszych frontmanów w dziejach wiele wniósł do muzyki rockowej.

Jego talent wywierał wpływ na pokolenia i nadal będzie to robił.

Poniżej lista siedmiu największych zasług Axla.
Zasługi są ułożone w porządku chronologicznym. Wybór zaledwie siedmiu był nie lada wyzwaniem, ale od czegoś trzeba przecież zacząć.


1. Powołanie do życia Guns N’ Roses

Gdyby Rose nie powołał do życia GNR, o żadnej liście nie mogłoby być, rzecz jasna, mowy.
Początkowo poza Axlem w skład zespołu wchodzili Izzy Stradlin, Tracii Guns, Ole Beich i Rob Gardner. Miejsce trzech ostatnich zajęli później Slash, Duff McKagan i Steven Adler.
Zespół wyruszył w to, co przeszło do historii jako tzw. Hell Tour, a jego skład się skonsolidował. 

2. Wokal w „Welcome To The Jungle”

Bez wątpienia żaden utwór z repertuaru Guns N’ Roses nie jest bardziej kultowy niż „Welcome To The Jungle”. Szeroko pojęta kultura pop obficie karmiła się tym kawałkiem.
To w dużej mierze zasługa śpiewu Axla, który zdobył się w tej piosence na jeden z najbardziej pamiętnych popisów wokalnych w dziejach muzyki rockowej.
No i czy ktokolwiek mógłby zapomnieć słynne You know where you are? You’re in the jungle baby; you’re gonna die!

3. Zmysłowe wstawki w „Rocket Queen”

Podczas nagrywania „Appetite For Destruction” Axl doszedł do wniosku, że „Rocket Queen” zasługuje na specjalny „dodatek”. Przekonał więc Adrianę Smith – ówczesną dziewczynę Stevena Adlera – żeby uprawiała z nim seks w studiu nagrań.
Adriana miała później powiedzieć, że zrobiła to „dla zespołu… i za butelkę whisky”. 

4. Stworzenie „November Rain”

„November Rain” to może najbardziej znane arcydzieło Guns N’ Roses. Pochodząca z „Use Your Illusion I” piosenka została stworzona przez Axla.
Monumentalny klip do niej stał się pierwszym rockowym teledyskiem z tamtej epoki, który osiągnął niebotyczną ilość miliarda wyświetleń. Mówi się, że jego realizacja pochłonęła 1,5 miliona dolarów.


5. Wydanie „Chinese Democracy”

Proces tworzenia „Chinese Democracy” rozpoczął się już w 1994 roku, ale zespół nękało wówczas tyle problemów, że właściwie niewiele udało się zrobić.
Wytwórnia Geffena miała obiecać Axlowi milion dolarów, jeżeli wyda płytę w 1998 roku. Poślizg wyniósł dziesięć lat. Album ukazał się 23 listopada 2008 roku. 


6. Dołączenie do AC/DC

W 2016 roku okazało się, że wokalista AC/DC, Brian Johnson, nie będzie mógł dokończyć trasy „Rock Or Bust” z powodu problemów ze słuchem. Axl Rose wskoczył na jego miejsce i pomógł Australijczykom wywiązać się z ich zobowiązań. 


7. Antytrumpowa kampania na Twitterze

Axl wściekł się, kiedy w 2018 roku Donald Trump użył „Sweet Child O’ Mine” jako ścieżki dźwiękowej swojego wiecu wyborczego. Wokalista w ostrych słowach skrytykował prezydenta na Twitterze i dodał, że jest coś zabawnego w tym, iż wielu zwolenników Trumpa z przyjemnością słucha piosenki „antytrumpowego” zespołu.   







Źródło
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2020, 09:52:53 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Siedem największych zasług Axla wg magazynu Kerrang
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2020, 09:35:08 pm »
+1
Lubie takie kreatywne newsy :)

Cytuj
Adriana miała później powiedzieć, że zrobiła to „dla zespołu…



Cytuj
Bez wątpienia żaden utwór z repertuaru Guns N’ Roses nie jest bardziej kultowy niż „Welcome To The Jungle”

wymienie w 30sek 5 rownie kultowych, a może bardziej, strasznie to subiektywne
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2020, 12:00:03 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Siedem największych zasług Axla wg magazynu Kerrang
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 03, 2020, 09:45:02 pm »
+1
Dla mnie największą zasługą Axla jest to, że stworzył "Estranged" i współtworzył "Comę".
I że w "This I Love" zaśpiewał tak, że choć moja ilość odsłuchań tej piosenki niemal może konkurować z ilością wyświetleń "November Rain" na YT, to nadal mam ciarki.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Siedem największych zasług Axla wg magazynu Kerrang
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 04, 2020, 10:50:14 am »
0
Dla mojego pokolenia bardziej kultowe były "November Rain", "Don't Cry" czy "You Could Be Mine" ale co ja tam wiem.

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1897
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Siedem największych zasług Axla wg magazynu Kerrang
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 04, 2020, 04:23:50 pm »
+1
A dla mnie najbardziej kultowy był gunsowy cover KOHD, bo to chyba pierwsze ich nagranie jakie w życiu usłyszałem.

 

Fortus staje w obronie Axla [fortus] [axl]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1142
Ostatnia wiadomość Lipca 06, 2022, 02:39:47 pm
wysłana przez sunsetstrip