Ankieta

Jak oceniasz pracę moderatorów?

1
2
3
4
5
6

Autor Wątek: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)  (Przeczytany 599602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3660 dnia: Maja 27, 2017, 09:09:22 am »
0
Będą się wyświetlać od razu na głównej z pustą treścią i z czasem inne newsy zrzucą je w dół strony. Jak dla mnie lepiej zakładać na bieżąco.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3661 dnia: Maja 27, 2017, 10:26:06 am »
+3
Proponuje aby ktoś z "rządzących" podjął się założenia z góry każdego koncertowego tematu, aby nie czekać, aż ktoś łaskawie założy dany temat z aktualnym koncertem na godzinę przed...

i od razu powklejac setliste w kazdym temacie, przeciez wiemy jaka bedzie   :lol:
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34670
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3662 dnia: Maja 27, 2017, 12:19:33 pm »
+2
Najlepszym możliwym rozwiązaniem kwestii setów będzie założenie (odpowiednio wcześniej) tematu setowego w dziale Guns N' Roses ( będzie mogła go założyć dowolna osoba, bo do tego nie trzeba specjalnych uprawnień ),  a następnie, gdy rozpocznie sie koncert/ supporty - temat zostanie po prostu przeniesiony do działu News ( przez którąś z uprawnionych osób ) i tam będzie mógł być modyfikowany. W ten sposób temat powstanie odpowiednio wcześniej ( o ile oczywiście ktoś go stworzy ;) ), a każdy zainteresowany założeniem tematu setowego będzie miał  szansę na jego założenie, ba, będzie mógł stworzyć nawet kilka, czy kilkanaście tematów setowych - wedle woli, co zaangażuje wszystkich forumowiczów, a także spowoduje większą dyskusję, nie opartą jedynie na "tym samym secie", ale także plotkach/ informacjach przedkoncertowych, z racji tego, że temat powstanie wcześniej, ale nie będzie wrzucony od razu do newsów, żeby nie denerwować tych, którzy chcieli zobaczyć set, a widzą jedynie niemal pustego, szablonowego newsa.

Jeśli chodzi o wzór tego, jak powinien wyglądać taki temat setowy:

tytuł tematu : Guns N' Roses w kontynent - miasto (państwo), data w formacie dzień.miesiąc.rok

treść posta:

Miejsce koncertu: polska nazwa miasta
Pojemność obiektu: - jeśli jest znana
Support: - jeśli jest znany

Lista utworów:
Lista utworów zostanie uzupełniona w trakcie koncertu lub po jego zakończeniu.
Bisy:

Ciekawostki: - jeśli są jakieś smaczki np. typu na próbie dźwięku zagrali Checkmate itd.

Jest to propozycja testowa, na czas trasy europejskiej. Zobaczymy, jak sprawdzi się w praktyce, dlatego liczę na Wasze ( głównie użytkowników bez rangi ) zaangażowanie :)
Jednocześnie proszę załogę NTS o zwiększoną uwagę, zwłaszcza na początku, w kwestii tego, czy dany temat setowy nie został powielony itd.
"ściąga", jeśli chodzi o miejsca i daty najbliższych koncertów:
http://www.gunsnroses.com/tour

Dziękuję :)
Tyle ode mnie - do dzieła :)
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2017, 02:16:57 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3663 dnia: Maja 27, 2017, 01:28:24 pm »
+1
Tylko po co? Skoro znamy kolejną część trasy amerykańskiej to oznacza, że mamy już teraz zakładać tematy do nich odpowiednie? Dla mnie to jest bezsensu.

W mojej opinii w zupełności wystarcza założenie odpowiedniego tematu poświęconego konkretnemu koncertowi w dniu koncertu (europejska trasa) lub dzień wcześniej (trasa amerykańska).

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34670
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3664 dnia: Maja 27, 2017, 01:40:06 pm »
+1
Są ludzie, którzy chcą dyskutować o koncercie w danym miejscu przed koncertem, ilu ich jest, jak bardzo chcą rozmawiać o danym koncercie przed koncertem - nie mnie to osądzać :)
To propozycja testowa, która łączy tych, którzy chcieliby pogadać o koncercie przed koncertem z tymi, którzy chcą gadać o koncercie w trakcie koncertu. Zawsze to jakaś forma aktywizacji forumowiczów, także tych, którzy wcześniej weszli na forum dopiero po koncercie z nastawieniem - pfff, znowu ten sam set ;) Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie w praktyce.
Na forach Gunsowych tematy setowe są zakładane wcześniej i ludzie wrzucają do nich wszystko - swoje oczekiwania, pierwsze zdjęcia związane ze stawianiem sceny, fragmenty z próby dźwięku itd. To rodzi atmosferę oczekiwania na koncert - jest szansa, że się sprawdzi.
O ile, oczywiście, pojawią się zaangażowani w to ludzie z pasją, niekoniecznie ci mający na NTS odpowiednią rangę.  :)
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2017, 01:41:40 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3665 dnia: Maja 27, 2017, 01:44:42 pm »
+1
Na forach Gunsowych tematy setowe są zakładane wcześniej i ludzie wrzucają do nich wszystko - swoje oczekiwania, pierwsze zdjęcia związane ze stawianiem sceny, fragmenty z próby dźwięku itd. To rodzi atmosferę oczekiwania na koncert - jest szansa, że się sprawdzi.

Widzę jedną różnicę - tamte fora są międzynarodowe i być może wtedy to ma sens. Wyobrażasz sobie ożywioną dyskusję na tym Forum nawet dwa tygodnie wcześniej na temat poświęcony koncertowi np. w Nijmegen, który odbędzie się 12 lipca?  ;)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2206
    • As Koncertowy
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3666 dnia: Maja 27, 2017, 01:44:45 pm »
+1
Tylko, że jak założysz temat tydzień przed koncertem i przeniesiesz go do newsów w dzień koncertu to w newsach i na stronie głównej on wyląduje z datą założenia a nie przeniesienia. I może być niewidoczny na głównej.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34670
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3667 dnia: Maja 27, 2017, 02:05:14 pm »
0
Hubik : Cytując klasyka "I want to believe" ;) Nikt nie mówi o zakładaniu tematów 2 tygodnie wcześniej ;) Wszystko wyjdzie "w praniu" :)
mafi: Przesuwamy i przyklejamy - na dzień, dwa. Zobaczymy, jak to się będzie sprawdzać w praktyce :) Póki nie spróbujemy - nie mamy pewności ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3668 dnia: Maja 27, 2017, 02:17:32 pm »
+4
Nie chodzi o zakładanie tematu tydzień przed koncertem. Koncerty są teraz co 2-3 dni. Kończy się koncert w Slane, kolejny jest we wtorek w Bilbao, to jak tylko zaczną pojawiać się rzeczy dotyczące Bilbao zakłada się temat. Mówimy tu o konkretach - zdjęcia sceny, Duff z żoną na plaży, Slash na kawie, wrzutki z portalów społecznościowych dotyczące już samego Bilbao.

Pamiętajcie, że medialnie GNR są BARDZO AKTYWNI na tej trasie. Slash czy ktokolwiek z TeamGNR wrzucający filmiki z soundchecku ze sceny przy prawie każdym koncercie - mieliśmy to od innych muzyków w ostatnich latach?

Nie każdy też jest na tyle zapalonym fanem, tudzież nie starcza mu czasu, by maszerować od NTS przez HTGTH do mygnrforum, a oprócz tego śledzić wszystkie możliwe fankluby z całego świata, by ogarniać to wszystko. By wyłapać ten smaczek w postaci ćwiczenia Black Hole Sun lub jakiegoś gościa na próbie. By wiedzieć coś w temacie akcji fanów.

Bądźmy polskim serwisem dla polskich fanów i dzielmy się tym wszystkim, co uda nam się złapać w sieci. A nie wszyscy fani przeglądają wszystkie wątki na forum - ba, nie wszyscy użytkownicy to robią.

W momencie rozpoczęcia koncertu będzie wrzutka na NTSowy fanpage na Facebooku z podlinkowaniem tematu i zaproszeniem do śledzenia setlisty. Kto kliknie i wejdzie rzucić okiem dowie się w międzyczasie, że miało miejsce to i to, ktoś zapewne wrzuci link do jakiegoś livestreama z koncertu to ta osoba zacznie oglądać i może nawet zarejestruje się by napisać ze dwa słowa komentarza "Slash znowu spartolił solo w This I Love" ;)

Bronię tego pomysłu, bo NTS to nie tylko tych kilkunastu użytkowników prężnie działających dzień w dzień. To przede wszystkim NAJWIĘKSZY POLSKI FANKLUB! I róbmy, my użytkownicy NTS, dla innych!
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Belfer

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Respect: +110
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3669 dnia: Maja 27, 2017, 02:59:31 pm »
+2
@gloomy napisał wszystko to co chciałem ja, ale mi się nie chciało :lol: Brawo!

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3670 dnia: Maja 27, 2017, 05:27:34 pm »
+3
Myślę, że gdyby miało powstać "Vademecum Rozsądnego Forumowicza", na pierwszych stronach powinno znaleźć się to:   

Bądźmy polskim serwisem dla polskich fanów i dzielmy się tym wszystkim, co uda nam się złapać w sieci. A nie wszyscy fani przeglądają wszystkie wątki na forum - ba, nie wszyscy użytkownicy to robią.
(...)
NTS to nie tylko tych kilkunastu użytkowników prężnie działających dzień w dzień. To przede wszystkim NAJWIĘKSZY POLSKI FANKLUB! I róbmy, my użytkownicy NTS, dla innych!

Święte słowa.  :sorcerer:
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Hubik

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3671 dnia: Maja 29, 2017, 06:52:37 pm »
0
Jak się ustawiało abym nie widział postów konkretnego użytkownika?

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3672 dnia: Maja 29, 2017, 06:56:29 pm »
0
@Hubik, nie rób mi tego, już będę rozwijać posty, nie będę wrzucać wyłącznie gifów albo pisać samo "łahahaha"

Offline Hubik

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3673 dnia: Maja 29, 2017, 06:59:28 pm »
+2
Nie wierzę Ci.

Offline Belfer

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Respect: +110
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3674 dnia: Maja 29, 2017, 07:01:44 pm »
0
A ja i tak nie wiem kiedy można jakąś propozycję wysłać (w Poniedziałki?) myślę, że można by było usprawnić to jakoś, ale patrząc na utworu, które wciąż są na liście chyba mija się to z celem...

 

Jak trafiliście na forum?

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 97527
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2020, 12:03:28 pm
wysłana przez naileajordan