Autor Wątek: Ashba o niedawnych deklaracjach: Nie chciałem uchybić Bucketowi  (Przeczytany 762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
+1




DJ Ashba był niedawno gościem „The SDR Show”.
Powrócił tam między innymi do sprawy deklaracji dotyczących Bucketheada i jego roli w Guns N’ Roses. 

Kilka tygodni temu, w wywiadzie dla „Antihero Magazine”, DJ stwierdził, że Bucket „odebrał Gunsom ich zaje***stość”.

„Miałem nadzieję, że pewnego dnia Slash powróci [do zespołu] i jeśli dołączyłem [do Guns N’ Roses], to, szczerze mówiąc, dlatego, że… Nie chcę niczego ujmować Bucketheadowi ani nikomu innemu, ale czułem, że gość z kubełkiem na głowie odbiera zaje****stość zespołowi, który jako chłopak uwielbiałem. To był jeden z powodów, dla których postanowiłem wejść do zespołu. Chciałem zrobić, co w mojej mocy, żeby przywrócić Gunsom ów rockandrollowy klimat, który tworzył Slash i który był w Guns N’ Roses kluczowy. Czułem, że zespół traci coś, za co go kochałem”, przekonywał wówczas Ashba.


W „The SDR Show” gitarzysta wytłumaczył, że nie zamierzał w niczym Bucketowi uchybić.

„Media potrafią wypaczyć każdy nagłówek”, powiedział. „Ja tymczasem nie miałem na myśli nic złego. Buckethead może zdziałać cuda [jako gitarzysta]”.   

Ashba dodał, że jego wcześniejszy komentarz dotyczył wyłącznie spraw wizerunkowych.

„Chodziło mi wyłącznie o wizerunek. W ogóle nie chciałem mu uchybić”, wyjaśnił. „Jako fan czułem, że [z Bucketheadem] Guns N’ Roses nie są już tą niebezpieczną rockową kapelą, na której muzyce wszyscy dorastaliśmy. Miałem poczucie, że [Bucket] do nich nie pasuje; takie było moje zdanie”.







Źródło
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2022, 11:05:42 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Ashba o niedawnych deklaracjach: Nie chciałem uchybić Bucketowi
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2022, 07:06:33 am »
+1
Wizerunkowo BH nie pasował, to fakt, ale, umówmy się, w tamtym czasie mało kto w Gunsach wyglądał na rockersa z krwi i kości. Muzycznie to inna bajka, ale tu też nie da się ukryć, że w tamtym czasie wielu się odwróciło. Wielu dawnych fanów odwróciło się też, gdy usłyszało materiał z CHD. Czy pojawili się nowi? Pewnie tak. Szkoda, że jedni i drudzy tak długo czekali na cokolwiek nowego. Mam nadzieję, że w w czerwcu dostaniemy kolejne kawałki i to niezależnie od tego, czy trasa będzie, czy zostanie przesunięta/odwołana. Sytuacja związana z covidem chyba się polepsza, ale mamy wojnę tuż przy granicy, nie wiadomo, jak na to zareagują Gunsi.
Wczoraj czytałem nieciekawe teksty, które pojawiły się pod adresem Polski i konkretnie Warszawy w radzieckiej tv i szczerze mówiąc wolałbym, żeby ten koncert odbył się, gdy wojna się skończy. Wolałbym nie przebywać w stolicy, gdy tuż obok naszego kraju toczy się wojna.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Ashba o niedawnych deklaracjach: Nie chciałem uchybić Bucketowi
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2022, 11:33:41 am »
+1
W tym czasie klasyczny rock był już trupem dla boomersów, głosujących na Dire Straits w top wszechczasów trójki. Można było iść śladem Iron Maiden i nagrywać jedną piosenkę przez 30 lat, albo się rozwijać.
Swoją drogą to Ashba był właśnie takim pozerem stylizującym się na tamten okres. Te wszystkie czachy, cylinder itd. nie było niczym innym.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Ashba o niedawnych deklaracjach: Nie chciałem uchybić Bucketowi
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2022, 12:47:00 pm »
+1
Przecież żaden inny gitarzysta tam stylistycznie nie pasuje, bo Slash jest chyba najbardziej charakterystycznym gościem świata jako gitarzysta i kubek KFC i podrabiany cylinderek Ashby z emo buźką tam też nie będą pasować. A co do muzycznej strony to fajnie jednak, że się przewinęli, bo coś to dodało, przynajmniej na płycie CHD, Ashba chyba nic nie dodał, bo go pewnie wytną nawet jak coś nagrał.  :lol:

Co do koncertu nie siałbym paniki, Warszawa to nie Bagdad, czy Charków, w Izraelu grają ciągle koncerty, a tam strzelają do nich odkąd chyba kraj istnieje, a przy tej mizernej sytuacji Putina musiałby walnąć atomówką nie tylko w Warszawę aby osiągnąć jakiś militarny sukces w walce z NATO.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Ashba o niedawnych deklaracjach: Nie chciałem uchybić Bucketowi
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2022, 06:37:34 pm »
0
" a przy tej mizernej sytuacji Putina musiałby walnąć atomówką nie tylko w Warszawę"

Gdybym akurat był w Warszawie w tym momencie to jakoś nie cieszyłoby mnie, że nie zrealizował swoich celów uderzając atomówką tylko w Warszawę.
Mam nadzieję, że do czerwca sytuacja będzie zdecydowanie spokojniejsza. Ale mam obawy.

W kwestii pozerstwa Ashby - no zgadzam się, ale tak, czy inaczej wygląda/ł zdecydowanie bardziej rockowo niż BH. Ktoś kiedyś tu napisał, że jak pierwszy raz zobaczył Gunsów we wcieleniu z 2001 roku powiedział "O, cyrk przyjechał". Coś w tym było.
W przypadku Ashby takiego wrażenia nie miałem. Jasne, że nie był w tym oryginalny, ale na tamten moment chyba czegoś takiego potrzebowali Gunsi. A może i spore grono fanów. Nie wiem, czy chciałbym usłyszeć coś DJ-em, bo nie wiem, czego się spodziewać. Są utwory nagrane przez niego, które do mnie trafiły i takie, które kompletnie nie były moją bajką. Zobaczymy, jak to się wszystko potoczy.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Rash

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +30
Odp: Ashba o niedawnych deklaracjach: Nie chciałem uchybić Bucketowi
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2022, 11:48:45 pm »
+3
To jest takie niewdzięczne porównanie, oczywiście że wizerunkowo Buckethead nie pasował ale w normalnym zespole gitarzystów ocenialibyśmy po nagraniach a w GNR możemy sobie pogadać tylko kto kogo lepiej zastępuje.

Wolę BC niż Ashbe bo dodawał coś od siebie do kawałków a DJ mam wrażenie że był mega wtórny.

Reasumując chciałbym płytę GNR z solowymi partiami na pół slash/bc myślę że oni są z totalnie innej branży ale mogliby się muzycznie dogadać.  Za przykład podam nigtrain z 2002 gdzie bucet mega unowoczesnił solo i dla mnie było lepsze niż oryginał.

Niestety slash w drugą stronę robi trochę sobie pod górkę improwizując solówki w kawałkach z CHD bo nie ma potrzeby żeby to robić i kawałki nażywo na tym tracą.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Ashba o niedawnych deklaracjach: Nie chciałem uchybić Bucketowi
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 25, 2022, 06:58:24 pm »
0
Fajnie Cię tu widzieć po przerwie @Rash  :)
Zgadzam się, że Ashba ze Slashem mogliby się muzycznie dogadać i zgadzam się, że Slashu przekombinowuje grając kawałki z CHD po swojemu, ale może inaczej nie potrafi, albo wychodzi z założenia, że może im dodać coś od siebie, a wielu to nie odpowiada. Zresztą jeśli chodzi o kawałki z CHD, to jestem zdania, że np. Maddy i CHD nigdy nie brzmiały tak dobrze jak w 2001. Ale może to sentyment, nie wiem.

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Duff: Izzy nigdy nie chciał wziąć udziału w reunionie [duff] [izzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2546
Ostatnia wiadomość Stycznia 20, 2020, 07:49:06 pm
wysłana przez sunsetstrip