Autor Wątek: 'Slash' - nasze opinie i recenzje  (Przeczytany 220381 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tomeczeg20

  • Patience
  • Wiadomości: 29
  • Respect: 0
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #525 dnia: Kwietnia 04, 2010, 11:30:59 pm »
0
Nie trzeba sciagac tej plyty by posluchac kawalkow z niej wiec nie insynuuj, że np. ja nielegalnie ja sciagnalem.  

Kradziez dwoch utworow to nie pierdoła.

Przeciez Slash dobrze wie, ze duza czesc ludzi kupi płyte bo:
1. Jest slepo zapatrozna w niego
2. Zobacza na polce w sklepie napis Slash i nawet gdyby na plycie byly utwory o charakterze arktyczno folkowym to wrzuci do koszyka.
Po nazwie to nastolatki wrzucą ale Lady Gage, Rihanne czy inne marne śpiewaczki z "nowej gwardi", starzy fani Gunsów(bynajmniej większość) już dawno się muzyką nie interesuje, a młodzież nawet nie wie kim byli GnR o Slashu nie wspominając. Zresztą kto ci teraz wrzuci album do koszyka jak obecnie sprzedaż płyt jest z dupy ?
Yhm to ciekawe, aż ciężko mi uwierzyć że nigdy nie ściągałeś żadnej płyty z internetu

Cytuj
Tylko, że Gunsi zrobili co w swojej mocy i na prawde sie postarali, żeby gdy już sie kupi płyte to niezalować tych kilkudziesieciu złotych.
Bo chyba nikt nie uwaza, że nagrywali tą płyte czasu dla własnej frajdy. Robili to aby nie wydac chłamu.
Weź mnie nie rośmieszaj, na nowych gunsów nie wydałbym złamanego grrosza a co dopiero 60 zł
Dziwie się ludziom ze chodzą na ich koncerty mimo tego że teraźniejszy band ma ***** wspólnego z Guns N Roses
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2010, 11:43:57 pm wysłana przez tomeczeg20 »

smakol

  • Gość
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #526 dnia: Kwietnia 04, 2010, 11:51:50 pm »
0
Przeciez Slash dobrze wie, ze duza czesc ludzi kupi płyte bo:
1. Jest slepo zapatrozna w niego
2. Zobacza na polce w sklepie napis Slash i nawet gdyby na plycie byly utwory o charakterze arktyczno folkowym to wrzuci do koszyka.

Te same punkty można by napisać przy nowej płycie Gunsów.  ;)
Wiem. Tylko, że Gunsi zrobili co w swojej mocy i na prawde sie postarali, żeby gdy już sie kupi płyte to niezalować tych kilkudziesieciu złotych.
Bo chyba nikt nie uwaza, że nagrywali tą płyte czasu dla własnej frajdy. Robili to aby nie wydac chłamu.

wątpię żeby Gunsi tym się kierowali - Rudy po prostu jest leniem i psychopatycznym perfekcjonistą. Na razie płytę Slash'a krytykują głównie osoby, które i tak by jej nie kupiły bo kudłacza nie znoszą i nawet gdyby nie było kontrowersji odnośnie tych utworów to coś by sobie znalazły żeby się pokłócić :]

Offline Kangel

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #527 dnia: Kwietnia 05, 2010, 12:03:26 am »
0
Wiem. Tylko, że Gunsi zrobili co w swojej mocy i na prawde sie postarali, żeby gdy już sie kupi płyte to niezalować tych kilkudziesieciu złotych.
Bo chyba nikt nie uwaza, że nagrywali tą płyte czasu dla własnej frajdy. Robili to aby nie wydac chłamu.

No ja akurat kupiłem CD, po czym ją sprzedałem ;-)

Po nazwie to nastolatki wrzucą ale Lady Gage, Rihanne czy inne marne śpiewaczki z "nowej gwardi", starzy fani Gunsów(bynajmniej większość) już dawno się muzyką nie interesuje, a młodzież nawet nie wie kim byli GnR o Slashu nie wspominając.

Hmm, zatem kim my jesteśmy? Myślę, że akurat Lady i Rihanna mają całkiem spore powodzenie na p2p i wrzucie, bo to są gwiazdy pojedynczych przebojów, raczej mało kto się przejmuje całym albumem... A szczególnie oryginalnym :P
Yazz God - polecam :) | "Dziewczyno, dziewczyno, zamień cnotę na wino!" :D

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #528 dnia: Kwietnia 05, 2010, 09:18:45 am »
0
Przeciez Slash dobrze wie, ze duza czesc ludzi kupi płyte bo:
1. Jest slepo zapatrozna w niego
2. Zobacza na polce w sklepie napis Slash i nawet gdyby na plycie byly utwory o charakterze arktyczno folkowym to wrzuci do koszyka.

Te same punkty można by napisać przy nowej płycie Gunsów.  ;)
Wiem. Tylko, że Gunsi zrobili co w swojej mocy i na prawde sie postarali, żeby gdy już sie kupi płyte to niezalować tych kilkudziesieciu złotych.
Bo chyba nikt nie uwaza, że nagrywali tą płyte czasu dla własnej frajdy. Robili to aby nie wydac chłamu.
wątpię żeby Gunsi tym się kierowali - Rudy po prostu jest leniem i psychopatycznym perfekcjonistą.

O! skad to wiesz? bo z tego co czytalem kilkanascie wywiadów z róznymi postaciami: Vrenna, Freese itd. które już nie maja powodów mowic dobrze o Axlu. To kazda z nich twierdziła, że z Axlem bardzo dobrze sie wspolpracuje i, że jest raczej pracocholikiem niż leniem. Ale widocznie tym masz info z lepszego źródla.

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #529 dnia: Kwietnia 05, 2010, 09:58:17 am »
0
Hmmmm przecież mniej więcej wiemy jak wyglądały starsze wersje utworów z ChD i wiemy jak mniej więcej ta praca przebiegała pod tym względem ;)
Cytuj
O! skad to wiesz?
Pewnie z dedukcji jakiejś, jak większość osób :P jeżeli nie da się stwierdzić faktów (bo nikt tego nie może) to można  i tak ;) a od pracoholika do świra droga wcale nie jest aż taka długa :) a co do płyty Slasha to ja w sumie jeszcze nie kupiłem, potem będę mógł coś napisać:) a poza tym nie polecam porównywania ChD do płyty Slasha bo to dwie zupełnie inne rzeczy :)

Offline satch86

  • Patience
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #530 dnia: Kwietnia 05, 2010, 10:55:27 am »
0
Przeciez Slash dobrze wie, ze duza czesc ludzi kupi płyte bo:
1. Jest slepo zapatrozna w niego
2. Zobacza na polce w sklepie napis Slash i nawet gdyby na plycie byly utwory o charakterze arktyczno folkowym to wrzuci do koszyka.

Te same punkty można by napisać przy nowej płycie Gunsów.  ;)
Wiem. Tylko, że Gunsi zrobili co w swojej mocy i na prawde sie postarali, żeby gdy już sie kupi płyte to niezalować tych kilkudziesieciu złotych.
Bo chyba nikt nie uwaza, że nagrywali tą płyte czasu dla własnej frajdy. Robili to aby nie wydac chłamu.
wątpię żeby Gunsi tym się kierowali - Rudy po prostu jest leniem i psychopatycznym perfekcjonistą.

O! skad to wiesz? bo z tego co czytalem kilkanascie wywiadów z róznymi postaciami: Vrenna, Freese itd. które już nie maja powodów mowic dobrze o Axlu. To kazda z nich twierdziła, że z Axlem bardzo dobrze sie wspolpracuje i, że jest raczej pracocholikiem niż leniem. Ale widocznie tym masz info z lepszego źródla.

Ale ty jesteś piiiiiiiiiiiiiii, nazywasz kogoś złodziejem, a sam ściągasz muzyke z netu. I co z tego że na tym nie zarabiasz, tak samo możesz ukraść samochód i powiedzieć , że na tym nie zarobisz tylko dla własnego użytku będziesz mieć. Więc jesteś takim samym złodziejem jak każdy inny. To raz. Dwa nawet nie wiadomo o co dokładnie chodzi , płyta jeszcze na dobre sie nie pojawiła a ty już piiiiiiiiiiii coś o plagiatch, weź sie k***a człowieku zastanów czy ty piiiiiiiiiii? Trzy, jesteś piiiiiiiiiiiii, internetowym anonimkiem, który leczy tu swoje kompleksy tak jak kilku innych panów, bo internet to chyba jedyne miejsce dla takich piiiiiiiiiiiiii Slash robi co chce , może dawać dupy na lewo i prawo, będzie sie szmacić, nagrywać co chce.  A ty dalej będziesz takim samym piiiiiiii, którego opinia g***o wszystkich obchodzi, bo służy tylko leczeniu własnych kompleksów z dzieciństwa.




Złamanie pkt.2 reg. x razy.5 dni na ochlonięcie.M.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2010, 12:35:32 pm wysłana przez mawier »

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #531 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:15:05 am »
0
Tak jak twoja satch86.....
Pisałes o sobie?
I znowu odwracanie kota ogonem przez zwolenników Slasha.Temat odrazu zostaje przeniesiony na Guns N' Roses.Slasha nie ma w Gunsach od 14 lat,temat jest o jego solowej płycie,a tu co chwilę ktoś wyjeżdża z tym zespołem.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #532 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:40:20 am »
0
Artur - nie, to są jedynie porównania. Bo jeżeli komuś nie przeszkadza, że Gunsi zostali oskarżeni o plagiat, to czemu przeszkadza domniemany "plagiat" Slasha? :)
satch86 - ja również nie zgadzam się z el_loko, ale no bez przesady. Szanujmy się...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #533 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:40:24 am »
0
to może ja zacznę :)

kilka lat oczekiwania, wielkie nadzieje... co się nam ukazało?  :vampire:

1. Ghost - intro do tego numeru jest bez wątpienia jednym z najfajniejszych momentów albumu :) świetna robota Ian'a, i jakże pięknie słuchać Izzyego w słuchawkach   :wub: W zasadzie w tym kawałku bardziej się skupiam na Izzym niż na Slashu :P Solówka bardzo fajna, choć może krótka, ale dynamiczna. Jak dla mnie numer miodzio. 9/10

2. Beautiful, Dangerous - wszyscy narzekali na Fergie na albumie, a wyszedł jeden z najfajniejszych numerów :D Świetny riff, dobra robota Fergie -r efren najmocniejszym punktem piosenki. W końcu jakaś konkretna solówka nagrana z pomysłem  8)  9/10

3. Crucify The Dead - Myślałem, że kawałek z Ozzym to będzie jakiś mocny riff, powerfull etc. Jak usłyszałem zwrotkę to się trochę przeraziłem, wokal mi tu średnio pasował. Mimo wszystko motyw od 2:20 do końca jest jednak super i mogę tego słuchać bez końca. Fajne solo - jak dla mnie zbyt krótkie jak na Slasha. Najlepszy bas Chrisa Chaney na płycie wg. mojej opinii. 8/10

4. Back From Cali - Jak usłyszałem początek za pierwszym razem - wiedziałem, że ten kawałek będzie moim faworytem  8) Nie wiem co myśleć o całej otoczce pplagiatu z Rolling Stones, bo riff ewidentnie brzmi tak jakby skomponował go Slash. W każdym razie pomijając to - chce mi się skakać jak słyszę ten utwór, nie mogę wybaczyć tylko jednego... Gdzie jest kur** solówka?  :'( Kawałek ma niby wszystko, brzmi jak Snakepit vol.2, radość mnie ogarnia i wybaczyłbym wszystko Slashowi w tym kawałku tylko nie to, że ograniczył się do 20sec. solówki, któa zresztą zapowiadała się świetnie. Niestety. 8/10

5. Promise - Jakbyś mi puścił ten kawałek nie mówiąc, że to na nowy album Slasha - nigdy bym nie zgadł, że Kudłacz gra w tej piosence. Nadawałaby się na singiel, jest bardziej komercyjna niż By The Sword. I dlatego cieszę się, że nie ona promuje album :P Generalnie słucham tego kawałka bardziej dla Cornella, który odwalił naprawdę świetną robotę, brakuje mi tutaj z kolei Slasha. Solówka znowu za krótka - choć świetna, jednak z rozczarowaniem musiałem przyjąć, że już się skończyła. 7/10

6. By The Sword - Świetny klimat, dobry riff, w końcu czysto Slashowa solówka, zagrana z pomysłem, po której nie mam niedosyty. Do wokalu Andrew'a już się spokojnie przekonałem, wspaniale brzmi w tym utworze. Mogłoby być wiecej takich numerów na albumie. 10/10

7. Gotten - Taki jakiś nijaki, choć w niektórych miejscach brzmi całkiem fajnie. Można trochę posłuchać Slasha, fajny na letnie wieczory, ale bez rewelki, jedyne co mi się bardzo podoba - smyczki w tle :P  6/10

8. Dr. Alibi - no w kooońcu jakiś szybszy rocker z przytupem! Omijam sprawę plagiatu - wypowiadałem się w innych tematach. No i można posłuchać więcej Slasha przy piosence, przy której skakałoby się pogo z przyjemnością :) Refren się wkręca w głowę, po pierwszym przesłuchaniu znałem go na pamięć. Świetna solówka, chciałoby się więcej tego numeru, albo takich numerów :) 9,5/10

9. Watch This - Wcale nie uważam, że powinien być tekst do tego kawałka, instrumentalnie brzmi świetnie. Slash trzyma świetny poziom, wielki plus w postaci przejścia w połowie utworu, wielkie brawa dla Duffa i Dave'a. Najlepsza perka na płycie. Chciałbym usłyszeć na koncertach tego 7minutową wersję - tak jak to Slash lubił kombinować z Jizz Da Pit 9,5/10

10. I Hold On - Sorry, wiem, że wielu osobom się ten numer podoba, mi jednak nie wchodzi :P Choć refren chwyta mnie za serce, riff trochę drażni moje uszy :P Solówka jednak najdłuższa na płycie. 6,5/10

11. Nithing To Say - nie znam się na metalu, nie mam jak tego porównywać z innymi kapelami, mi osobiście bardzo się podoba :) Super melodia M. Shadowsa, jest power, jest przykop, intro - outro już znaliśmy wcześniej. Czarny Slash - takiego lubię. 9,5/10

12. Starlight - taki Slash's Snakepitowy numer, balladka jakich już kilkanaście w rocku było, jednak bardzo przyzwoita, Myles ładnie się wydziera, Slash ładnie gra. Sztampowo, ale na poziomie. 7/10

13. Saint Is A Sinner Too - Niespodziewanie mój faworyt z płyty! Na to czekałem - Slash zapuszczający się w inne klimaty! Teraz rozumiem co Kudłacz miał na myśli mówiąc na twitterze non stop fucking brilliant :P Genialnie buduje się napięcie w tym dziele, fenomenalny wokal, gitary rządzą. Tylko dlaczego ino jeden tak zróżnicowany kawałek na płycie? 10/10

14. We're All Gonna Die - Dobry rocker na koniec płyty, Slash nie zawiódł z gitarami, Iggy mi zaimponował w tym kawałku. Jednak tego czegoś brakuje, chciałoby się więcej. Średni tekst, ale tej piosence ani nic zarzucić nie można, ani na piedestał też jej wystawić :P 7,5/10

O Bonusach powiem tylko tyle: Czemu Baby Can't Drive nie ma na płycie?  :megafon:

----
Co jest? - Mamy Slasha, który po kiepskim Libertad otrząsnął się z prochu, powstał z ziemi i pokazał, że znowu potrafi zagrać dobrego rock n' rolla, że potrafi sam skomponować kilka świetnych kawałków. Udowodnił tą płytą także, że lepszy jest z niego gitarzysta niż kompozytor i tego moim zdaniem powinien się trzymać. Myślę, że Slash trochę na siłę chciał udowodnić, że potrafi wymyślić świetne numery, przez co zaniedbał trochę gitary. Sukces jest -moim zdaniem- w tym połowiczny. Słuchając utwory z albumu na myśli mam tylko jedno - niech wraca Slash's Snakepit!!

Czego brakuje? - Puszczam obojętnie jaki kawałek z SS dajmy na to Dime Store Rock - mamy tutaj 2minutowe solo z przykopem, które nie brzmi jakby było zagrane na siłę, mamy tam też genialne outro, zwolnienie tempa, przyspieszenie, mamy wszelakie urozmaicenie. Tego brakuje. Na albumie Slasha brakuje mi Slasha :P Brakuje mi Jacka Danielsa i biegania z gitarą po całej scenie. - Ale może to właśnie byłoby dla faceta bez uzależnień, ustawionego z żoną i dziećmi na karku właśnie sztuczne?

-----
Podsumowanie: O tym albumie myślę dokładnie to samo co o ChD. Jest super, jest fajnie, jest co posłuchać, jest kiedy się wzruszyć, są momenty kiedy ma się gęsią skórkę - jednak troszkę jestem rozczarowany. Nie porównuję możliwości kompozytorskich Axla do Slasha, Chińszczyzny do 'Slash', bo to nie ma sensu i  to są dwie zupełnie inne bajki.

Daję taką samą ocenę, jaką dałbym Chinese. 8/10  :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 10:26:52 pm wysłana przez Grzon »

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #534 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:43:33 am »
0
tylko jakieś dziwne dźwięki przed Riadem o ile dobrze pamiętam o co chodziło to nie to samo co główny riff w piosence
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #535 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:54:23 am »
0
Wiem,wiem.Gunsi zostali oskarżeni o kradzież piosenki Don't Cry,chyba z 10 lat temu,jakiś człowiek  twierdził że to jego kompozycja.Przegrał,nawet nikt nigdy nie usłyszał jego dzieła.W przypadku Slasha mamy czarno na białym.Każdy może porównać.Moim zdaniem to jest plagiat.
Jeżeli Salsh wypowie się na temat tych kawałków,oki.Jeżeli nic nie powie i będzie nadal uważał je za swoje kompozycje to jest dla mnie zwykłym złodziejem cudzych pomysłow......
Gdybym ja tak napisał o kimś(frajer,śmieć) już bym miał MODERATED :D

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #536 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:58:52 am »
0
Artur - chodziło mi o Riad N' the Bedouins, każdy może porównać. Moim zdaniem jest to plagiat.
tylko jakieś dziwne dźwięki przed Riadem o ile dobrze pamiętam o co chodziło to nie to samo co główny riff w piosence
Masz racje, to straaasznie wielka różnica. Gdyby to Slash splagiatował intro, myślisz że nie zostałby zjechany? :) Plagiat to plagiat.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #537 dnia: Kwietnia 05, 2010, 12:32:36 pm »
0
No dobrze.Czyli założymy że te 15 sekund z Riada jest plagiatem to co w takim razie zrobił Slash.Nie piszesz o tym.....Hm :D wiem co napiszesz,że takie czasy,wszystko zostało już wymyślone, więc nie ma co się dziwić,zapożyczenie lub poczekajmy na książeczkę :D.Bądż konsekwentny tak jak w stosunku do Riad N' the Bedouins.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #538 dnia: Kwietnia 05, 2010, 12:41:16 pm »
0
Nie, nie, nie. No słuchaj, ja czekam do jakiegoś wywiadu, jak ktoś o to spyta. Jeżeli nie dostanę dobrego wytłumaczenie, to głośno to napiszę - plagiat. Ale nawet jeżeli jest to PLAGIAT, to nie zmieni mojego podejścia do tego utworu, brzmiał zajebiście i będzie brzmieć zajebiście :) Tak samo co do Riad - nadal uważam że jest to świetny utwór (jak cała płyta) :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: 'Slash' - nasze opinie i recenzje
« Odpowiedź #539 dnia: Kwietnia 05, 2010, 12:46:14 pm »
0
Dobrze,więc poczekajmy do tego wywiadu aż ktoś poruszy w nim tą sprawę.Jestem ciekaw co Slash odpowie. :D

 

Slash ‘World On Fire’ Fanpack - przyjmuję zamówienia

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 17283
Ostatnia wiadomość Października 29, 2014, 12:21:33 pm
wysłana przez Śpiochu