Ankieta

Jak oceniasz pracę moderatorów?

1
2
3
4
5
6

Autor Wątek: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)  (Przeczytany 602923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3600 dnia: Lutego 21, 2017, 10:22:53 pm »
+1
Mam tylko nadzieję, że nie chodzi Ci też o natychmiastowe reakcje, bo czasem to jest niemożliwe i to nie tylko ze względu na naszą nieobecność akurat na forum. Nie masz chyba nic przeciwko temu, że czasem musimy się nawzajem zapytać o zdanie co z daną sprawą zrobić? Bo przecież liczy się kontekst, precedens, okoliczności, doświadczenie (bo może ktoś juz miał do czynienia z daną sprawą i jak ją rozwiązał). I dopiero wtedy możemy zdecydować, co zrobić. To chyba naturalne, że pytamy się między sobą o zdanie zamiast działać odruchowo, a później się tłumaczyć lub prostować sytuację.
Niemniej jednak staramy się reagować na tyle szybko, żeby sprawa nie zdążyła "przykryć się kurzem", bo wtedy jakakolwiek interwencja jest bezsensowna i bezcelowa.

oczywiscie ze nie. musialbym byc idiota paranoikiem trollem kims innym zeby wymagac od was siedzenia na forum 24/7 i reagowania z predkoscia swiatla na wszelkie sprawy

nie potrzebnie sie tlumaczylas, ale spoko rozumiem dlaczego to zrobilas, w koncu ostatnio niektorzy watpili w pelnie moich wladz umyslowych
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3601 dnia: Lutego 21, 2017, 10:30:11 pm »
0
Wolałam wytłumaczyć, bo kiedyś spotkałam się z zarzutem, że jakaś sprawa nie została rozwiązana w ciągu pięciu minut od raportu ;) (więc lepiej żeby wszyscy wiedzieli, że to czasem niemożliwe nie tylko ze względu na brak obecności na forum :) )

To teraz z innej beczki: skoro mamy już temat do informowania użytkowników o naszej pracy to może warto by było nie zaśmiecać go dyskusją? Można zrobić dwa. Jeden do komentarzy, a drugi tylko służący do informacji bez możliwości komentowania.
To taka moje propozycja, żeby przejrzyście było :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 10:31:50 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3602 dnia: Lutego 21, 2017, 10:35:25 pm »
+2
Co do jeszcze przejrzystości interwencji. Jako, że niestety łeb mam przesączony prawnymi sprawami (i prawa jako nauki serdecznie nienawidzę) to mam takie skojarzenie. Otóż są w Polsce różne kodeksy, dajmy na to Kodeks Karny. I tam jest jakiś przepis, mówiący jaki czyn podlega jakiej karze. Ale często teoria (przepis) swoje, a praktyka (sądy) swoje. Dlatego wydawane są wyroki Sądu Najwyższego które uściślają dany przepis prawa "aha, w tej sytuacji zrobić tak i tak".

Sam regulamin forum to jedno, a jego wykonywanie w dany sposób to drugie. Dzięki tematowi gdzie zapisywane są wszystkie interwencje, powody interwencji, skutki:
a) moderator wie co zrobić i nawet niekoniecznie musi się naradzać, bo ma "wzór"
b) użytkownik widzi jak "ustawodawca" :P postrzega dany punkt regulaminu
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3603 dnia: Lutego 21, 2017, 10:52:36 pm »
+1
bo trzeba najpierw wymagac od siebie by zaczac od innych
O, kolejna cenna rada, niby taka oczywista, ale każdy zapomina.
Jest jeszcze jedna sentencja, którą warto przypomnieć. O dostrzeganiu drzazgi u kogoś w oku, a nie widzeniu belki w swoim.

Jak info o interwencjach będą widoczne w odpowiednim temacie to wtedy żadne półroczne raporty chyba nie będą potrzebne, bo będzie biało na czarnym napisane, że był raport o tym i o tym i to i to z tym zrobiliśmy.
Kiedyś sto lat temu tutaj był taki topic, gdzie każda interwencja w każdą sprawę była opisywana. Zmiana nicka, upomnienie tego i tego w sprawie takiej i takiej, ban za to i za to, warn za to i za to. To tylko w 90% przypadków przekopiowanie posta, a duża czytelność "za co konkretnie ten XYZ poleciał"


W obu sprawach się zgadzam.

polowa osob chcialaby zmian na NTS wg ankiety ale... po prostu nie chce im sie w to angazowac...

Może też być tak, że chcą zmian, ale muszą pomyśleć jakich, albo chcą zmian, ale zapytani o konkrety milczą. Z tą drugą sytuacją niejednokrotnie miałem do czynienia w życiu.

wiele osob ktorym nie podobala sie sytuacja na forum, przestalo tu pisac, albo przychodza tylko na chwile by wstawic smiesznego mema lub walnac jednozdaniowy komentarz, nie chce im sie angazowac w walke/spory/naprawianie forum

Różne osoby, które pisały  tutaj rezygnowały z pisania z różnych względów. Trudno jedną miarą mierzyć wszystkich. Osobiście znam np. osoby, którym nie odpowiadało im złe  traktowanie ich przez współdyskutantów, którzy za wszelką cenę chcieli mieć rację. To nie jest tylko tak, że ktoś rezygnował ze względu na kiepską administrację, bo odejść mniej lub bardziej spektakularnych było wiele - a powody - niezliczone. Myślę, że najwięcej osób odeszło dlatego, że wciągnęło ich po prostu inne, pozasieciowe  życie/ albo przestali słuchać Gunsów. Wypada to uszanować.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3604 dnia: Lutego 21, 2017, 11:52:19 pm »
+5
Przyznam szczerze, że nie rozumiem zarzutu do tego, że stosunki spoza forum przechodzą na forum. To co mamy zrobić, żeby to zmienić? Przestać się spotykać? W Gdańsku założyć koszulkę: "Jeśli jesteś z NTSu to nie podchodź, bo jeszcze się polubimy"? To taka trochę paranoja moim zdaniem, bo relacje, które wylewają się poza forum są wg mnie zupełnie naturalne. To jest część no nie wiem jak to nazwać, ale człowieczeństwa chyba.
Bardziej chodziło o to, by pamiętać, że życie życiem, a na forum jeśli jestem dla przykładu Administratorem, to tak samo zwrócę uwagę i wlepię warna/bana swojemu najlepszemu przyjacielowi z realnego życia, jak i obcej mi poza forum osobie.
I wice wersa, najlepszy przyjaciel z życia jest Adminem forum i domaga się opinii o swojej działalności, to zapomnij o tym jak pożyczył dwie dychy w barze, tylko przypomnij sobie co dobrego/złego zrobił tu, na tej stronie internetowej, jako Admin.
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3605 dnia: Lutego 23, 2017, 03:00:25 pm »
0
Ankieta nie była resetowana od prawie 5 lat, najwyższy czas to zmienić ;)

Sztab modów od 2012 tez dość mocno się zmienił, więc wiele opinii się na pewno zdezaktualizowało.

Pomyślałem, że warto prócz oddania głosu pokusić się o o merytoryczne, konstruktywne uwagi :)
Pamiętajcie, żeby tu oceniać cały zespół moderatorski, nie poszczególne osoby, bo mają na to swoje personalne ankiety.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby ocenić zespół, a potem wyszczególnić plusy i minusy poszczególnych członków moderacji  :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2017, 03:04:50 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3606 dnia: Lutego 23, 2017, 09:49:47 pm »
0
cos sie zmienilo istotnego w regulaminie, bo widze ze post zostal edytowany przez @Witek ?

http://gunsnroses.com.pl/forum/o-forum/regulamin-forum-(obowiazujacy-od-9-stycznia-2009-roku)-temat-bis-dzialajacy/
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3607 dnia: Lutego 23, 2017, 09:51:20 pm »
0
Pisałem w informacjach od administratorów :) ale jak teraz patrze to brzydko to opisalem. Kara Muted do tej pory byla mozliwa na 30 dni, teraz jest też dostępna wersja na 2 dni :)

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2017, 09:55:03 pm wysłana przez Witek »

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3608 dnia: Lutego 24, 2017, 08:13:56 pm »
+6

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3486
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3559
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3609 dnia: Lutego 24, 2017, 09:51:59 pm »
+5
Znam miejsce, w którym ten dekalog przydałby się bardziej. To taki biały gmach na Wiejskiej.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3610 dnia: Lutego 25, 2017, 10:41:45 am »
0
Wątek o owłosieniu Gunsów trafił do działu Galeria, bo nawet jeśli jest w nim dyskusja, to opiera się głównie na zdjęciach :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3611 dnia: Marca 05, 2017, 03:24:10 pm »
0
Czy wyszukiwarka na forum działa poprawnie? Nic mi nie wyszukuje, nawet gdy wpisuję słowa użyte w poście
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3612 dnia: Marca 05, 2017, 03:56:42 pm »
0
Jeśli zaznaczysz przy wyszukiwaniu w Opcjach -  Pokaż wyniki jako wiadomości lub   Tylko tematy wątków - wtedy znajdzie.
                                                     
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3613 dnia: Marca 05, 2017, 04:12:17 pm »
0
Niestety, nie działa
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3614 dnia: Marca 05, 2017, 04:29:51 pm »
+1
Faktycznie, nie wszystko znajduje.
@Witek, @krelke ? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Jak trafiliście na forum?

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 98220
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2020, 12:03:28 pm
wysłana przez naileajordan