Autor Wątek: Danny Goldberg o tym, jak Cobain odmówił spotkania z Axlem  (Przeczytany 5584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Danny Goldberg o tym, jak Cobain odmówił spotkania z Axlem
« dnia: Marca 28, 2019, 07:20:14 pm »
+2


 
W przyszłym tygodniu minie ćwierć wieku od śmierci lidera zespołu Nirvana.
Z tej okazji ukaże się książka pt. „Serving the Servant: Remembering Kurt Cobain”.
Jest to biografia pióra jednego z menedżerów zespołu, Danny’ego Goldberga.

Goldberg skupił się przede wszystkim na ostatnich latach życia wokalisty, a dokładnie na okresie 1990-1994. W książce wyjawił sporo ciekawostek dotyczących nie tylko Nirvany, lecz także ówczesnego świata muzycznego w ogóle. 

W tych dniach w sieci pojawił się krótki fragment „Serving the Servant”.
Goldberg opowiada w nim pewien epizod z 1991 roku.

Otóż przy okazji jednego z koncertów Cobain w ostrych słowach miał odmówić spotkania z Axlem.

„W Los Angeles miała swoją siedzibę wytwórnia Geffena i znaczna część mediów”, opowiada menedżer, „dlatego zależało nam, żeby na nasze tamtejsze koncerty przychodziło jak najwięcej osób. Nie miało sensu grać w obiektach, które zaczynały robić się dla Nirvany za ciasne. 27 października, czyli w miesiąc po opublikowaniu ‘Nevermind’, zespół zagrał w Palace Theatre. Obiekt miał 2200 miejsc. Nirvana nigdy wcześniej nie grali jako headlinerzy dla takiej publiczności. Bilety wyprzedały się w okamgnieniu, co na tamtym etapie kariery zespołu nie należało do rzadkości”. 

Wzmiankowany wyżej epizod miał miejsce właśnie tamtego wieczoru.

„Eddie Rosenblatt [ówczesny prezes Geffen Records] powiedział mi, że przybył do Palace Theatre w towarzystwie Axla Rose’a, i zapytał, czy Axl mógłby po koncercie pójść za kulisy, żeby przywitać się z Kurtem. Kiedy przekazałem mu tę wiadomość, Kurt skrzywił się i odparł, że nie ma najmniejszej ochoty spotykać się z wokalistą Guns N’ Roses”.   

Goldberg, który znalazł się tym sposobem w dosyć krępującej sytuacji, próbował wybrnąć z opresji fortelem.

„Nie chciałem stawiać prezesa Geffen Records w krępującym położeniu, dlatego przedstawiłem Kurtowi pewną propozycję: miał opuścić obiekt wraz ze mną, a potem miałem dać Rosenblattowi przepustki za kulisy. (…) Kurt zgodził się, a wtedy wyszedłem, wręczyłem przepustki Rosenblattowi i poprosiłem, żeby odczekał pięć minut, bo muzycy właśnie się przebierają. Potem wróciłem po Kurta i razem wymknęliśmy się tylnym wyjściem. (…) Rosenblatt nigdy nie zapytał o tamten wieczór, więc sądzę, że mój plan się powiódł. Podejrzewam jednak, że Axl Rose nie był zachwycony”. 






Źródło
Źródło




"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Danny Goldberg o tym, jak Cobain odmówił spotkania z Axlem
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2019, 10:14:59 am »
0
Kurde te wszystkie gwiazdy muzyki są jakieś nadwrażliwe. Czemu ten menago nie mógł powtórzyć Axlowi, że Kurt nie chce się z nim spotkać? Przecież to normalne.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Bruce McKagan: Duff nigdy nie był w GNR tak szczęśliwy jak teraz [duff]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2506
Ostatnia wiadomość Lutego 01, 2019, 12:07:19 pm
wysłana przez Tymeg_2