Autor Wątek: Mała prośba  (Przeczytany 12091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 28, 2012, 07:00:16 pm »
0
Jest jeszcze inna opcja. Pokaż jej to forum i powiedz, że to są ludzie, którzy tak jak ty interesują się twórczością Guns N' Roses oraz karierami solowymi byłych członków tej grupy. Pokaż mamie parę linków z koncertu Slasha. Niech zobaczy na własne oczy, że ludzie są tam po to by posłuchać dobrej muzyki, a nie po to by się pozabijać na wzajem. Postaraj się ich jakoś przekonać, że to forum jest bezpieczne. A muzyka, której słuchasz wolna od przemocy. Może to poskutkuje. A jak nie to rada jaką podał ktoś wyżej z wzięciem ze sobą kogoś starszego lub z rodziny jest równie dobrym wyjściem.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline Berry

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
  • I'm on the Nightrain
  • Respect: +69
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 28, 2012, 07:03:35 pm »
0
Też mam 16 lat, a nie mam z rodzicami problemu. Byli na Gunsach i na Slasha się skusili, więc może Ty też spróbuj kogoś wyciągnąć? :)
Trochę pomarudziłam przed poprzednim koncertem to się w końcu musieli zgodzić, nie mogli mi tego zrobić :D Ale nie żałowali, a wręcz przeciwnie ;)
I jak widać uszłam z życiem i bezpiecznie wróciłam do domu :D
Do tego zabieram tym razem przyjaciółkę i być może przyjaciela żeby było z kim krzyczeć i płakać :D

Offline snufkin

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +3
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 28, 2012, 07:09:05 pm »
+1
Ja tu mam skromne 15, jadę z szanownym tatusiem, ale pod barierki lecę sama. Nie boję się żadnego zadeptania, zabicia, naprawdę nie spodziewam się żeby było niebezpiecznie, wręcz przeciwnie. Natomiast muszę powiedzieć że nawet nie oczekiwałam od rodzicieli że mnie puszczą samą ze Szczecina do Katowic, eskorta musi być ;)

Avatar by Mari
Here it comes, time to dirty up your halo!

WindOfChange

  • Gość
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 28, 2012, 07:10:16 pm »
0
a nie ma możliwości, żeby na miejsce, do Katowic, podwiózł Cię tata/wujek/ktoś z rodziny, albo jakiś znajomy rodziców? na Gunsach na stadion weszłam z koleżanką, transport zapewniał tata, i chociaż żebyśmy mogły tam wejść same mieli trochę opory :P, to w końcu się zgodzili. transport + towarzystwo na sam koncert, i sprawa załatwiona, przynajmniej u mnie  mniej więcej to działa :P ;)

Offline Wwzjr.

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +49
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 28, 2012, 07:19:24 pm »
0
No właśnie z mojej miejscowości do Katowic jest trochę ponad 500 km, więc raczej nie ma szans, żeby ktoś mnie podwiózł, zwłaszcza, że koncert w środę. :/

Offline snufkin

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +3
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 28, 2012, 07:37:54 pm »
0
Hej no, ja się ze Szczecina będę tłukła jakąś podobną jak nie większą odległość, wszystko się da :)

Avatar by Mari
Here it comes, time to dirty up your halo!

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 28, 2012, 07:38:45 pm »
0
Ciężka sprawa. Jak jechałem na Gunsów po raz pierwszy to miałem 14 lat, powiedziałem rodzicom, że zrobię co zechcą, a
 bilet ogarnąłem we własnym zakresie i potem już nie mieli wyboru :D

WindOfChange

  • Gość
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 28, 2012, 08:18:33 pm »
0
a ze znajomych nikt się nie wybiera, żeby było się z kim zabrać? bo jak nie, to faktycznie zostaje ci tylko przekonywanie mamy na busa czy coś podobnego ;P

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 28, 2012, 08:30:48 pm »
0
A nie jest tak, że rodzice nie martwią się samym koncertem i bezpieczeństwem podczas niego tylko raczej podróżą i rzeczami, które mogą się stać po drodze? Np. wychodząc z koncertu, poza Spodkiem, zawsze mogą nawinąć się jakieś głąby które zaczną zaczepiać, szczególnie, jak zobaczą młodą, samotną dziewczynę, w dodatku w obcym mieście. Musicie pamiętać chłopaki, że macie zupełnie inną sytuację, będąc właśnie osobnikami płci męskiej, po prostu nie jesteście tak narażeni na różne niebezpieczeństwa ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 28, 2012, 08:34:40 pm »
0
Ja miałem sytuację taką, że musiałem " jako opiekun" pogadać z mamą kumpla, którego nie chciała puścić na koncert.  Uznała, że jestem odpowiedzialny i kumpel może ze mną jechać. Ostatecznie i tak pojechaliśmy osobno :P, ale ważne, żeby od czegoś zacząć. Rodzice się boją o swoje dzieci i to jest normalne. Trza pomyśleć trochę jak oni ;) i wykombinować coś, żeby puścili. Ale na spokojnie, bez kłótni i.t.d. , bo wtedy przegracie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline hypatia

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +119
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 28, 2012, 08:38:02 pm »
0
Uzbieraj na bilet dla siebie i mamy, to nie będzie miała wyjścia i z tobą pojedzie  :sorcerer:

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 28, 2012, 09:20:16 pm »
+2
Ja zaczęłam wyjeżdżać sama w 3 klasie liceum, wcześniej nie czułam takiej potrzeby. Ale udowodniłam rodzicom, że można mi zaufać. Tłumaczyłam im z kim jadę, gdzie jadę, o której wrócę, obiecywalam że zorganizuję sobie jak najszybszy powrót. Dotrzymywałam każdego danego słowa dotyczącego wyjazdu. A co najwazniejsze: byłam cały czas dostępna pod telefonem, żeby rodzice byli spokojni. To jasne, że rodzice się martwią, a podstawą, aby być puszczanym na takie koncerty jest zaufanie. Jeśli będziesz dotrzymywać słowa oraz terminów, sama pokażesz im że potrafisz zorganizować się tak aby pojechać i wrócić w jednym kawałku to powinno być coraz łatwiej :) tylko wydaje mi się, że trzeba rozmawiać nie marudzić. marudzenie nic nie da. U mnie wywołałoby odwrotny skutek.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Wwzjr.

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +49
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 28, 2012, 09:48:49 pm »
0
A nie jest tak, że rodzice nie martwią się samym koncertem i bezpieczeństwem podczas niego tylko raczej podróżą i rzeczami, które mogą się stać po drodze? Np. wychodząc z koncertu, poza Spodkiem, zawsze mogą nawinąć się jakieś głąby które zaczną zaczepiać, szczególnie, jak zobaczą młodą, samotną dziewczynę, w dodatku w obcym mieście.

Myślę, że możesz mieć rację. W tym chyba tkwi największy problem. Podróż autobusem, czy pobyt na koncercie aż takiego niebezpieczeństwa nie stwarza, przynajmniej wg rodziców, ale wydaje mi się, że najbardziej obawiają się o to. Młoda dziewczyna, sama, ciemno i w ogóle. Na opiekę znajomych/rodziny nie mam co liczyć, bo z tego co wiem nikt na koncert się nie wybiera. Z rodzicami też nie pojadę, bo to daleko, poza tym nie zwolnią się z pracy. Nie ma takiej opcji. Może rzeczywiście uda mi się ją namówić na tego busa. Pokażę jej to forum... Może wtedy zrozumie, że raczej nic mi nie grozi.

Offline Mrs. Brownston

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +236
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 28, 2012, 10:00:18 pm »
0
Przeważnie jestem w tej samej sytuacji jak ty. Kiedy rodzicie nie chcą mnie puścić z siostrą to delikatnie proponuję, że "może z kuzynkiem pojadę, jeśliby się wybierał". A on na ogół jeździ na takie koncerty i mnie zabiera. Chociaż kuzynek jest trochę nieodpowiedzialny to moja rodzicielka go lubi i raczej się zgadza, kiedy on obieca, że się mną zaopiekuję.
Albo jeżdżę z rodzicami, kiedy oni mają taką ochotę. To naprawdę da się załatwić, tylko trzeba naprawdę poważnie porozmawiać. Musisz zrozumieć, że rodzice się martwią, bo to jest naturalne. Ale jeśli tobie ufają, a ty będziesz potrafiła ich inteligentnie i bez "focha z przytupem" przekonać to powinni się zgodzić. Nie ma rzeczy niemożliwych.

"Ulu­bieńcy bogów umierają młodo, lecz poźniej żyją wie­cznie w ich to­warzys­twie..." - Fryderyk Nietzsche

Offline R.Rose

  • Patience
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • I am gypsy. I am wild. I am daughter of the night.
  • Respect: +4
Odp: Mała prośba
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 29, 2012, 10:20:50 pm »
0
Ja w lutym będę już miała skończone 16 lat, ale na razie tylko rocznikowo ze mnie szesnastolatka :D Mama problemów nie robiła, bo ona też kocha taką muzykę, też jeździła na koncerty no i poza tym jadę z ciocią. Chociaż samą też by mnie puściła ;) A co do twojej prośby to zostaje tak:
- manipulacja typu pozwól mi pojechać, a posprzątam cały dom lub podwyższę oceny z np. matematyki o dwa stopnie  ;)
- usilne błagania, histeryczny płacz i nieodzowne "Oczy Kota ze Shreka" :)
- poproś jakąś pełnoletnią zaufaną osobę o pojechanie z tobą. Nie musi być na koncercie, może iść do kina, włóczyć się po mieście czy co tam chce.
Ewentualnie daj mamie w łapę :D Ponoć działa na każdego  :P

Snufkin ja jadę ze Słupska :D Obie musimy przejechać całą Polskę :) Ale jest po co się męczyć. No i wiekowo jesteśmy zbliżone :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2012, 10:28:05 pm wysłana przez R.Rose »
Rock N' Fuckin' Roll

 

Prośba / zdjęcie biletu płyta

Zaczęty przez przemluk

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4303
Ostatnia wiadomość Stycznia 31, 2013, 10:46:25 pm
wysłana przez Bananan