Autor Wątek: Manny Charlton nie żyje  (Przeczytany 489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3477
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3554
Manny Charlton nie żyje
« dnia: Lipca 07, 2022, 09:44:46 pm »
+1

 

W wieku osiemdziesięciu lat zmarł Manny Charlton, współzałożyciel szkockiej kapeli Nazareth.

O śmierci gitarzysty poinformował jego wnuk, Jamie Charlton.

Charlton zasłynął za sprawą riffów, które w latach siedemdziesiątych wyniosły członków Nazareth do statusu gwiazd rocka. Zagrał, stworzył i wyprodukował lwią część największych hitów zespołu – „Broken Down Angel”, „Bad Bad Boy”, „Hair Of The Dog” i wiele innych. 

W 1986 roku Manny został zaangażowany do produkcji debiutanckiej płyty Guns N’ Roses, „Appetite For Destruction”. Pracował nad demówkami nagranymi w Sound City (które ostatecznie ukazały się kilka lat temu, w jubileuszowym kuferku „Appetite”).

Przed dekadą Charlton wspominał tamte czasy w „Legendary Rock Intervews”.

„Axl uwielbiał [frontmana Nazareth] Dana McCafferty’ego”, wyjawił wówczas. „Powiedział ludziom z wytwórni: ‘Załatwcie nam tego faceta, który wyprodukował Hair Of the Dog Nazareth’. A Axl dostaje to, czego chce”. 


Mówiąc o płycie „Hair Of The Dog”, zawierającej piosenkę o tym samym tytule, którą po latach wzięli na warsztat Guns N’ Roses, Manny przyznał:

„Patrząc wstecz, starałem się zrozumieć, co sprawiło, że ten album odniósł taki sukces. Doszedłem do wniosku, że stało się to za sprawą charakteru piosenek, sposobu ich wykonywania, a także surowej produkcji. To był pierwszy album Nazareth, jaki wyprodukowałem. Fart początkującego, można by rzec”. 






Link podesłał @sunsetstrip 
Źródło
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2022, 10:09:26 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Duff: Izzy nigdy nie chciał wziąć udziału w reunionie [duff] [izzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2567
Ostatnia wiadomość Stycznia 20, 2020, 07:49:06 pm
wysłana przez sunsetstrip