Ankieta

Jak oceniasz pracę moderatorów?

1
2
3
4
5
6

Autor Wątek: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)  (Przeczytany 602922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3486
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3559
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3585 dnia: Lutego 21, 2017, 08:19:31 pm »
+3

o w nawiazaniu do @gloomy - jest nas wiecej, okazuje sie

Pewnie, że jest więcej, bo niezależnie od tych, którzy rozmawiają jest milcząca większość, z której pewnie wiele osób ma różne wątpliwości, pytanie, ale tak jak już pisałem do @gloomy - zdiagnozowany problem nie jest jeszcze problemem rozwiązanym. Masz jakąś propozycję? :)

Ja jestem na Forum krótko i otwarcie mówię, że mnie żadna niesprawiedliwość NIE spotkała.
Miałabym jednak pytanie. Czy raczej: prośbę.

Gloomy pisze, że:

Trudno się "forumuje" gdy dużo rozmów toczyło się na realnych spotkaniach, na których się nie było obecnym. Admini i moderatorzy byli wybierani przez siebie nie za działanie na forum, ale za bycie fajnym ziomkiem w realu. To samo użytkownicy - chciałeś po prostu popisać, ale istnieć jedynie w sieci jako NICK, bez pokazywania się już jako IMIĘ NAZWISKO w realu, to szybko odpadałeś. Nie zauważałem tego, dopóki nie nabrałem dystansu. Im większy dystans i mniejsza moja aktywność tamże, tym bardziej dostrzegałem coś w rodzaju toksyczności.

Po co to piszę? Bo z postów na NTS czasem wnioskuję, że pewne osoby czują się tutaj mniej więcej tak jak ja na forum opisanym wyżej. (...) W dodatku to uczucie ataku jest silniejsze, gdy ten user zdaje sobie sprawę z relacji między użytkownikami którzy z nim dyskutują po drugiej stronie barykady.

Tyle @gloomy.

Ja podzieliłam się kiedyś na Forum takim przemyśleniem:

To ja też podzielę się swoimi przemyśleniami.
Zastanawiam się, jaki właściwie jest sens kategorii "Najbardziej lubiany forumowicz" i "Najbardziej lubiana forumowiczka". Nie jest przecież tak, że daną osobę w roku - dajmy na to - 2012 lubi się bardziej, w 2013 trochę mniej, rok później znowu bardziej, a po roku - znów mniej.
Zgadzam się, że w danym okresie można być mniej lub bardziej kreatywnym, wesołym, spamującym, nawet kontrowersyjnym, ale... lubianym? Hmm.

Taką otrzymałam odpowiedź:

@naileajordan wiesz, duża część z nas zna się też osobiście poza kontaktami przez internet. Spotykamy się na zlotach, koncertach, dzwonimy do siebie - rozmawiamy nie tylko o Gunsach, ale też o życiu, naszych rodzinach, problemach, radościach i smutkach. Stąd takie kategorie bo to się zmienia i decyzje podejmujemy nie tylko na podstawie napisanych postów.


Uwaga, nie chcę zostać źle zrozumiana.
NIE MAM NIC PRZECIWKO TEMU, że są stosunki pozaforumowe.
Powiem więcej, uważam to za bardzo pozytywną i piękną (!) rzecz.
Sądzę jednak, że to, co dzieje się POZA Forum, nie powinno wpływać na to, co dzieje się NA Forum.
W tej sytuacji, o której wspominam, sama "prosiłam się" o wyjaśnienia. Ale nie chodzi jedynie o tę sytuację - to tylko przykład, może niezbyt zręcznie dobrany.

I ta prośba, o której pisałam na początku.
Niechaj włodarze Forum postawią się w sytuacji kogoś, kto - jak ja - czyta tego rodzaju wpisy, a potem obiektywnie odpowiedzą sobie na pytanie, czy rzeczywiście łatwo jest wierzyć w obiektywność podejmowanych tutaj decyzji. I czy faktycznie wszyscy są traktowani równo.


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3586 dnia: Lutego 21, 2017, 08:30:54 pm »
0
Sunset, ale po to są te ankiety. Pieklisz się o piąteczki i szósteczki, ale powiedz mi tak szczerze, jak my mamy cokolwiek zmieniać w swojej pracy, jak dostając niższą ocenę nie dostajemy komentarza do niej? Ja zawsze o niego proszę i chyba nigdy nie dostałam. Co ja mam szklaną kulę sprawdzić, żeby wiedzieć od kogo dostałam jedynkę i za co?
Jak już rzucasz uwagami do oceniania modów to ich oceniaj w tych tematach, bo przecież po to są. Nie wystarczy tylko kliknąć cyferki w ankiecie. Warto swoją uwagę wyrazić też pełnym zdaniem. Bo póki co to tylko niemerytoryczne gadanie o tym, że jest źle. Ale konkretów co trzeba zmienić albo co ktoś robi źle od dawna nie ma.


Przyznam szczerze, że nie rozumiem zarzutu do tego, że stosunki spoza forum przechodzą na forum. To co mamy zrobić, żeby to zmienić? Przestać się spotykać? W Gdańsku założyć koszulkę: "Jeśli jesteś z NTSu to nie podchodź, bo jeszcze się polubimy"? To taka trochę paranoja moim zdaniem, bo relacje, które wylewają się poza forum są wg mnie zupełnie naturalne. To jest część no nie wiem jak to nazwać, ale człowieczeństwa chyba.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3587 dnia: Lutego 21, 2017, 08:42:30 pm »
+1
ja tu nie jestem zadnym liderem opozycji, ja nie bede tu programow przedstawial, zreszta kim ja jestem zebyscie niby mnie nagle zaczeli sluchac?

wielokrotnie mowilem o konkretach, wasza sprawa czy wyciagniecie wnioski, mam teraz przekopywac 11000 postow, zeby podac przyklady?

no tak jeszcze tego mi brakuje, zeby wkurwiac kazdego moda w osobnym temacie przez osobiste wynurzenia, co mi to da?

przeciez wylece szybciej niz sie zdaze obejrzec

jaka ja mialbym w takim przypadku szanse na obrone, poskarze sie adminowi, i komu on racje przyzna? patrzmy realnie
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3588 dnia: Lutego 21, 2017, 08:47:52 pm »
0
Tylko, że wiesz. Ja wolę się dowiedzieć za co dostałam 1 od Ciebie ;) Bo wyjaśnienia skąd piątki i szóstki nie są mi potrzebne. To mi nie daje szansy ani rozwoju ani zmiany. Dopiero uwagi o tym co robię źle mogą mi pomóc to poprawić.
A jeśli przedstawisz je merytorycznie i konstruktywnie to raczej nikt nie powinien się obrazić. Przecież nie chodzi o to, żeby drzeć koty, jeśli mamy wspólnie zadbać o to miejsce.
Chodzi o to, żeby każdy z nas dostał szansę poprawy, a nie postawienie na nim krzyżyku. Bo to nic nie da.
Chyba przyznasz mi rację, że lepiej brzmi "Canis, robisz źle to i to, warto by było to zmienić", zamiast przeczytać "Canis, cały czas pieprzysz!". Z tej drugiej wypowiedzi trudno wyciągnąć wnioski, (wiem, że nie jest Twoja ;)  wolę uprzedzić, żeby nie było nieporozumień).
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 08:49:25 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3589 dnia: Lutego 21, 2017, 08:48:27 pm »
0
Cytuj
fakt, a jak nie ma adkota, modmyszy harcuja
Zqyx jest tu zawsze :)
Cytuj
bo to raz zglaszalem, przeciez wiesz dobrze szkoda ze nie zapisywalem skutecznosci dzialan
Fakt, takie rzeczy mogłyby się przydać. Jest szansa, że takie coś przygotujesz? Wiem, że wcześniej pisałeś, może nie było odzewu, jak wspomniałeś nie byłem tu super obecny i też jest mi ciężko przebić się przez te posty.
Cytuj
a nie raz na dekade?
Może być i co dwie ;) jakiś inny okres czasu? Pół roku?
Cytuj
ja tu nie jestem zadnym liderem opozycji, ja nie bede tu programow przedstawial, zreszta kim ja jestem zebyscie niby mnie nagle zaczeli sluchac?
Sam wspominałeś, że jesteś zadowolony z tego, że Belfer otrzymał powód bycia muted. To chyba jednak coś tam słucha ktoś ;) swoją drogą trochę się takim liderem stałeś :D ale to dobrze ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 08:52:49 pm wysłana przez Witek »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3590 dnia: Lutego 21, 2017, 08:50:14 pm »
+1
zreszta kim ja jestem zebyscie niby mnie nagle zaczeli sluchac?

Forumowiczem z długoletnim stażem, który spokojnie, bez obelg, potrafi przedstawić swoje argumenty. Doceniam, bo nie wszyscy to potrafią.
Rozumiem, że Twoim podstawowym wnioskiem wciąż powtarzanym - i zresztą bardzo słusznie - jest konsekwencja.
Czy miałbyś jeszcze jakieś pomysły?  :)
Merytoryczna, konstruktywna krytyka potrafi naprawdę dużo dać w niektórych sytuacjach. Spróbuj :)

Niechaj włodarze Forum postawią się w sytuacji kogoś, kto - jak ja - czyta tego rodzaju wpisy, a potem obiektywnie odpowiedzą sobie na pytanie, czy rzeczywiście łatwo jest wierzyć w obiektywność podejmowanych tutaj decyzji. I czy faktycznie wszyscy są traktowani równo.

Mogę odpowiedzieć tylko w swoim imieniu. Jak każdy człowiek w określonej społeczności darzę sympatią określone osoby i nie darzę sympatią innych. Zwykle nie dzieje się to bez powodu, ma swoje podstawy forumowe i pozaforumowe, bo nie da się tych rzeczywistości całkowicie rozłączyć, zwłaszcza, jeśli spotykasz kogoś na żywo. Ale pamiętam, jak na początku mojej działalności moderatorskiej Witek powiedział do mnie coś w rodzaju - nie patrz na forumowicza - patrz na przewinienie. Staram się to robić najlepiej jak potrafię. Nie byłem, nie jestem i nie będę w 100 % obiektywny, bo chyba nikt nie jest w stanie. Ale staram się, najlepiej jak potrafię. Idealny obiektywizm byłby zdecydowanie prostszy, gdyby istniało jedynie forum, gdybyśmy znali się jedynie stąd, bo wtedy miałbym: awatar + przewinienie + regulamin. Ale niestety nie jest to takie proste.
 
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 09:04:27 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Clarise

  • Junior Newsman
  • Welcome to the jungle
  • *****
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Kobieta
  • angry neurotic catholics
  • Respect: +117
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3591 dnia: Lutego 21, 2017, 08:50:42 pm »
0
ja tu nie jestem zadnym liderem opozycji, ja nie bede tu programow przedstawial, zreszta kim ja jestem zebyscie niby mnie nagle zaczeli sluchac?

Jak to nie? To po co te ciągłe posty i kłótnie głownie z Twoim udziałem?

« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 08:52:38 pm wysłana przez Clarise »
"Though strange lay the waters from which they emerged, they glanced upon the world as their own.
Yet deep in their hearts they knew all the time that this was not really their home.
So they rode on."

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3486
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3559
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3592 dnia: Lutego 21, 2017, 08:55:02 pm »
+3
Jak napisałam:

Cytat: naileajordan link=topic=3791.msg459602#msg459602
[/quote
Uwaga, nie chcę zostać źle zrozumiana.
NIE MAM NIC PRZECIWKO TEMU, że są stosunki pozaforumowe.
Powiem więcej, uważam to za bardzo pozytywną i piękną (!) rzecz.
Sądzę jednak, że to, co dzieje się POZA Forum, nie powinno wpływać na to, co dzieje się NA Forum.

Niechaj włodarze Forum postawią się w sytuacji kogoś, kto - jak ja - czyta tego rodzaju wpisy, a potem obiektywnie odpowiedzą sobie na pytanie, czy rzeczywiście łatwo jest wierzyć w obiektywność podejmowanych tutaj decyzji. I czy faktycznie wszyscy są traktowani równo.

To nie jest zarzut i nie w takich kategoriach należy to odbierać. Niczego nie zarzucam, raczej... podrzucam. Kilka zdań do przemyślenia.

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3593 dnia: Lutego 21, 2017, 09:44:45 pm »
+2
@Clarise Gdybyś tylko widziała moje posty sprzed lat ;) Niektórzy pewnie pamiętają ;) Nie należałem do najspokojniejszych ;) Tak to już jest, gdy komuś na czymś zależy chyba. Trudno wtedy wyluzować, odpuścić, pohamować emocje, zwłaszcza te negatywne. Ale na pewno warto o wielu sprawach rozmawiać, choć spokojniejsza rozmowa, kiedy żadna ze stron nie czuje się atakowana, czy poniżana jest, jak mi się wydaje, całkiem niezłą opcją :) @sunsetstrip : Dla mnie jesteś liderem, choć może niekoniecznie liderem opozycji, bo raczej obaj działamy w swoim przekonaniu dla dobra NTS.  Możemy się nie zgadzać w wielu, nawet kluczowych sprawach, ale cenię to, że potrafimy normalnie rozmawiać i wierzę, że tak pozostanie :) Wierzę też, że mimo wszystkich różnic darzymy się jakimś szacunkiem.  Na przestrzeni lat popełniłem wiele błędów. Dobrze, że pomagasz nam je w jakiś sposób dostrzec i naprawić. Wszelkie Twoje uwagi są dla mnie osobiście ważne, bo jesteś cennym forumowiczem z ogromną wiedzą. Doceniam także to, że wykonałeś wiele tłumaczeń dla forum i podrzuciłeś wiele ciekawych informacji. Dziękuję.
Myślę, że warto także, żebym przeprosił za to, że czasem niepotrzebnie Cię prowokowałem, np. w tematach NAJ-owych. Nie oczekuję, że przyjmiesz przeprosiny, ani tym bardziej, że wybaczysz, ale wierzę, że to jest potrzebne, byśmy, być może obaj, spojrzeli na siebie inaczej. Jeśli ma być merytorycznie, to chyba warto zrobić ten krok.  :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 09:54:27 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3594 dnia: Lutego 21, 2017, 09:55:41 pm »
+1
@Canis_Luna mam napisac modowi w jego temacie ze uskutecznil chamska wycieczke osobista? przeciez zaraz sie zleci cale gremium jego obroncow, bo jak widzisz jedynie wy funkcyjni nie boicie sie tu ostro grac z kazdym, bo wam warny nie groza (nigdy nie widzialem przez te wszystkie lata zeby mod dostal warna, i nie to ze nie bylo powodu)

@Clarise jakiej opozycji? pokaz mi ja.

Cytuj
fakt, a jak nie ma adkota, modmyszy harcuja
Zqyx jest tu zawsze :)

oj nie, kiedys go dlugo nie bylo, i wrocil dopiero jak mnie zabraklo. taki przypadek  ;)

Cytuj
Może być i co dwie ;) jakiś inny okres czasu? Pół roku?

juz lepiej

Cytuj
Czy miałbyś jeszcze jakieś pomysły?

przewietrzenie zarzadu na pewno by nie zaszkodzilo, tylko kto sie zgodzi odejsc z tych paczkow w masle? dla tych, jak to okreslacie, paru niezadowolonych? przeciez nikt nikogo nie zwolni, musialaby taka osoba sie sama zdecydowac. Mnie nie proscie na moda, odmowilem juz @mawier w 2009 bodajze, odmowilbym i teraz [Tak wiem nikt mnie na moda nie poprosi, bo przeciez wkurwilem juz cale forum, to byl zart]. Podsumowanie pracy modow i adminow byloby dobrym pomyslem, ale rowniez z uwagami krytycznymi oraz newsmanow, moze w ich przypadku statystyki, co kto ile.

Do kogo idzie info ze 'zglos od moderatora'? Do wszystkich modow, czy do adminow? Czy modzi sa jakos z tego rozliczani? Jakbym wiedzial, moze by mialo sens to klikac.
Czy @Witek planujesz powrot na stale na forum, czy tylko wrociles bo szum sie zrobil?

Cytuj
Fakt, takie rzeczy mogłyby się przydać. Jest szansa, że takie coś przygotujesz? Wiem, że wcześniej pisałeś, może nie było odzewu, jak wspomniałeś nie byłem tu super obecny i też jest mi ciężko przebić się przez te posty.

nie zartuj, mam zycie poza forum, wbrew pozorom, musialbym na glowe upasc zeby takie cos spisywac...po prostu nie raz sie klikalo w proznie...
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 09:57:40 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3595 dnia: Lutego 21, 2017, 10:03:21 pm »
0
@sunsetstrip "Do kogo idzie info ze 'zglos od moderatora'? Do wszystkich modow, czy do adminow? Czy modzi sa jakos z tego rozliczani? Jakbym wiedzial, moze by mialo sens to klikac."

Do wszystkich modów i adminów. Jakie rozliczenie masz na myśli? :) Sam wysłałem przez lata wiele raportów, w różnym czasie, które zostały rozpatrzone w różny sposób, bo nie zawsze modzi, czy admini podzielali moją argumentację. Być może podobnie było i w Twoim przypadku, bo nie wydaje mi się, żeby 100 % raportów kogokolwiek mogło być odrzuconych. Próbuj. Daj nam szansę zareagować. Tym bardziej, że naprawdę nie wszystko zawsze widzimy. :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3596 dnia: Lutego 21, 2017, 10:07:18 pm »
+2
Rozliczanie z reakcji na zglaszane przez forumowiczow sprawy - moznaby to zawrzec w tych polrocznych podsumowaniach o ktorych mowil Witek

@Zqyx zeby przetrwac na tym forum nie mozna dac sie sprowokowac, przeciez wy tylko na to czekacie, zeby mozna bylo dobyc broni  ;)

dobrze ze udaje mi sie od powrotu przestrzegac regulamin (z jednym malym wyjatkiem, ale nie w stosunku do jakiegos usera), bo trzeba najpierw wymagac od siebie by zaczac od innych
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3597 dnia: Lutego 21, 2017, 10:07:58 pm »
0
Cytuj
naprawdę nie wszystko zawsze widzimy.
Tak samo jak Wy, użytkownicy nie zawsze wiecie o naszej interwencji, bo np. odbyła się przez pmkę. Ale teraz skoro zwróciłeś uwagę, że przydałaby się Wam, użytkownikom wiedza o tym czy ktoś jakieś ostrzeżenie dostał to będziemy o tym pisać w informacjach od modów. Wtedy będzie wiedzieć pewnie o większości interwencji.

Post Merge: [time]Luty 21, 2017, 10:09:21 pm[/time]
Jak info o interwencjach będą widoczne w odpowiednim temacie to wtedy żadne półroczne raporty chyba nie będą potrzebne, bo będzie biało na czarnym napisane, że był raport o tym i o tym i to i to z tym zrobiliśmy.


Post Merge: Lutego 21, 2017, 10:13:48 pm
Mam tylko nadzieję, że nie chodzi Ci też o natychmiastowe reakcje, bo czasem to jest niemożliwe i to nie tylko ze względu na naszą nieobecność akurat na forum. Nie masz chyba nic przeciwko temu, że czasem musimy się nawzajem zapytać o zdanie co z daną sprawą zrobić? Bo przecież liczy się kontekst, precedens, okoliczności, doświadczenie (bo może ktoś juz miał do czynienia z daną sprawą i jak ją rozwiązał). I dopiero wtedy możemy zdecydować, co zrobić. To chyba naturalne, że pytamy się między sobą o zdanie zamiast działać odruchowo, a później się tłumaczyć lub prostować sytuację.
Niemniej jednak staramy się reagować na tyle szybko, żeby sprawa nie zdążyła "przykryć się kurzem", bo wtedy jakakolwiek interwencja jest bezsensowna i bezcelowa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 10:13:48 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3598 dnia: Lutego 21, 2017, 10:15:02 pm »
+2
bo trzeba najpierw wymagac od siebie by zaczac od innych
O, kolejna cenna rada, niby taka oczywista, ale każdy zapomina.
Jest jeszcze jedna sentencja, którą warto przypomnieć. O dostrzeganiu drzazgi u kogoś w oku, a nie widzeniu belki w swoim.

Jak info o interwencjach będą widoczne w odpowiednim temacie to wtedy żadne półroczne raporty chyba nie będą potrzebne, bo będzie biało na czarnym napisane, że był raport o tym i o tym i to i to z tym zrobiliśmy.
Kiedyś sto lat temu tutaj był taki topic, gdzie każda interwencja w każdą sprawę była opisywana. Zmiana nicka, upomnienie tego i tego w sprawie takiej i takiej, ban za to i za to, warn za to i za to. To tylko w 90% przypadków przekopiowanie posta, a duża czytelność "za co konkretnie ten XYZ poleciał"
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3599 dnia: Lutego 21, 2017, 10:19:50 pm »
0
Cytuj
duża czytelność "za co konkretnie ten XYZ poleciał
Tak jak mowię, jak nigdy nie wpadłam na to, że to może stanowić problem a i od czasu kiedy jestem modem nikt nigdy nie zgłaszał ani nie precyzował, że jest potrzeba takich działań. Teraz wiem i zacznę stosować ze zwykłej ciekawości jak się to sprawdzi.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

Jak trafiliście na forum?

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 98219
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2020, 12:03:28 pm
wysłana przez naileajordan