Autor Wątek: Nowa płyta VR - lipiec 2007  (Przeczytany 53588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 24, 2007, 06:39:47 pm »
0
a na dłuższe sola Slasha zapraszam na koncert ;)



dluzsze sola to uslysze ale w set me free i slither ale nie w just sixteen niestety. ale i tak chetnie pojde na koncert...kiedy w Polsce graja??


« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2007, 06:41:37 pm wysłana przez DrDrei »
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 24, 2007, 11:39:28 pm »
0
Myślę, że przesadzacie z tymi solówkami. myślę, ze jest cos takiego w twórczości kazdego gitarzysty, że zaczyna rozumieć to, że solo nie jest najwazniejsze w utworze i może go nawet nie byc. jest mnostwo kapel, w twórczosci których nie ma utworów z solówkami a przynajmniej jest ich znikoma ilość. myślę, że taka "ekonomia" może być celowym zostawieniem niedosytu i zachęceniem tym samym do przyjścia na koncert.

własnie słucham tych nowych przecieków i muszę powiedzieć, że:

"The Last Fight" - fajny relaksujący kawałek i nawet vocal tego (jak go nazywaja) vocalisty mi nie przeszkadza, a nawet pasuje. a solo przyjemne i odpowiednio długie
"She Mine" - troszke dziwny utwór, ale przez to zachęcił mnie do wysłuchania go do końca. i psaujący charakterem do VR. ja to chyba bym nazwał aroganckim brzmieniem (  i więcej maja takich kawałków - np. "Dirty Little Thing" z "Contraband")
"Spay" - porządny, ostry, rocknrollowy kawałek, jakich powinno byc więcej na takich płytach.

to bedzie dobra płyta.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2007, 11:45:43 pm wysłana przez owsik »
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 26, 2007, 04:17:05 pm »
0
Wreszcie plyta na ktora czekalem od poczatku roku:P A jako, ze nie wpada mi w ucho ostatnio nic z nowych rock'owych kapel to oczekiwanie na dobrze sprawdzone z Contraband Velvet Revolver bylo jeszcze wieksze. Matt w jednym wywiadzie wspomnial, ze chcialby aby plyta byla 'a little bit boogie'. Rozbawilo mnie to, ale i wydalo sie ciekawe. Teraz wiem o co mu chodzilo, bo na Libertad jest duzo nowego brzmienia, a styl zupelnie odmienny niz ten zaprezentowany na pierwszej plycie. No ale jedzmy od poczatku.

Let It Roll - swietny rocker na otwarcie, dobrze brzmiaca gitarka przebija sie tu od poczatku, tekst wprost idealnie pasuje do melodii. Nie jest on jakis z wiekszym sensem, rock'n'roll o lasce co smakuje jak cukierek i wisniowe brandy, hehe:) Dobry klimat, do tego porzadne solo, wszystko swietnie zmiksowane i super brzmiace, ta cecha przewija sie w reszcie kawalkow i jest mocna strona plyty (o wiele lepiej niz na Contraband) 9/10

She Mine - strasznie bylem rozczarowany jak zaczalem sluchac juz wersji live, nie przemawial do mnie ten kawalek, 'skumalem' go dopiero w wersji studyjnej. Zaczal pasowac mi ten bujajacy refren i lekko popowe zwrotki. Uzyje zwrotu Matt'a -boogie!- hehe:) Energetyczny nienudny kawalek, z ciekawie chodzaca pyrka i fajnym riffem. 8/10

Get Out The Door - wybralbym ten utowor na pierwszy singiel. Mam nadzieje, ze bedzie to singiel, bo riff ciekawy a refren 'catchy':) Podoba mi sie wokal, znow ciekawie pracujaca pyrka. GOTD to kawalek Dave'a co daje sie wyczuc. Dobrze, ze dodano solo Slasha na talkboxie, bo oryginalnie mialo go nie byc. Znow bardzo pozytywnie. 9/10

She Builds Quick Machines - tego kawalka sluchalem z milion razy i wciaz nie moge sie do niego przekonac. Tu wyjatkowo nie podoba mi sie wokal, o tekscie nie wspominajac. Ulubiony fragment to zwolnienie, gdzie Scott daje rade jak reszta zespolu, a Slash wymiata swietnym solo. Dopiero po tym zaczyna mi sie nagle podobac refren, ale juz za pozno, heh:D Ten kawalek to moim zdaniem jedna ze slabszych pozycji na plycie, nie czaje czemu singiel, ale no coz.. 7/10

The Last Fight - kiedy ta melodie uslyszalem w jednym z filmikow ze studia od razu sie mnie uczepila. Fajne, spokojne tempo, ciekawie brzmiaca gitara Slasha, dobra solowka, dobra choc niedluga. Troche draznia 'chorki' na koncu. Ogolnie pozytywnie, zapewne drugi singiel. 9/10

Pills, Demons & Etc. - ciekaw bylem kawalkow, ktorych nie slyszalem wczesniej z wersji live, balem sie, ze bedzie zle.. Ten kawalek zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie. Riff znany mi juz z VLog'ow. Tu takze jest troche boogie:D szczegolnie w zwrotce. Podoba mi sie refren, Scott robi w tym kawalku dobra robote, ladnie brzmiaca gitarka, ciekawie sie przewija. Zupelnie nowe brzmienie dla VR. Jest zycie:) 8/10

American Man - tu najbardziej gra Duff'a mi sie rzuca w ucho, ciekawy klimat, odmienny niz reszta, dobre riffy. Kontrast refrenu wcale mi nie przeszkadza a wrecz uwazam, ze pasuje, ozywia kawalek. Kolejne dobre zwolnienie zwienczone pierwszoklasowa solowka, ktorej dzwiek jest bardzo oryginalny i wciaz nie wiem z czym mi sie kojarzy, szkoda, ze nie dluzsza. 7,5/10

Mary Mary - balem, ze bedzie to jakis mega kawalek pseudo STP. A znow slysze boogie:D Scott bardzo mi sie tu podoba, fajny luzny tekst. Mozna sie przy tym kawalku pobujac, 'get back, sugar baby':D Po czym mocniejszy riff. Jeden z moich ulubionych kawalkow na plycie, z dobra energia. Zaluje jedynie, ze solowka jest tak krotka, a brzmienie znow inne, mega brunde - Slash'owe:D 8/10

Just Sixteen - to rowniez moglby byc spokojnie singiel. Zabawny tekst 'Head in his lap goin' up and down up and down, Oh no, cop lights' hehe:D Dobry refen, bardzo gitarowo w tym kawalku i swietna solowka. Znow dobra robota calej kapeli. 9/10

Can't Get It Out Of My Head - jak sie dowiedzialem, ze cover ma byc na plycie to sie niezle wkurzylem, kawalek lubie z wersji ELO i ciekaw bylem jak to zrobia. A zrobili po swojemu z wyraznymi gitarami i przeplatajaca sie w zwrotce gitara Slash'a i bardzo dobrym solo. Wyraznie czuc,ze to nie ich dzielo, a szkoda. 7,5/10

For A Brother - przeczytalem, gdzies zanim nawet plyta przeciekla od kogos, kto mial dostep, ze ten kawalek to 'filler'. Zupelnie sie z tym nie zgodze, ciekawy riff, zwrotka, dobre tempo, dobre brzmienie:) 7,5/10

Spay - obok SBQM nie moge sie do tego do konca przekonac, kawalek w punk rock'owym stylu, ktory w tym wykonaniu nie przekonuje mnie. Natomiast dobre solo w koncowce.. 6/10

Gravedancer - swietna balladka, ktora przypomina mi kawalki STP Atlanta i Wonderful, chociaz nie sa az tak podobne. Swietny refren, tekst pasuje do melodii, moglby byc bogatszy, ale Scott specem od tego akurat niestety nie jest. Slash'owe solo jest super, ale czemu jest sciszone.. Mozna bylo to inaczej zakonczyc. No, ale znow bardzo dobre zamkniecie plyty.9/10

Bonus - rozwalilo mnie to:D Wokal Scott'a jest tu mega:D hehe:) nie wiem, czy dobrze slysze, ale jest chyba 'you're the craziest bitch i've ever fucked':D iiiihhhhaaaa:D 10/10:D

Dawno nie slyszalem tak dobrej, rownej plyty. Swietnie slychac kazdego, duzo ciekawych brzmien za co brawa. Zaskoczyla mnie lekkosc tego albumu w sensie polotu:P
'The best rock n' roll band left on the planet' - AMEN:)

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwca 30, 2007, 08:22:44 am »
0
Bonusowym kawałkiem będzie Gas & a dollar laugh. Mozna już posłuchać kawałka w necie :)

Offline Nechebet

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 814
  • Respect: 0
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 05, 2007, 06:25:49 pm »
0
Dzieki uprzejmosci jednej z kolezanek, ktorej imienia jednak wymienic tu nie moge bo zostalo jak gdyby wyklete ;), mam juz swoje wlasne Libertad. Na razie trudno mi powiedziec, czy jest lepsze czy gorsze od Contraband. Generalnie moj klimat ale musze jeszcze sie troche nasluchac, bo nie jest to cos co rozwalilo mnie od pierwszego momentu. Na razie moi faworyci to chyba Get Out The Door, The Last Fight i Just Sixteen. Musze sobie to wszystko posluchac na spokojnie bo na razie jakos nie mialam czasu ale czuje, ze bede ZA ;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 05, 2007, 06:27:35 pm »
0
ale czuje, ze bede ZA ;)

A ja w Ciebie wierzyłem...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 05, 2007, 08:40:13 pm »
0
Bonusowym kawałkiem będzie Gas & a dollar laugh. Mozna już posłuchać kawałka w necie :)

To znaczy wyjdzie na japońskiej wersji? A co z Messages,gdzie to się w ogóle ukazało ? Wiem,że to nie jest pytanie o Libertad,no,ale bądź co bądź piosenki były nagrywane na tę płytę,więc chyba wolno zapytać ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 05, 2007, 09:29:51 pm »
0
Gas... bedzie na japonskiej wersji

Messages ukazalo sie na wersji na iTunes
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Nechebet

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 814
  • Respect: 0
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 06, 2007, 04:55:36 pm »
0
A ja w Ciebie wierzyłem...
Hubik jakos sobie z tym poradzimy ;)

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 08, 2007, 09:34:35 pm »
0
Dziwie sie, że Messages nie zostało umieszczone na płycie. Jest lepsze do Gravedancer i byłoby dobrym substytutem.

Offline Mary Jane

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • ból największą rozkoszą
  • Respect: +1
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 09, 2007, 05:09:32 pm »
0
ale czuje, ze bede ZA ;)

A ja w Ciebie wierzyłem...

Postanowienie fana Axla, że wyklnie wszystko, co od Slasha?

Sosna ładnie zrecenzował tę świetną płytkę, bardzo świeżą i zagraną z polotem, pełną ciekawych aranżacji, tylko wyżej bym oceniła For A Brother, American Man i SBQM, które poza teledyskiem jest pyszne. ;)
W dzień, gdy najsilniejsza światła moc
Ma miłość się ukrywa, bo jest sową
Nigdy się nie dowiesz jak wielki to ptak
Bo w twym sercu gniazdo wije wróbel

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 11, 2007, 07:17:20 pm »
0
Postanowienie fana Axla, że wyklnie wszystko, co od Slasha?

Nie. Po prostu mi ten zespól nie podchodzi i tyle. I na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na to aby się do niego przekonał. Jak już napisałem wcześniej w tym temacie - mi osobiście bardziej się podoba pierwsza płyta niż Libertad.
Co do mojej opinii o Slashu, zapraszam do mojego posta w innym temacie.

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 12, 2007, 11:39:42 am »
0
na jednym anglojezycznym forum koles napisal ze Libertad nie jest plyta dla fanow Slasha.
podpisuje sie pod tym obiema rekami
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 12, 2007, 12:46:57 pm »
0
dobra taka ocena każdego kawałka z osobna :

Let It Roll - 8/10
She Mine - 8/10
Get Out the Door - 9,5/10
She Builds Quick Machines - 6,5/10
The Last Fight - 8/10
Pills, Demons & Et.c - 7/10
American Man - 6/10
Mary Mary - 6/10
Just 16  - 7/10
Can't Get It Out Of My Head - 8/10
For a Brother - 7,5/10
Spay - 6/10
Gravedancer - 7,5/10
Don't Drop That Dime (hidden track) - 8/10

zaokrąglenie daje 7/10 :) 
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2007, 12:55:16 pm wysłana przez nightrain »
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Nowa płyta VR - lipiec 2007
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 13, 2007, 12:59:41 pm »
0
Let It Roll - 8/10
She Mine - 6/10
Get Out the Door - 9/10
She Builds Quick Machines - 5/10
The Last Fight -9/10
Pills, Demons & Et.c - 8/10
American Man - 6/10
Mary Mary - 6,5/10
Just 16  - 7/10
Can't Get It Out Of My Head - 9/10
For a Brother - 8/10
Spay - 4/10
Gravedancer - 8/10
Don't Drop That Dime (hidden track) - 7/10

ech ja oczywiście spóźniona..

a więc płytkę przesłuchałam dopiero gdy ją zakupiłam w empiku i jestem pozytywnie zaskoczona, ostatnio mam 'fazę' na ballady więc wszystkie 3 bardzo przypadły mi do gustu. Spay i She Builds Quick Machines kompletnie mi sie nie podobają.. lepszym utworem na singiel byłby np Get Out The Door... fajne jest też The Last Fight, Pills, Demons & Et.c a z ballad faworytem zdecydowanie: Can't Get It Out Of My Head

;-)


nowy nr gg : 12071320

 

Nowa płyta i nasze oczekiwania

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 29351
Ostatnia wiadomość Czerwca 18, 2008, 07:02:09 pm
wysłana przez mslazek