Autor Wątek: Brian May: Praca z Axlem była dziwnym doświadczeniem  (Przeczytany 920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Brian May: Praca z Axlem była dziwnym doświadczeniem
« dnia: Kwietnia 20, 2022, 11:29:48 pm »
0





Na łamach ostatniego numeru magazynu „Classic Rock” ukazał się wywiad z Brianem Mayem. 
Gitarzysta Queen, którego partie miały znaleźć się na „Chinese Democracy”, opowiedział w nim o tym, jak wyglądała jego współpraca z Axlem. Swoje zaangażowanie w tworzenie płyty nazwał „dziwnym doświadczeniem”.

„Myślę, że to było jakoś w połowie prac [nad tym albumem]”, wyjaśnił. „Axl był w tamtym czasie dość wyizolowany. On pracował w swoim domu, a ja w studiu z jego ówczesnym inżynierem. Z rzadka do nas zaglądał. Czasem dzwonił, tryskał entuzjazmem i sporo mówił, żeby potem znowu zniknąć. Sądzę, że nic z tego, co zagrałem, ostatecznie nie trafiło na album”.   

Według pierwotnych głosów współpraca Maya przy tworzeniu „Chinese Democracy” miała być krótkotrwała. Gitarzysta Queen opublikował nawet oświadczenie, w którym stwierdził, że „włożył [w tę płytę] sporo pracy i był dumny z efektów”.

„Niemniej jednak, zrozumiałbym, gdyby Axl zechciał wydać coś, co odzwierciedlałoby pracę zespołu w jego obecnym składzie”, dodał. „Mam miksy utworów z moimi partiami i taśmy robocze, ale z szacunku do Axla zachowam je wyłącznie dla siebie”.

Partie Maya miały pojawić się w piosence „Catcher In The Rye”, a także w paru innych utworach.

www.youtube.com/watch?v=4PNNzSNtihI




W wywiadzie z „Classic Rock” Brian wyjawił również, że po epizodzie z „Chinese Democracy” stracił kontakt z Axlem.








Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Brian May: Praca z Axlem była dziwnym doświadczeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 21, 2022, 07:28:13 am »
+1
Nie wiem po co po niego sięgnął, jeśli zdecydował się nie wykorzystać jego pracy, przynajmniej w tym, co słyszeliśmy do tej pory.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Brian May: Praca z Axlem była dziwnym doświadczeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 21, 2022, 08:50:03 am »
0
a to jest jakis obowiazek ze jesli robisz z kims jakis projekt to potem musisz go wydawac/pokazywac publicznie?

moze wtedy myslal ze wykorzysta, a potem zmienil zdanie
a moze od razu wiedzial ze nie wykorzysta

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Brian May: Praca z Axlem była dziwnym doświadczeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 21, 2022, 10:32:48 am »
+1
Obowiązek nie, zawracanie głowy i marnowanie czasu już tak. Ale w marnowaniu czasu Axl jest ekspertem.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Brian May: Praca z Axlem była dziwnym doświadczeniem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 21, 2022, 10:41:58 am »
0
Czepianie sie na sile.
Moze Axl po prostu chcial miec nagrana w swojej piosence gitare kogos kogo w mlodosci podziwial, jako ze byl fanem Queenu.
Nie tylko on tak robi, ze cos nagra a potem chowa do szafy. Nie trzeba daleko szukac, Izzy Stradlin.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2022, 10:58:17 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Brian May: Praca z Axlem była dziwnym doświadczeniem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 21, 2022, 11:15:57 am »
0
W każdym razie to fascynująca historia. Szkoda, że wypowiedzi Briana są dość lakoniczne. Z radością dowiedziałabym się czegoś więcej.
Co do "Catchera" - to jeden z moich ulubionych utworów z "Chinese" i jakkolwiek chętnie posłuchałabym wersji z Mayem, to lubię go takim, jakim jest.   ;)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Brian May: Praca z Axlem była dziwnym doświadczeniem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 23, 2022, 05:42:40 pm »
+1
Mi się najbardziej podoba to zdanie - ,,Brian wyjawił również, że po epizodzie z „Chinese Democracy” stracił kontakt z Axlem.'' Czy to niezabawne?  :lol:

Albo Axl stwierdził, Brain, Brain coś Ty na brzdąkał albo May stwierdził, że kij w oko Axl'owi za to, że się narobił i wszystko wyciął.  :lol:

 

Bumblefoot: "Tworzenie muzyki z Axlem to czysta przyjemność"

Zaczęty przez balumala

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 5536
Ostatnia wiadomość Czerwca 13, 2013, 12:37:23 pm
wysłana przez balumala