Autor Wątek: Nowa płyta VR - lipiec 2007  (Przeczytany 53364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #135 dnia: Lipca 21, 2007, 11:59:52 pm »
0
Jako, że nie stać mnie na zbyt poważne recenzowanie płyty, to tylko dwie uwagi.
Nie wnikałem za bardzo w zawartość tekstową piosenek, ale jeśli w The last fight chodzi o drugs, to bardzo podoba mi sie poczucie humoru Scotta (bo jego podejrzewam o to) z minuty 3:09. Jesli nie o to.....to i tak sobie to tak tłumaczę:D
No i komentarz mojej 9cio letniej córy chrzestnej. Bardzo była ciekawa co mam w słuchawkach. "Wujek....daj posłuchać.....czego słuchasz? rock?" No to dałem. Akurat leciał Gravedancer. Jaki zawód na twarzy dziecka... I ten tekst "to jeeeeeeeeest rooooooooooock?" Dobrze, ze leżałem.:D
CHyba za bardzo się Zakka nasłuchała ostatnimi czasy:D

Offline Slasher_McKagan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
    • My Fuckin' Space
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #136 dnia: Lipca 22, 2007, 03:51:35 pm »
0
no właśnie, dla dzieci ten album to z pewnością rozczarowanie
well I jumped into the river too many times to make it home

Offline Simon W.

  • Patience
  • Wiadomości: 23
  • Respect: +5
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #137 dnia: Lipca 22, 2007, 10:48:36 pm »
0
To teraz ja:

Let it roll - 5/6 - idealny na początek płyty lub koncertu
She Mine - 4/6 - kiepski refren, fajny riff
Get Out The Door - 6/6 - najlepszy kawałek!!!
She Builds Quick Machines - 5/6 - coraz bardziej mi się podoba - najbardziej ten potężny riff
Last Fight - 6/6 - to bedzie hicior!
Pills Demons Etc - 4/6 - takie se
American Man - 4/6 - jak wyżej
Mary Mary - 5/6 - fajne rytmy
Just Sixteen - 5/6 - prawdziwy rock&roll
Can't Get It Out Of My Head - 4/6 - nie znałem tej piosenki w wykonaniu ELO - może być
For A Brother - 3/6 zapchajdziura
Spay - 3/6 - słabe ale da się przeżyć
Gravedancer - 3/6 - jakies to takie nijakie - nie wiem o co chodzi
Don't Drop That Dime - 5/6 sympatyczna piosenka


Generalnie płyta super - bardziej równa niz poprzednia. Najbardziej cenię w chłopakach to, że nie poszli na łatwiznę - czyli np. nie wzieli do wokalu jakiegoś Bacha i nie jeżdzą po świecie grając kawałki z AFD (jak inni byli członkowie GNR). Postanowili zbudować nowy zespół i to się im udało.
VIVA LIBERTAD MOTHERF***ERS!!!
 ;D

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #138 dnia: Lipca 23, 2007, 02:30:57 pm »
0
Let it roll - świetne rozpoczęcie albumu, iście rock & rollowy kawałek, fajne solo. Podoba mi się pogłos w głosie Scotta. - 9/10

She Mine - strasznie dziwny utwór, trochę jakby nagrany na siłę, bez pomysłu. Gdzieś o 2:15min zaczyna się jednak podobać - 6+/10

Get Out The Door - czadowy song, energię jaka bije od tych dźwięków nie sposób opisać. Pomysłowe użycie Talk boxa do solówki (Get Out The Door yeah :)) -10/10

She Builds Quick Machines - pierwszy utwór z nowej płyty jakie dano było mi słyszeć. Początkowo nie przemawiał do mnie i nie mogłem zrozumieć dlaczego jest singlem. Teraz się to trochę zmieniło. Ciekawy riff, zwolnienie no i ta solówka. - 8+/10

Last Fight - od samego początku twierdziłem, że będzie to hit i zdania nie zmienię. Nie potrafię opisać co sprawia, że kocham ten numer, najlepszy zresztą na całej płycie - 10/10

Pills Demons Etc - średni utwór, trochę taki wypełniacz, nie mniej refren da się lubić  - 7/10

American Man - tu już dużo lepiej, częste zmiany tempa. . Podczas zwolnienia fajne dźwięki w tle się przewijają. Generalnie udana piosenka z przyzwoitą solówką, jedną z lepszych na płycie.- 8/10

Mary Mary - Kolejny mój kandydat do najlepszego utworu na płycie. gdy pierwszy raz przesłuchałem naszła mnie myśl, że podczas zwrotek słucham Sex Pistols :). Brzmienie tych gitar jest niesamowite. Szkoda tylko, że refren nie dotrzymuje kroku zwrotkom. 9+/10

Just Sixteen - Czad, czad ,czad i jeszcze raz czad. powtórzę moją opinię, iż jest to jedna z najlepszych rzeczy z muzyce w ostatnich 10 latach. ZA***STY riff, fantastyczny refren no i solówka na zakończenie wbija w fotel .- 10/10

Can't Get It Out Of My Head - cover, torba dodać bardzo udany. Fajne brzmienie całej kapeli - 8/10

For A Brother - velvetowski riff na wstępie :D. Niezły głos scotta szczególnie w refrenie.- 7+/10

Spay - taki punkowy utwór, nie przemawia do mnie refren ale solo całkiem udane - 7/10

Gravedancer - tym razem spokojny utwór, przyjemny tekst. Kaczka dominuje w brzemieniu gitar. Czuć odrobinę psychodelii. Szkoda, że Scott zagłusza końcową solówkę - 9/10

Don't Drop That Dime - Jajcarski utwór w stylu country. Ktoś napisał, że to takie Used to Love Her w wykonaniu Velvetow, ciężko się z tym nie zgodzić. Jeden z lepszych utworów na płycie. Ilekroć słyszę błagalny głos Scotta "Don't Drop That Dime' pojawia się uśmiech na mych licach ;D, no i To Jodłowanie na koniec - 9/10

Messages - nie potrafię zrozumieć, czemu ale to czemu nie ma go na wersji płytowej. Nieziemska gitara Slasha, który bawi się z regulacją głośności, smutny i trochę przygnębiający tekst. Fantastyczna aranżacja, cóż więcej dodawać - 10/10

 Podsumowując, bardzo dobry rock&rollowy album, w mojej opinii lepszy niż debiut. Cały zespół odwalił super robotę. Podczas słuchania aż chce się wdepnąć gaz do dechy i pojechać gdzieś przed siebie zostawiając wszystkie problemy. Dobrze, ze w tych ciemnych czasach powstaje taka muzyka, muzyka, którą można słuchać bez końca :D.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpnia 29, 2007, 07:32:42 am »
0
http://www.projo.com/music/content/artsun-CDs-729_07-29-07_TG6H6I4.dd190e.html jedna z recenzji albumu

Byłbym wdzięczny,jakby ktoś poświęcił chwilę na przetłumaczenie :)
No nikt się nie znalazł ;) Nieważne.

Przyszło mi do głowy,że można by ożywić ten temat. Płyta wyszła w sierpniu,teraz mamy prawie wrzesień. Czy Wasze odczucia co do albumu zmieniły sie w jakikolwiek sposób? Czy ocena albumu pozostaje taka sama?
Jeśli ktoś jeszcze nie kupił płyty może za jedyne 129,95 zł zaopatrzyć się w japońską wersję: http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=1130145&oknrt=1130145
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpnia 30, 2007, 07:26:21 pm »
0
Hmmm, od tego czasu bardziej, zaczęło mi się podobać She Builds Quick Machines i She Mine, natomiast przy słuchaniu, omijam For a Brother i Spay.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #141 dnia: Września 01, 2007, 03:40:22 pm »
0
Let it roll - fajne
She Mine -  do dupy
Get Out The Door -  jak wyżej
She Builds Quick Machines - fajne
Last Fight - fajne
Pills Demons Etc -  beznadzieja
American Man - niezłe
Mary Mary - niezłe
Just Sixteen - niezłe
Can't Get It Out Of My Head - kapitalne
For A Brother - słabe
Spay - niezłe
Gravedancer - fajne
Don't Drop That Dime - świetne

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #142 dnia: Września 11, 2007, 11:54:19 am »
0
Dla mnie ta płyta od góry do dołu jest rewelacyjna  ::) Ale swoich faworytów oczywiście mam : Get Out The Door, Gravedancer, Last Fight i Mary Mary - hiciory ;]


Mam ochote na chińskie :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #143 dnia: Października 03, 2007, 08:07:48 am »
0
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1191257210498&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull miażdżąca recenzja Libertad. Autor ocenia,że najlepiej wypadł cover,bo był jedyną dobrą piosenką na płycie. Reszta to standartowy rn'r,może z wyjątkiem Mary Mary,Last Fight i American Man.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #144 dnia: Października 03, 2007, 12:57:08 pm »
0
absolutnie zgadzam sie z autorem - rzucilbym inne tytuly piosenek ale wydzwiek mojej oceny Libertad
jest ten sam
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #145 dnia: Października 06, 2007, 01:56:36 pm »
0
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1191257210498&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull miażdżąca recenzja Libertad. Autor ocenia,że najlepiej wypadł cover,bo był jedyną dobrą piosenką na płycie. Reszta to standartowy rn'r,może z wyjątkiem Mary Mary,Last Fight i American Man.

Recenzja Axla incognito? :D To by wiele tłumaczyło ;)
Właśnie cover ELO jest jedynym słabym punktem tej płyty, nie wiem dlaczego to zagrali, ale kto ich tam zrozumie ;)
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #146 dnia: Października 06, 2007, 02:40:43 pm »
0
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1191257210498&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull miażdżąca recenzja Libertad. Autor ocenia,że najlepiej wypadł cover,bo był jedyną dobrą piosenką na płycie. Reszta to standartowy rn'r,może z wyjątkiem Mary Mary,Last Fight i American Man.

Recenzja Axla incognito? :D To by wiele tłumaczyło ;)
Właśnie cover ELO jest jedynym słabym punktem tej płyty, nie wiem dlaczego to zagrali, ale kto ich tam zrozumie ;)


Raczej nie Axla,bo różnie pisano o tej płycie. Chociaż mogła być sponsorowana ;) W jednym z wywiadów ( jest gdzieś w newsach) Slash mówił,że nagranie covera ELO zaproponował im Brendan O'Brien producent. Slash nie był przekonany,ale ostatecznie zdecydowali się nagrać. Swoją drogą cover,jak cover,ani dobry,ani zły :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #147 dnia: Października 06, 2007, 02:44:52 pm »
0
Smutne, że pozwalają sobie narzucać, co mają grać ;) Jedynym prawdziwym artystą jest Axl :D
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #148 dnia: Października 06, 2007, 02:48:28 pm »
0
Smutne, że pozwalają sobie narzucać, co mają grać ;) Jedynym prawdziwym artystą jest Axl :D

Axlowi przecież parę lat temu płytę wycofano ;) Narzucanie? Niekoniecznie,po prostu propozycja. Biedny Slash,tak się marnować w VR :D Solówek mu nie pozwalają grać :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #149 dnia: Października 06, 2007, 02:52:13 pm »
0
Nie, Axl jest wolny i wyda płytę kiedy zechce - pewnie złośliwiec zrobi to celowo za 10 lat :D
A gdyby Slash miał grać tak fatalne solówki jak np. Kirk Hammett? Może dobrze, że ich nie gra? ;)
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

 

Nowa płyta i nasze oczekiwania

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 29230
Ostatnia wiadomość Czerwca 18, 2008, 07:02:09 pm
wysłana przez mslazek