Autor Wątek: Kto najlepszy po gn'r?  (Przeczytany 26531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 09, 2006, 11:18:52 pm »
0
Cytuj
A co do muzyki chcialam się zapytać czy zauważył ktoś z Was, ze po przesłuchaniu płyty "Contraband" od A do Z, po prostu nie rozróżniamy już piosenek...
W przypadku Gunsów nigdy takie "zajawisko" nie miało miejsca...
Trochę za mało kreatywności...niestety... ;)
Jezeli chodzi o to "zjawisko" to nie jest to tylko domeną VR ale domeną wspólczesnej muzyki, oczywiście nie mówię, że wszystkiej...

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 09, 2006, 11:33:27 pm »
0
Cytuj
ALE ZA TO MAMY 1 GENIALNY UTWÓR FALL TO PIECES :D
i za to im chwała ;)  

Offline Panna Nikt

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1413
  • Płeć: Kobieta
  • Sekretarka Admina
  • Respect: +52
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 10, 2006, 04:28:31 pm »
0
ja bym jeszcze kilka numer do tej listy dobryhc dodala

The nicest girls in rock n' roll world

"And you want three wishes:
One to fly the heavens
One to swim like fishes
And then one you're saving for a rainy day
If your lover ever takes her love away"

Offline ural

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Madness is like gravity. It needs a little push...
  • Respect: +13
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 10, 2006, 11:14:07 pm »
0
Ja też bym dodał z 2-3 utwory - niestety głównie te wolne. Jedyny plus VR, to że Slash trzyma dalej poziom jeśli chodzi o solówki - ta z Fall To Pieces jest jak z dawnych dobrych czasów.

Natomiast wkurza mnie Matt i jego głupie teksty nt. Axla i CD - stwierdził mianowicie, że piosenki to prosta sprawa - zwrotka-refren, zwrotka-refren i ironizował sobie że Axl to chyba symfonię pisze, bo oni już nad kolejną płytą pracują. Może ktoś Mattowi na ucho nadepnął, ale jeśli on sądzi że VR trzyma poziom Gunsów, to chyba coś mu się pomieszało. Ludzie się na to rzucili tylko dlatego, że mają sentyment do GNR - a człowiek-wąż to do mnie w ogóle nie przemawia. VR mi się znudziło po paru przesłuchaniach - Fall To Pieces może przetrwa próbę czasu, ale reszta to sieczka niestety.

Natomiast mnie również brakuje tutaj bardzo ważnej rzeczy - mianowicie Neurotic Outsiders - genialna płyta z byłymi Gunsami - a nie ma jej w ankiecie? Czemu? :( Miałem nadzieję na nią zagłosować, bo deklasuje VR o kilka długości... Steve Jones przynajmniej ma jakiś styl i coś sobą reprezentuje, a nie udaje żmijki z megafonem. Sorry, ale po prostu Scott mi podpadł swomi tekstami pod Axla adresem i to wybitnie.

Moja osobista trójka:

1. Neurotic Outsiders
2. Duff - Believe in Me (teksty naiwne, ale niektóre kawałki świetne - choćby ten z Kravitzem i tytułowy)
.
.
.
.
(czyli długo nic ;))
.
.
3. Velvet Revolver

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 10, 2006, 11:27:35 pm »
0
Cytuj
Fall To Pieces może przetrwa próbę czasu, ale reszta to sieczka niestety
Nie zgodzę się. Fakt Fall To Pieces wyróznia się, ale nazywanie reszty materiału sieczką to po prostu przesada.

Cytuj
Steve Jones przynajmniej ma jakiś styl i coś sobą reprezentuje, a nie udaje żmijki z megafonem. Sorry, ale po prostu Scott mi podpadł swomi tekstami pod Axla adresem i to wybitnie.
Po co znowu poruszać te kwestię?? Ileż to razy Axl kogoś tam obraził, choćby Izzy'ego i Slasha, i to było normalne? no tak on może...

Ja oddałem głos na Izzy'ego :)

Offline ural

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Madness is like gravity. It needs a little push...
  • Respect: +13
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 10, 2006, 11:30:30 pm »
0
Pisząc sieczka miałem na mysli że na jedno kopyto - bo taki niestety smutny fakt, że pozostałe kawałki VR zlewają się w jedno... ;)

A co do Axla - też jest szajbnięty i to zdrowo - ale jestem fanem GNR, a nie Stone Temple Pilots, więc siła wyższa nakazuje mi trzymać stronę Axla w tym konflikcie :P.

A co do ankiety, to po prostu powinne być wszystkie projekty wymienione... :/

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 10, 2006, 11:33:03 pm »
0
Cytuj
A co do ankiety, to po prostu powinne być wszystkie projekty wymienione... :/
No wlasnie.

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 11, 2006, 12:00:42 am »
0
Cytuj
Pisząc sieczka miałem na mysli że na jedno kopyto - bo taki niestety smutny fakt, że pozostałe kawałki VR zlewają się w jedno... ;)

 
Już wcześniej o tym pisałam, ale nikt poza Tobą nie podjął tego wątku, że piosenki na "Contraband" są po prostu na jedną nutę i czasami  wręcz trudno jest rozróżnić ich linie melodyczne, które tak naprawdę nie mają w sobie nic charakerystycznego.  
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2006, 12:02:31 am wysłana przez rose84 »

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 11, 2006, 12:05:28 am »
0
Cytuj
Już wcześniej o tym pisałam, ale nikt poza Tobą nie podjął tego wątku, że piosenki na "Contraband" są po prostu na jedną nutę i czasami  wręcz trudno jest rozróżnić ich linie melodyczne, które tak naprawdę nie mają w sobie nic charakerystycznego.
Rzecz gustu...to po pierwsze, a po drugie jeżeli uważasz, że wszystko jest tam zagrane na jedną nutę to proponuje pierw wysłuchać Slithera a potem Loving The Alien...no tak praktycznie te same kawałki :P :P

Offline Pure_Poison

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1456
  • ~>Dean Cadillac Select ''TE'' mrrrr..<~
  • Respect: 0
    • http://legia.com.pl
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 11, 2006, 12:06:07 am »
0
Jak dla mnie najlepszy po Gunsach byl Slash's Snakepit.Koniec i kropka  B)  


[size=3.75pt]Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby,
kiedy będziesz siedział obok niej
i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja
[/size]
[/b]
 

Offline ural

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Madness is like gravity. It needs a little push...
  • Respect: +13
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 11, 2006, 12:12:13 am »
0
Cytuj

Rzecz gustu...to po pierwsze, a po drugie jeżeli uważasz, że wszystko jest tam zagrane na jedną nutę to proponuje pierw wysłuchać Slithera a potem Loving The Alien...no tak praktycznie te same kawałki :P :P
Nie o to chodzi - domyślam się że Rose84 chodziło o to samo co mnie - czyli że poza tymi wolnymi kawałkami czyli właśnie Loving The Alien, czy Fall To Pieces, czy You Got No Right - nota bene wszystkie 3 to właśnie te które moim zdaniem są najlepsze z całej płyty - no może jeszcze Set Me Free - w każdym razie pozostałe już są na jedną modłę i również zlewają mi się w jedno i to samo - nawet nie jestem w stanie przytoczyć ich tytułów.

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 11, 2006, 12:16:38 am »
0
Widocznie za słabo znasz VR skoro twierdzisz, że zlewaja się w jedno. Rzecz gustu i tyle.
Wiesz spotkałem się również z recenzjami UYI I i II gdzie recenzent pisał dokładnie to co Ty teraz, że kawałki na tych płytach zlewają się w jedno i nie da się przytoczyć do nich tytułów.

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 11, 2006, 12:34:28 am »
0
Po pierwsze tak na dobrą sprawę chyba nie staracie sie zrozumieć, co chcę przez to powiedzieć!
Nie wydaje mi sie aż tak trudnym do wychwycenia, iż przy wsluchaniu się w piosenki VR (nawet przy marnym słuchu), nie będziemy mogli stwierdzić takiego zróżnicowania lini melodycznych, jak w przypadku Gn`R. Uściślając, chcę zwrócić uwagę na to, że tak naprawdę pod względem muzycznym VR nie ukształtował specyficznego, a co za tym idzie rozpoznawalnego brzmienia. Oni nie potrafili dokonać tego, czym zachwycają się np. fani Gunsów na całym świecie, ponieważ w przeciwieństwie do nich, brak im charakterystycznego i różnorodnego muzycznie materiału na dobrą płytę.
Utwory takie jak Loving The Alien, czy Fall To Pieces będę rozpoznawalne, ponieważ w jakiś sposób odbiegaja od reszty kawałków na płycie. Biorąc pod uwagę wszystkie songi płyta jest wg mnie jednolita.
Używajac metafory mogę powiedzieć, że jest to nieoszlifowany kamień, któremu brakuje ostatecznych szlifów.
Amen ;)  

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 11, 2006, 12:59:49 am »
0
Dla mnie nadal SS rzadi :]

Poza tym LTA, FTP czy YGNR sa dobre, moze nawet najlepsze z plyty ale takie Do It For The Kids jest dobre, po prostu dobre granie rockowe... tak samo Dirty Little Thing chociazby.

Poza tym jak wypracowac sobie brzmienie po jednej plycie? To sie raczej nie zdarza :]

Cytuj
Oni nie potrafili dokonać tego, czym zachwycają się np. fani Gunsów na całym świecie, ponieważ w przeciwieństwie do nich, brak im charakterystycznego i różnorodnego muzycznie materiału na dobrą płytę.

Czy GN'R mialo baaaardzo roznorodny material na AFD? To tez bylo walenie do przodu z moca (lepsze niz VR ale zalozenie bylo podobne)

Z reszta rozmowa nie jest o VR tylko o tym jaki projekt byl najlepszy po GN'R a ogolnie o VR to mozna mowic - w innym dziale (powiedziam admin po napisaniu calego posta o VR :D )
 

Offline ural

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Madness is like gravity. It needs a little push...
  • Respect: +13
Kto najlepszy po gn'r?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 11, 2006, 01:30:47 am »
0
Cytuj
Widocznie za słabo znasz VR skoro twierdzisz, że zlewaja się w jedno. Rzecz gustu i tyle.
Wiesz spotkałem się również z recenzjami UYI I i II gdzie recenzent pisał dokładnie to co Ty teraz, że kawałki na tych płytach zlewają się w jedno i nie da się przytoczyć do nich tytułów.
Już mój ostatni post tu w temacie VR by zamknąć tę kwestię :). Znam bdb VR, bo nawet mam płytkę - i przesłuchałem wiele razy - po prostu jest mała różnorodność i to co Rose napisała - jest to jednolite stylistycznie - kawałki (oprócz w/w) nie różnią się zbytnio od siebie (co niekoniecznie stanowić musi zarzut ;))

A co do recenzenta YUI to chyba ktoś mu na ucho nadepnął jeśli on w UYI nie widzi różnorodności :). Przecież w tym tkwi siła tego albumu.

Witek:

Zgadzam się że AFD też jest stosunkowo jednolite - choć np. takie Rocket Queen zapowiadało już bardziej ambitne kawałki Gunsów - genialny kawałek, super melodia... aż trudno uwierzyć że takie młodziki wtedy z nich były i taki album wydali, ech. Tylko pozazdrościć talentu.

Ogólnie jednak to nie jest też aż taki offtop bo polemizujemy kto najlepszy po GNR i czy z tych projektów VR jest takie dobre ;).

Tak czy inaczej kończę już o VR. I głosuję "nogami" czyli głosu nie oddaję, bo nie ma Neurotic Outsiders :).

 

Kto najlepszy po gn'r?

Zaczęty przez Solid Shake

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 19322
Ostatnia wiadomość Maja 13, 2011, 12:26:37 pm
wysłana przez dorota40