Ankieta

Czy uważasz, że na kartkach powinno znaleźć się krótkie przesłanie do Slasha?

Tak
32 (80%)
Nie
7 (17.5%)
Nie mam zdania
1 (2.5%)

Głosów w sumie: 37

Autor Wątek: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?  (Przeczytany 64510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:02:24 pm »
0
Co do tła muzycznego to nie wiem. Nie mamy co do niego prawa autorskiego, żeby wykorzystać faktyczną piosenkę. Cover byłby chyba lepszy, ale ja się na prawie autorskim nie znam, więc nie wiem jak to tam jest.

E tam nie mamy prawa, niektóre utwory można z powodzeniem wykorzystywać, poza tym nie tylko YouTube'm świat stoi ;) Zawsze można też wykorzystać wersję koncertową (i nie mówię o Stoke). W cholerę jest proshotów. I jeszcze jedno - coverować jego muzykę i dawać na podkład w zaproszeniu to chyba lekkie faux pas jak dla mnie. Co innego zrobić coś na wzór kolażu, gdzie jest jeden utwór zagrany przez kilkadziesiąt (1 osoba = kilkusekundowy sampel) grajków, gitarzystów znaczy się. Z doświadczenia jednak wiem, że to niezbyt fajnie wychodzi, bo ile osób, tyle interpretacji i nie ma mowy, żeby to brzmiało jak trzeba.

Co do pytania we wcześniejszych postach, trochę doświadczenia z Vegasem i AAE mam, też mogę pomóc.

Offline CookieMonster169

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 899
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +715
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:07:16 pm »
0
czy ja wiem, że covery to takie faux pas. Oczywiście oryginał zawsze będzie lepszy, ale tu chodziło o te prawa. Chociaż po dłuższym zastanowieniu się stwierdzam, że raczej nikt nie miałby problemu z tym, że wykorzystaliśmy coś z koncertu czy normalną wersję piosenki z płyty.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:19:11 pm »
0
Jeśli tak to to też bez problemu mogę zrobić. Do kwestii wyboru najwłaściwszego utworu dojdziemy jak już zaczniecie robić zdjęcia :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:20:52 pm »
0
Gotten bez wokalu ;)

Offline CookieMonster169

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 899
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +715
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:21:59 pm »
0
@cravenciak  jesteś geniuszem :)

to trzeba się zastanowić co ma być na tych zdjęciach teraz .

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:23:14 pm »
0
Da się to zrobić:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Us-TVg40ExM" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=Us-TVg40ExM</a>


 &nbsp; &nbsp;Moim skromnym zdaniem Rybnik odpada. Koncert musi cieszyć się ogromnym zainteresowaniem, a Slash, ani tym bardziej Loaded ogromnej publiki nie przyciągnie. Jedyna opcja to coś typu Stodoła, albo występ na jakimś festiwalu (na jakim nie wiem, nie znam się). Slash gra sporo koncertów w halach i klubach, także to może się udać. Nie wiem kto organiuzje koncerty w klubie Stodoła, może są tam jacyś ludzie odpowiedzialni za to. Wtedy warto byłoby zwrócić się bezpośrednio do nich.
 &nbsp; Jak będziecie już mieli petycję to podpiszę.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:27:22 pm »
0
Proponuje  tak jak u Fafika (odsyłam do jej tematu o nazwie "Pomoc") - fani trzymający kartki z krótkim i widocznym przesłaniem do Slasha.
Ja bym wolała "Ghost", bo uwielbiam, ale jak tam chcecie ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:37:06 pm »
-1
Zqyx nie wiem czy na koordynatora się nadaję ale spróbuję. Najwyżej będę prosił kogoś o pomoc. Na początek może podsumujemy to co na razie udało nam się ustalić.

Ad 1.  Pierwszym pomysłem jest stworzenie petycji do Slasha, Duff'a, ich managerów czy też do agencji, które zajmują się robieniem koncertów. Zauważyłem, że jest parę głosów na tak i parę na nie. Cóż uważam, że sami jako my nie zorganizujemy koncertu i musimy mieć jakąś agencję, która ten koncert zorganizuje. Na początek proponował bym by parę osób zajęło się przygotowaniem takiego pisma i wspólnie wybierzemy najlepsze. Termin składania powiedzmy dwa tygodnie od dzisiaj.

Ad 2. Filmik uważam, za super pomysł. Jestem za i chciałbym by to się udało. Może ustalimy jakiej rozdzielczości mają być zdjęcia i jakiej jakości. Czy mogą być to zdjęcia grupowe czy tylko pojedyncze osoby. Canis_Luna, cravenciak może pogadajcie ze sobą i niech każdy pokaże próbkę swoich możliwości. Potem wybierzemy wykonawcę.

Ad 3. Ustalmy może listę osób, które chcą by to wydarzenie jakim może być koncert Slasha i Loaded w Polsce się odbyło. Wtedy będziemy mieli wstępną orientację na jaki odzew możemy liczyć.

Na razie zdziwiłem się, że tyle osób chce się w to włączyć. Dziękuję wam i mam nadzieję, że wspólnie uda nam się coś zdziałać.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:41:48 pm »
0
http://soundcloud.com/gunsnrevolvers/slash-gotten-with-no-vocals

Można wykorzystać część materiałów promujących Polskę przed Euro 2012. Generalnie mam pomysł na to wszystko, może się jeszcze w ten weekend zabiorę za szkielet filmiku.

Offline shiris

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 982
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +180
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:42:28 pm »
0
No to się wpisuję. I na razie tyle.
Muzyka to całe moje życie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:42:42 pm »
0
Reno, ja myślę, że lista nie jest potrzebna. Jeśli wydarzenie odpowiednio się nagłośni i zaczną napływać zdjęcia, wtedy się dowiemy jakim to się cieszy zainteresowaniem.
Ze swej strony mogę pogadać z administracją i moderacją.

Jednym słowem cravenciak chce ten filmik zrobić ;) Może to i lepiej, żeby zajmie się tym prawdziwy fan Slasha ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:47:20 pm »
0
Ok więc może listy nie będziemy tworzyć.

Jak na razie najważniejsze jest ustalenie wymiaru zdjęć i przede wszystkim jakie mają być to zdjęcia. Oraz porozsyłanie petycji (prośby) do różnych agencji organizujących wydarzenia masowe. Więc proponuję weźmy się za robotę.

Canis_Luna bardzo chętnie przyjmę twoją pomoc. Więc czekamy na pierwsze zdjęcia i wzory Petycji.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:49:21 pm »
0
Aż tak to nie wiem, mam wystarczająco dużo roboty. Jak będę robił to "po godzinach" i nie zajmie mi to dwóch godzin tylko dużo, dużo więcej. Przydałoby się, żeby zdjęcia miały jednolitą formę, kartka z wydrukowaną jednakową grafiką, lub jak kto woli - tapetą na pulpicie. Moja propozycja:

http://i48.tinypic.com/of37tk.jpg (mam też w głowie wariant "apocalypticlovo-konspiratorski").

Nietrudno będzie też dotrzeć do samego zainteresowanego, a raczej zainteresowanych - pamiętajmy, że zapraszamy nie tylko Slasha, ale cały zespół. Szansa, że obejrzą filmik jest bardzo duża.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2012, 09:52:09 pm wysłana przez cravenciak »

Offline CookieMonster169

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 899
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +715
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:51:38 pm »
0
ja mogę w czymś pomóc, tylko nie wiem w czym ;) Ale jestem gotowa, żeby coś robić. Zależy mi na koncercie Slasha, więc fajnie byłoby się jakoś zaangażować.
Może zdjęcia ludzi, jak najbardziej powiązane ze Slashem, w sensie cylindry, gitary, na co kto wpadnie no i przede wszystkim te kartki, ale żeby każdy miał taką samą.

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Koncert Slash'a i Loaded w Polsce. Mrzonka czy wydarzenie, na które się czeka?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:57:45 pm »
0
Cravenciak format graficzny kartki bardzo mi się podoba.  Poczekajmy co powie reszta.

CookieMonster169 napisałem posta wyżej w co się na razie można zaangażować. No chyba, że chcesz poszukać "dobrych" agencji, które organizują takie wydarzenia jak koncerty czy festiwale. I zrobić listę byśmy się zorientowali ile tego jest. Oczywiście z adresami Email.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

 

Slash i Konspiratorzy w Nove Mesto nad Vahom, Słowacja 27.06.2019

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2791
Ostatnia wiadomość Czerwca 30, 2019, 09:33:13 am
wysłana przez Zqyx