Autor Wątek: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)  (Przeczytany 266748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2055 dnia: Marca 31, 2014, 01:15:37 am »
0
Regulamin do NighTrain Listy? Przecież to tylko zabawa.
Nawet gra w chińczyka ma pewne zasady które każdy grający musi znać, a to przecież tylko zabawa, tak i każdy nowy forumowicz też powinien znać zasady tej zabawy, jeżeli chce się w nią bawić, a w jaki inny sposób ma poznać zasady tej zabawy?

Jeśli tak się stanie, to moja propozycja to pół roku.
A ja uważam, że skoro NTlista jest co tydzień (z małymi wyjątkami) to ten czas powinien być określony w tygodniach.

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2056 dnia: Marca 31, 2014, 03:05:18 pm »
+2
a w jaki inny sposób ma poznać zasady tej zabawy?

Zasady są proste i jasne. Głosujemy na trzy utwory i tyle.

A ja uważam, że skoro NTlista jest co tydzień (z małymi wyjątkami) to ten czas powinien być określony w tygodniach.

Proszę bardzo. Pół roku to około 24 tygodnie. Skoro pół roku to złe określenie, niech będą 24 tygodnie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2057 dnia: Marca 31, 2014, 04:43:53 pm »
+1
a w jaki inny sposób ma poznać zasady tej zabawy?

Zasady są proste i jasne. Głosujemy na trzy utwory i tyle.

serio??? a gdzie są określone te zasady? W regulaminie, czy w poście TheWlo powyżej? Po drugie jakbyś nie zauważył, to dyskutujemy tu na temat zasad dodawania propozycji, a nie na temat zasad głosowania na utwory (pomimo, że jedne i drugie zasady są dokładnie w tym samym regulaminie) i sam fakt, że jesteś modem nie zwalnia Cię od tego, żebyś nie spamował.
No, ale skoro już zacząłeś to odpowiedz na jedno proste pytanie, po co powstał ten składający się z 5 punktów "Regulamin Nightrainlisty"? Tak po prostu bez powodu? Czy może takie rzeczy powstają z jakiś konkretnych powodów?
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2014, 08:23:47 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2058 dnia: Marca 31, 2014, 07:53:23 pm »
0
Najmocniej Cię przepraszam, nie chciałem Cię denerwować. Mam nadzieję, że już Ci przeszło, bo podwyższone ciśnienie źle wpływa na zdrowie. Jak słusznie zauważyłeś, jeszcze póki co jestem tutaj moderatorem i pozwól, że to ja będę oceniał co jest spamem. Zdecydowanie Twój powyższy post, w którym wylewasz na mnie swoje żale tu nie pasuje, dlatego jeśli masz coś więcej do dodania to zapraszam do Strefy offtopica, tematu poświęconemu mojej pracy moderatora lub zachęcam do wysłania mi wiadomości prywatnej.

Jeśli chodzi o samą NighTrain Listę, to tak ja zaproponowałem, można by zacząć archiwizować kolejne notowania i ponawiać propozycje tego samego utworu po 24 tygodniach. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze zabierze głos w tym temacie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2059 dnia: Marca 31, 2014, 08:00:57 pm »
0
A jak dla mnie to jest szukanie dziury w całym, byleby tylko sobie posty nabić. Czy ktoś zauważył, żeby zdarzały się takie sytuacje, że po wypadnięciu jakiegoś utworku z listy ktoś znowu go proponował? Ja też nie, więc sensu w rozwijaniu regulaminu nie widzę.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2060 dnia: Marca 31, 2014, 08:36:48 pm »
0
Ja tylko zapytałam czy taki utwór może wrócić, nie sądziłam, że ktoś może o to kopie kruszyć.

Cytuj
serio??? a gdzie są określone te zasady?
Chcąc nie chcąc zagłosować możesz tylko na trzy utwory, bo tylko trzy okienka do głosowania masz w facebookowej aplikacji lub na jednej z zakładek strony głównej, więc tu akurat Wlo ma rację. Zresztą każdy chyba wie co to jest lista przebojów i jak to działa. Nie trzeba do tego wymyślać skomplikowanego regulaminu.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2061 dnia: Marca 31, 2014, 08:46:07 pm »
0
Ja tylko zapytałam czy taki utwór może wrócić, nie sądziłam, że ktoś może o to kopie kruszyć.

Cytuj
serio??? a gdzie są określone te zasady?
Chcąc nie chcąc zagłosować możesz tylko na trzy utwory, bo tylko trzy okienka do głosowania masz w facebookowej aplikacji lub na jednej z zakładek strony głównej, więc tu akurat Wlo ma rację.
Nie będę się powtarzał, że teraz toczy się dyskusja na temat zasad dodawania propozycji, a nie zasad głosowania, ale w takim razie po co powstał ten regulamin, który określa zasady? Ja oczywiście uważam, że słusznie istnieje ten regulamin, ale jeżeli Wy uważacie inaczej to może go zlikwidujcie ...no w końcu każdy zna zasady, nowi użytkownicy też pewnie będą wiedzieli np. w którym miejscu mogą zagłosować i jak mają dodawać propozycję itp.

Nie trzeba do tego wymyślać skomplikowanego regulaminu.
A kto tu mówi o skomplikowany regulaminie??? Ja zawsze jestem za tym, żeby regulamin był możliwie jak najprostszy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2014, 08:37:06 pm wysłana przez TheWlo »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2062 dnia: Marca 31, 2014, 08:59:48 pm »
0
Po pierwsze, nikt niczego nie będzie usuwał i nigdzie nie wyrażono takich intencji.
Po drugie, pieczę nad listą sprawuje Hubik. Napisał "propozycje, które z listy wyleciały dawno", Ty się przeczepiłeś, że trzeba określić, co to znaczy. A po co to określać? Skoro Hubik się tym zajmuje to jeśli on przyjmie propozycje, (bo to jemu się takowe zgłasza) to nie ma żadnego z problemów, o które powoli się tu zaczyna toczyć batalia.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2063 dnia: Marca 31, 2014, 10:54:51 pm »
0
Poczekajmy na Hubika i na to, co sądzi :)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2064 dnia: Marca 31, 2014, 11:56:50 pm »
0
Po pierwsze, nikt niczego nie będzie usuwał i nigdzie nie wyrażono takich intencji.
Jakbyś nie zrozumiała to była to tylko ironia, ale może prościej ...regulamin powstał bo?

Po drugie, pieczę nad listą sprawuje Hubik. Napisał "propozycje, które z listy wyleciały dawno", Ty się przeczepiłeś, że trzeba określić, co to znaczy. A po co to określać? Skoro Hubik się tym zajmuje to jeśli on przyjmie propozycje, (bo to jemu się takowe zgłasza) to nie ma żadnego z problemów, o które powoli się tu zaczyna toczyć batalia.
A wiesz kiedy zawsze jest największy burdel zawsze i wszędzie? Kiedy nie ma regulaminów, regulaminy nie są po to, żeby utrudniać ludziom życie tylko po to, żeby je ułatwiać bo wtedy wszystko jest czytelne.

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2065 dnia: Kwietnia 01, 2014, 06:59:43 am »
0
No tak:) ale poczekajmy na opinie dowodzącego ntl i wtedy pójdźmy dalej z dyskusja :)

Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2066 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:15:10 am »
0
Zaskakujące, Bluebird, że zająłeś się tą kwestią dopiero teraz, a przecież w tym temacie zdarzało nam się wszystkim dyskutować już nieraz, a to oznacza, że parę razy musiało Ci się wyświetlić w nieprzeczytanych tematach. Lista w końcu istnieje od lat.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2067 dnia: Kwietnia 01, 2014, 05:36:32 pm »
+1
Luna, ja nie mam ochoty się z Tobą kłócić, kłótni z innym moderatorem miałem w nadmiarze, tak więc proszę na spokojnie przeczytaj to co piszę poniżej, ale całość do końca
No to więc, nigdy mi nie przeszkadzało, że jest ta lista i nigdy mi nie przeszkadzało, to, że przy niej istnieje czytelny regulamin określający jasno zasady głosowania i zasady dodawania propozycji.
Naprawdę uważam to, że istnieje bardzo prosty i czytelny regulamin za duży plus, dzięki temu nie trzeba co chwilę zadawać pytania na temat tego co można, a czego nie można, bo wystarczy przeczytać regulamin, no chyba proste.
Jedyne czego nie rozumiem to jest to czemu wprowadzając jakiekolwiek zmiany nie chcecie tego zapisać w regulaminie. Bo nie jest problemem umieszczenie takiego punktu w regulaminie, problem może być to jak takiego punktu nie umieścicie w regulaminie, być może nie dla Ciebie, Hubika, a nawet dla mnie (no skoro jestem w temacie), ale dla wielu użytkowników, którzy głosują, dodają propozycję, a nie czytają wszystkiego co jest na tym forum (bo być może mają coś ciekawszego do poczytania w tym czasie, - np. o historii Polski za Bolesława Chrobrego).
...i jeszcze taka dobra rada, naprawdę bez złośliwości jeżeli chcecie, żeby wszystkie przepisy prawa dla Was były bardziej czytelne, to kierujcie się zasadą "co nie jest zabronione jest dozwolone" gdyby ta zasada była zła to pewnie zdecydowana większość Państw na świecie (jeżeli nie wszystkie) nie stosowałby tej zasady stanowiąc swoje prawo  :)
 

Offline Hubik

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2068 dnia: Kwietnia 01, 2014, 07:33:50 pm »
+1
Nie macie naprawdę co z czasem robić, że kwestia zgłaszania propozycji urasta do miana problemu narodowego?

Tak jak pisałem już Canis (co chyba od razu załapała) wcześniej w tym temacie - jeśli o mnie chodzi to proponuję aby utwory, które wcześniej już gościły na naszej liście ponownie mogły być zgłaszane przynajmniej po miesięcznej lub dwumiesięcznej przerwie. Nie prowadzę żadnych statystyk, więc wszystko będzie się opierać na mojej pamięci lub jej braku. Czasem jakiś utwór na tym skorzysta, czasem jakiś utwór na tym straci. Życie...

Nie zawsze mam czas i chęć, więc nie będę prowadził spisu każdej piosenki, która ląduje na liście. Lista jest zapisywana tylko ostatnia, aby można było potem odtworzyć ilość tygodni i ostatnie miejsce.

Tyle ode mnie w temacie.

P.S. Witek, sprawdzisz to głosowanie przez Facebook'a?

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: NIGHTRAINLISTA komentarze,opinie,pytania :)
« Odpowiedź #2069 dnia: Kwietnia 01, 2014, 07:35:17 pm »
0
Tak, sprawdzałem. Niestety będziemy zmuszeni (przynajmniej tymczasowo) do zawieszenia możliwości głosowania przez FB.

 

Informacje od administratorów - komentarze

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 31478
Ostatnia wiadomość Grudnia 08, 2022, 09:36:53 am
wysłana przez mafioso