Autor Wątek: Propozycje zmian regulaminu  (Przeczytany 5913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Propozycje zmian regulaminu
« dnia: Października 05, 2017, 07:13:58 am »
+1
Jakich zmian regulaminu oczekujecie?
Co warto dodać, co jest, Waszym zdaniem, zbędne.
Jeśli macie propozycje konkretnych punktów - przedstawcie je tutaj.
Mile widziane uzasadnienie.
Z góry dziękuję :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Propozycje zmian regulaminu
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2017, 10:27:11 am »
+5
Konsekwentne działania moderatorów, a nie widzimisie. Jest dużo tematów, gdzie są wrzucone memy, ale @Canis_Luna musiała zrobić przykład z @sunsetstrip 'a i usunęła tylko jednego mema. Co to miało na celu? Jaka w tym konsekwencja?

Tworzymy forum od fanów dla fanów, a wszystko musi być załatwiane a nerwowej atmosferze.



OPIS DO ZDJĘCIA: Tabliczka przedstawiająca obecną sytuację na NTS-ie.

GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Propozycje zmian regulaminu
« Odpowiedź #2 dnia: Października 05, 2017, 10:37:29 am »
+4
Mam parę propozycji i jedno spostrzeżenie. Postaram się napisać zwięźle i przejrzyście.

PROPOZYCJE:

1.
§ 5. Należy pisać na temat. offtopicowanie* będzie karane. Posty typu: ":haha:", ":LOL:";, "Cheesy/:)/" xD"  +1" "ja/mi też" będą usuwane. Nie masz nic do powiedzenia - po prostu nic nie pisz (3). Moderator nie ma obowiązku informować użytkownika o usunięciu tego typu posta.
Wiem, że na barkach włodarzy tego Forum spoczywa wiele obowiązków, które czasem (często?) trudno pogodzić z życiem prywatnym, ale usunięcie tego zapisu byłoby ukłonem w stronę użytkowników, a dla włodarzy nie oznaczałoby może wielkiej zmiany, skoro informacje o tego typu zabiegach i tak już są podawane do publicznej wiadomości.

2.
§  20. Obrazki typu memy i gify będą traktowane na równi z offtopem lub postem z samymi emotami, chyba, że piszący posta doda od siebie rozbudowany komentarz, odnoszący się do tematu i wyrażający jego zdanie.

Na temat tego zapisu powiedziano już tyle, że propozycji jego usunięcia nie trzeba chyba uzasadniać. Dodam tylko, że im regulamin jaśniejszy, tym mniej powoduje polemik, a definicja „rozbudowany komentarz” sama prosi się o to, żeby się o nią spierać.

3.
§  20. (…) W działach, które nie opierają się na dyskusjach, typu Galeria czy Humor obrazki bez komentarza w dalszym ciągu mogą być wstawiane bez ograniczeń.

Przed kilkoma miesiącami ustalono, że zdjęcia bez rozbudowanych opisów (czy zgoła bez opisów) są też mile widziane w tematach koncertowych.
Myślę, że warto byłoby uwzględnić taką notkę w regulaminie, żeby uniknąć kontrowersji w przyszłości.


SPOSTRZEŻENIE:

Sądzę, że – jeśli wyjąć punkt 20 – regulamin jest całkiem zacny.
I burze, które czasami się rozpętują, dotyczą nie tyle regulaminu samego w sobie, ile tego, że jest on przestrzegany wybiórczo (jak zresztą w poprzednim poście słusznie napisał @Bender).
Jeżeli od czasu do czasu zostanie usunięty jakiś obrazek, podczas gdy inne obrazki – również opatrzone komentarzem skąpym albo żadnym – nadal spokojnie sobie wiszą, to jest oczywiste i nieuniknione, że ten i ów poczuje się urażony i zacznie protestować.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2017, 10:58:32 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Propozycje zmian regulaminu
« Odpowiedź #3 dnia: Października 05, 2017, 08:18:16 pm »
+1
"Nie proszę o więcej NTSie niż możesz mi dać (...)
Nie proszę o więcej, zbyt dobrze Cię NTSie znam"
tralalala
https://www.youtube.com/watch?v=mtEMLqL0F7Q

usuncie punkt 20
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2017, 08:21:34 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Propozycje zmian regulaminu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2017, 01:47:12 pm »
+1
Skoro jest zabronione dodawanie samych emotek to proponuję też, żeby było dodawanie samych linków - nad zapodanym linku muszą być co najmniej 2 - 3 słowa czego dotyczy treść, która jest zawarta w zapodanym linku.

 

NTS - propozycje zmian

Zaczęty przez Witek

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 14968
Ostatnia wiadomość Marca 03, 2017, 05:10:14 pm
wysłana przez Zqyx