Autor Wątek: Axl/DC oczami „konkurenta”: Wiedziałem, że to koniec  (Przeczytany 1076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Axl/DC oczami „konkurenta”: Wiedziałem, że to koniec
« dnia: Marca 29, 2021, 01:36:48 pm »
+1



L.A. Maybe wnieśli powiew świeżości w świat klasycznego rocka, a ich debiutancka płyta, „Dirty Damn Tricks”, już się ukazała. 

Cofnijmy się jednak o pięć lat, do roku 2016.
Dzisiejszy wokalista L.A. Maybe, Alvi Robinson, miał wówczas nadzieję na to, że zdoła zająć w AC/DC miejsce Briana Johnsona.

„Niesamowita historia!”, wspominał Alvi w niedawnym telefonicznym wywiadzie.
„Kiedy Brianowi groziła utrata słuchu, ja śpiewałem akurat w kapeli grającej covery AC/DC. Z tego, co mi powiedziano, Cliff [Williams] wypatrzył mnie na kanale YouTube”.

„Wkrótce potem ich menedżer skontaktował się z naszym gitarzystą i zapytał, czy nie byłbym zainteresowany. Cóż za naiwne pytanie! Oczywiście, że byłem zainteresowany, i to żywo!
To było dobre doświadczenie, chociaż najadłem się wtedy sporo nerwów”.


Alvi był jednym z czterech kandydatów, którzy zjawili się na przesłuchaniu.
Jak wiadomo, ostatecznie to Axl Rose otrzymał angaż.

„Axl też tam był, tyle że początkowo nie miałem o tym pojęcia”, twierdzi Robinson. „Mieszkał w tym samym hotelu, zjawił się w tym samym studiu itd. Dowiedziałem się o tym tuż po przylocie. Kiedy mój samolot wylądował i włączyłem telefon, kumpel, który jest fanatykiem AC/DC, powiadomił mnie, że zjawił się Axl. ‘No to świetnie!’, pomyślałem sobie. W tamtym momencie zdałem sobie sprawę, że dla mnie to koniec.

Szczerze mówiąc, początkowo uznałem, że to musi być żart. Kiedy prasę obiegły wieści o wykluczeniu Briana, powiedziałem przyjaciołom: ‘Czy ktoś wie, jak mógłbym skontaktować się z AC/DC?’. Dosłownie parę godzin później mój gitarzysta zadzwonił z informacją, że ludzie z zespołu się z nim skontaktowali… Długo sądziłem, że to żart w złym guście”.   


Na ironię losu zakrawa fakt, że po tym, jak Axl Rose dogadał się z AC/DC, Alvi Robinson dostał angaż do kapeli grającej… covery Guns N’ Roses, zwanej Nightrain.


Dzisiaj nagrywa już z L.A. Maybe.

www.youtube.com/watch?v=NgDNXPNszZk









Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Axl/DC oczami „konkurenta”: Wiedziałem, że to koniec
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 29, 2021, 01:42:15 pm »
+1
Panowie, to nie Polska, to nie Budka Suflera
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline RAW

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +35
Odp: Axl/DC oczami „konkurenta”: Wiedziałem, że to koniec
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2021, 05:16:36 pm »
+1
No ale ten The L.A Maybe to nawet nieźle gra. Tak przesłuchałem na szybko "Dirty Damn Tricks" i słychać wpływ od
 GN'R, Aerosmith, AC/DC wczesny Bon Jovi po Whitesnake czy Van Halen :) takie dobre lata 90 wydane troszkę później :)
November Rain...

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Axl/DC oczami „konkurenta”: Wiedziałem, że to koniec
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 01, 2021, 11:09:13 pm »
0
Ale żeś tera przyłożył... Najpierw wymieniłeś plejadę gwiazd rocka z lat 80-tych, a potem dorzuciłeś:  takie dobre lata 90...
Brawo :)
A The L.A. Maybe nawet spoko grają :)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Adler: Axl powinien wydać Chinese Democracy pod inną nazwą zespołu

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 13226
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2009, 01:47:36 pm
wysłana przez Meximax