Ankieta

Jak oceniasz pracę moderatorów?

1
2
3
4
5
6

Autor Wątek: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)  (Przeczytany 603352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3570 dnia: Lutego 21, 2017, 11:53:57 am »
+5
Udzielałem się kiedyś na innym forum, gdzie aktywność użytkowników była znacznie większa niż tutaj, liczba użytkowników także. W "realu" z tego forum znali się praktycznie wszyscy "stale aktywni" (około 100 osób lekko), ale też osoby zaglądające na forum od czasu do czasu, bo było dużo okazji do spotkań. Ja początkowo też się z chęcią spotykałem w tym gronie, potem częstotliwość okazji do spotkania była zbyt duża jak na mnie, brak czasu, czasem brak ochoty.

W każdym razie zrobiła się z forum klika. Trudno się "forumuje" gdy dużo rozmów toczyło się na realnych spotkaniach, na których się nie było obecnym. Admini i moderatorzy byli wybierani przez siebie nie za działanie na forum, ale za bycie fajnym ziomkiem w realu. To samo użytkownicy - chciałeś po prostu popisać, ale istnieć jedynie w sieci jako NICK, bez pokazywania się już jako IMIĘ NAZWISKO w realu, to szybko odpadałeś. Nie zauważałem tego, dopóki nie nabrałem dystansu. Im większy dystans i mniejsza moja aktywność tamże, tym bardziej dostrzegałem coś w rodzaju toksyczności.

Po co to piszę? Bo z postów na NTS czasem wnioskuję, że pewne osoby czują się tutaj mniej więcej tak jak ja na forum opisanym wyżej. Że stworzone są tylko pozory otwartości. Przychodzi jeden z drugim, mający silne poglądy (chwała za nie bycie jak chorągiewka na wietrze!!!), odmienne od większości, w dodatku nie zna się z nikim z forum tudzież nie chce się znać poza forum (hej, to nic złego!) i może poczuć się atakowany przez resztę w dyskusjach. W dodatku to uczucie ataku jest silniejsze, gdy ten user zdaje sobie sprawę z relacji między użytkownikami którzy z nim dyskutują po drugiej stronie barykady.

@Grzon i Twój post tutaj http://gunsnroses.com.pl/forum/o-forum/faq-czyli-co-i-jak-na-forum/msg459481/#msg459481
a zwłaszcza ten fragment
Cytuj
i szczerze mówiąc to myślę, że dużo ludzi na forum podchodzi do tej dyskusji podobnie jak ja - tzn. ktoś tam sobie coś wygarnia, ale gówno mnie to obchodzi albo nie wiem o co chodzi.

Dziękuję Grzon za kubeł zimnej wody
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Belfer

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Respect: +110
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3571 dnia: Lutego 21, 2017, 11:55:52 am »
+4
Jestem za tym by odwołać "przydupasów" @Zqyx zaraz będzie pewnie burza z tego powodu, ale skoro każdy ma swoje zdanie to i ja dorzucę trochę wymiocin... Jestem za tym by przeprowadzić nowe wybory co do moderatorów bo połowa z nich się chyba mija z powołaniem... Oczywiście chciałbym aby kandydaci czuli się na siłach i mieli ku temu preferencję w żadnym wypadku nie chciałbym aby startowali w wyborach użytkownicy, którym się wydaje, że uciągną te odpowiedzialne funkcję a w rzeczywistości wyjdzie z tego jeszcze większy syf! Niż jest.

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3572 dnia: Lutego 21, 2017, 12:10:17 pm »
+1
Cytuj
Jestem za tym by odwołać "przydupasów"
Po pierwsze, obrażasz użytkowników tego forum. Po drugie jeśli masz kogoś konkretnie na myśli napisz kogo i dlaczego, bo na ten moment poza marudzeniem nie wnosisz nic w dysusję.

Offline Belfer

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Respect: +110
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3573 dnia: Lutego 21, 2017, 12:13:18 pm »
+2
@Zqyx z całym szacunkiem do twojej osoby i do pracy jaką wkładasz w to miejsce. Moim zdaniem zrobiłeś z NTS'u swoją prywatną piaskownicę i to nie jest zdrowe dla tego miejsca. Rozumiem, że jesteście zżyci i macie własne kółko adoracji, ale zastanów się i pomyśl, czy aby na pewno cię atakuję, czy tylko wyrażam swoje zdanie to samo się tyczy innych, na których działam jak płachta na byka. To ma być przede wszystkim miejsce poświęcone Gunsom nie zapominajmy o tym!

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3574 dnia: Lutego 21, 2017, 12:14:56 pm »
+1
Czy jest za mało dyskusji o GN'R? Jakie dyskusje o zespole chciałbyś prowadzić? W ogóle jak chcecie ponarzekać to nie w tym temacie, zaraz będę przenosil posty nie na temat (w tym moje) do innego działu. Jakie są propozycje usprawnień, proszę o konkrety

Offline Belfer

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Respect: +110
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3575 dnia: Lutego 21, 2017, 12:18:34 pm »
0
I tak to własnie z wami wygląda dyskusja...  :facepalm: ok nic więcej już nie będę w tym temacie pisał bo to nie ma sensu... Nic się tutaj nie zmieni, przykro mi.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3576 dnia: Lutego 21, 2017, 12:22:36 pm »
0
@Belfer Czyli, jak rozumiem, chcesz mojego odejścia, a przynajmniej ankiety w tej sprawie? Zgadza się?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Belfer

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Respect: +110
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3577 dnia: Lutego 21, 2017, 12:22:49 pm »
0
@Witek skoro wam pasuje tak jak jest i uważacie, że to zdrowe i fajne to po co ten temat? @Zqyx Nie, nie zrozumiałeś.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 12:24:30 pm wysłana przez Belfer »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3578 dnia: Lutego 21, 2017, 03:32:08 pm »
0
gloomy: "Po co to piszę? Bo z postów na NTS czasem wnioskuję, że pewne osoby czują się tutaj mniej więcej tak jak ja na forum opisanym wyżej. Że stworzone są tylko pozory otwartości. Przychodzi jeden z drugim, mający silne poglądy (chwała za nie bycie jak chorągiewka na wietrze!!!), odmienne od większości, w dodatku nie zna się z nikim z forum tudzież nie chce się znać poza forum (hej, to nic złego!) i może poczuć się atakowany przez resztę w dyskusjach. W dodatku to uczucie ataku jest silniejsze, gdy ten user zdaje sobie sprawę z relacji między użytkownikami którzy z nim dyskutują po drugiej stronie barykady."

Diagnoza postawiona, możemy się z nią zgadzać, albo nie, ale diagnoza jest.  Pytanie, co dalej.  Czy jest jakaś sensowna możliwość wpłynięcia na to odczucie? Jak sądzisz? Jeśli tak, to jakbyś spróbował to zrobić? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8597
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3579 dnia: Lutego 21, 2017, 05:03:34 pm »
+1
o w nawiazaniu do @gloomy - jest nas wiecej, okazuje sie

moje pytanko, tak z ciekawosci, od kiedy obowiazuja bany 30dniowe a nie na "lifetime"?

aha i jeszcze jedno - w jaki sposob admini oceniaja prace modow, poza tymi bzdurnymi ankietami, gdzie klikacie sobie sympatycznie piateczki i szosteczki ? wedle jakich kryteriow?
jakie wymagania stawiacie przed modami?

oraz ile razy w historii forum sie zdarzylo ze ktorys z modow zostal ukarany przez admina lub odwolany z funkcji?
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 05:11:29 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3580 dnia: Lutego 21, 2017, 07:16:01 pm »
0
aha i jeszcze jedno - w jaki sposob admini oceniaja prace modow, poza tymi bzdurnymi ankietami, gdzie klikacie sobie sympatycznie piateczki i szosteczki ?

Modów oceniają wszyscy forumowicze właśnie np. w tych "bzdurnych ankietach", gdzie każdy może oddać głos, napisać swoją opinię.
Trudno, żeby jedna osoba, czy nawet trójka adminów oceniała modów nie patrząc na opinie o nich ze strony forumowiczów.
Ten sposób wydaje się najbardziej demokratyczny, jednak trudno mówić tu o kryteriach, bo każdy z głosujących ma własne - stąd rozbieżność ocen.
Jeśli masz lepszą propozycję oceny, to chętnie wysłuchamy :)

o w nawiazaniu do @gloomy - jest nas wiecej, okazuje sie

Pewnie, że jest więcej, bo niezależnie od tych, którzy rozmawiają jest milcząca większość, z której pewnie wiele osób ma różne wątpliwości, pytanie, ale tak jak już pisałem do @gloomy - zdiagnozowany problem nie jest jeszcze problemem rozwiązanym. Masz jakąś propozycję? :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 07:21:21 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3581 dnia: Lutego 21, 2017, 07:31:09 pm »
0
o w nawiazaniu do @gloomy - jest nas wiecej, okazuje sie

moje pytanko, tak z ciekawosci, od kiedy obowiazuja bany 30dniowe a nie na "lifetime"?

aha i jeszcze jedno - w jaki sposob admini oceniaja prace modow, poza tymi bzdurnymi ankietami, gdzie klikacie sobie sympatycznie piateczki i szosteczki ? wedle jakich kryteriow?
jakie wymagania stawiacie przed modami?

oraz ile razy w historii forum sie zdarzylo ze ktorys z modow zostal ukarany przez admina lub odwolany z funkcji?

Co do kary na 30 dni, rzadko używane ale regulamin dopuszcza muted na 30 dni, od dobrych kilku lat - to kara przy której mozna oglądać forum ale nie można pisać.

Jeśli chodzi o ukaranie czy odwołanie, zdarzały się nam cofnięcia decyzji moderatorów ale szczegółów sobie nie przypomnę. Odwołania nie pamiętam, raczej ludzie sami rezygnowali z roli.

Co do konkretnych wymagań to nie mamy ich sformalizowanych, nie jesteśmy firmą, która określa zakresy odpowiedzialności :) generalnie jak szukaliśmy ludzi to takich, którzy są na forum dłużej i są w stanie pilnować porządku, regulaminu, mieć kontakt z użytkownikami, to tak z głowy. Czy to wystarczy Ci czy jeszcze masz jakieś pytania?:) 

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 07:40:24 pm wysłana przez Witek »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8597
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3582 dnia: Lutego 21, 2017, 07:38:52 pm »
+3
polowa osob chcialaby zmian na NTS wg ankiety ale... po prostu nie chce im sie w to angazowac...

wiele osob ktorym nie podobala sie sytuacja na forum, przestalo tu pisac, albo przychodza tylko na chwile by wstawic smiesznego mema lub walnac jednozdaniowy komentarz, nie chce im sie angazowac w walke/spory/naprawianie forum

nie bede tu wymienial nickow, bo to nie moja rola wywolywac kogos do tablicy (potem przyjdzie z pretensjami ze zostal zmuszony do zalogowania przez powiadomienie na maila), ale wystarczy przejrzec chocby pierwsze 3 strony osob z najwieksza liczba postow i rzuca sie juz w oczy kilka nickow, niegdys aktywnych, a dzis...

teraz dlaczego im sie nie chce? ano m.in. dlatego ze walka wiatrakami z zarzadem na niewiele sie zda, przeciez wy we wlasnym gronie nie bedziecie sie oceniac ani tym bardziej karac, wskazywac zaniedban etc bo nikt was z tego nie rozliczy, nie ma zadnego systemu oceniania prac modow, poza ankietami popularnosci ktore nie maja wplywu na nic

a mozna jedynie podpasc zarzadowi (wkurwic was, jakze to modne slowo ostatnio tutaj) a w konsekwencji nawet wylapac bana

inna sprawa, ci co mowia ze im sie tu cos nie podoba, wyzywani sa od idiotow lub paranoikow i mowi im sie ze jak im sie nie podoba to niech spadaja stad czym predzej

wladza adminow i modow jest absolutna, wiec po co sie szarpac?

Cytuj
Co do kary na 30 dni, rzadko używane ale regulamin dopuszcza muted na 30 dni, od dobrych kilku lat - to kara przy której mozna oglądać forum ale nie można pisać.

mnie nie musisz mowic co znaczy muted, ja mowilem o banie na 30dni, zarowno Belfer jak i extreme takowe dostali, wczesniej to bylo nie do pomyslenia

Cytuj
Co do konkretnych wymagań to nie mamy ich sformalizowanych, nie jesteśmy firmą, która określa zakresy odpowiedzialności

ano wlasnie, hulaj dusza, piekla nie ma, zadnej odpowiedzialnosci, zadnych konstruktywnych ocen, tylko zabawa we wlasnym gronie. I wy sie dziwicie ze ktos was nazywa kolkiem wzajemnej adoracji?
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 07:47:30 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3583 dnia: Lutego 21, 2017, 07:48:13 pm »
0
Zarząd to bardzo mocne słowo, raczej to ludzie, którym chciało się zrobić coś więcej :) poza mną - ja jestem leniem ;)

Dobrze, jest sporo ludzi swego czasu aktywnych, teraz już nie. Jesteś pewny, że niezgodność np ze mną sprawia, że nie chcą tu być? Zakładając, że tak - co zrobić, żeby ich sprowadzić? Ja nie wiem czy mam taką moc sprawczą

A co do konkretów - mówiłeś o braku konsekwencji, możesz zgłaszać posty, które wg Ciebie zasługują na interwencje? Może po prostu je przeoczyliśmy, jesteśmy tylko ludźmi ;)

Chciałbyś np rocznych podsumowań pracy modów/adminów?

Belfer ma muted na 30 dni. To, że kiedyś było nie do pomyślenia a teraz jest to wg Ciebie dobrze czy źle?

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 07:52:00 pm wysłana przez Witek »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8597
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3584 dnia: Lutego 21, 2017, 08:14:19 pm »
+2
Zarząd to bardzo mocne słowo, raczej to ludzie, którym chciało się zrobić coś więcej :) poza mną - ja jestem leniem ;)

fakt, a jak nie ma adkota, modmyszy harcuja

Dobrze, jest sporo ludzi swego czasu aktywnych, teraz już nie. Jesteś pewny, że niezgodność np ze mną sprawia, że nie chcą tu być? Zakładając, że tak - co zrobić, żeby ich sprowadzić? Ja nie wiem czy mam taką moc sprawczą

za rzadko tu bywales zeby chodzilo personalnie o ciebie
chodzi raczej o polityke forum i jej funkcyjnych wykonawcow

A co do konkretów - mówiłeś o braku konsekwencji, możesz zgłaszać posty, które wg Ciebie zasługują na interwencje? Może po prostu je przeoczyliśmy, jesteśmy tylko ludźmi ;)
bo to raz zglaszalem, przeciez wiesz dobrze szkoda ze nie zapisywalem skutecznosci dzialan

Chciałbyś np rocznych podsumowań pracy modów/adminów?

a nie raz na dekade?

Belfer ma muted na 30 dni. To, że kiedyś było nie do pomyślenia a teraz jest to wg Ciebie dobrze czy źle?

pewnie dobrze, ja bym bedac na jego miejscu raczej dostal kolejnego bana na 'lifetime'


NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Jak trafiliście na forum?

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 98248
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2020, 12:03:28 pm
wysłana przez naileajordan