Ankieta

Jak oceniasz pracę moderatorów?

1
2
3
4
5
6

Autor Wątek: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)  (Przeczytany 607115 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3360 dnia: Grudnia 29, 2015, 11:12:44 am »
+1
a będzie po 500zł dla każdego użytkownika?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34751
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3361 dnia: Grudnia 29, 2015, 03:39:36 pm »
0
Kurcze, wiedziałem, że o czymś zapomniałem witając się ;) Nie, nie będzie :P
Ale, żeby nie było, że jestem taki niedobry zaraz na starcie, to proponuję Wam coś innego - po 500 zł od forumowicza dla każdego admina :D
Pasuje?  :lol:

Powstał nowy poddział forum - Artykuły. Jego los zalezy od Was  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3362 dnia: Stycznia 06, 2016, 07:54:49 pm »
0
Takie spostrzeżenie. Nie uważacie, że skoro wydano oświadczenie, to temat o plotkach można zamknąć? Wydaje mi się, że są w tej chwili ze trzy tematy mówiące tak naprawdę o tym samym.


Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3363 dnia: Stycznia 06, 2016, 11:54:34 pm »
0
mi też się wydaje, że jest kilka bardzo podobnych tematów...

ale z drugiej strony to rozmowy różnie się w każdym rozwijają.. Uważam, że plotki o reunionie mogą zostać bo ciągle pojawiają się nowe wątki dot. "przegrupowania" i końcowy skład zespołu ciągle nie jest jeszcze znany

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1031
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +941
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3364 dnia: Stycznia 07, 2016, 01:04:54 am »
0
Już pytałem na czacie ale przegapiłem odpowiedź albo mi umknęła - skąd kropka zielona?
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34751
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3365 dnia: Stycznia 07, 2016, 07:09:56 am »
+1
Takie spostrzeżenie. Nie uważacie, że skoro wydano oświadczenie, to temat o plotkach można zamknąć? Wydaje mi się, że są w tej chwili ze trzy tematy mówiące tak naprawdę o tym samym.



Hubiku, przez jakiś czas myślałem podobnie jak Ty, ale opinia Grzona o tym,że wciąż pojawiają się nowe, wokółreunionowe wątki sprawia, że chyba warto zostawić ten temat w takiej postaci. Choćby po to, by fani chcący się dowiedzieć czegoś o Gunsach na Coachelli nie musieli czytać o Perli itd. :) Wątek o Coachelli jest bardziej konkretny, mniej w nim można ująć po prostu. Przynajmniej w teorii ;)

hkt: włączyłem opcję, która sprawia, że moderatorzy/ admini i ukarani użytkownicy widzą swoje "stare" przewinienia. Kropka to efekt jednego z nich. Widoczna dla Ciebie, sztabu moderatorskiego NTS i nikogo więcej. Nie tylko Ty "cieszysz się" takim przywilejem, z tego, co pamiętam :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3366 dnia: Stycznia 07, 2016, 07:19:51 am »
0
No i ok.  :rolleyes:

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3367 dnia: Stycznia 07, 2016, 09:20:20 am »
+1
Już pytałem na czacie ale przegapiłem odpowiedź albo mi umknęła - skąd kropka zielona?
Ja odpowiadałam. I odpowiedziałam dokładnie to samo, co Zqyx. W nowym systemie forum tak wygląda informowanie użytkownika, że kiedyś tam dostał warna. Ty dostałeś swojego ostatniego 03.03.2015.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3775
  • Respect: +952
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3368 dnia: Lutego 10, 2016, 03:40:57 pm »
+1
Jaki cel ma wprowadzenie cenzury na tutejszym forum? Czyż nie jest faktem, że zakaz używania wulgaryzmów nie został po to wprowadzony, gdyby ktoś przypadkiem nie poczuł się tutaj zgorszony? Czyż naprawdę wierzycie, że użycie w wulgaryzmie np. kropki nie da zgorszonemu ujmy, żeby nie poczuł się zgorszony?

Wysłane z mojego ZX Spectrum przy użyciu klawiatury i telewizora Unitra Neptun 150

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34751
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3369 dnia: Lutego 10, 2016, 05:22:25 pm »
+1
Odkąd jestem na forum, co jakiś czas, pojawia się temat cenzury, jeśli chodzi o stosunek do wulgaryzmów. Powiedzmy sobie szczerze - wulgaryzmy istniały, istnieją i będą istnieć jako część języka. Jedni praktycznie ich nie używają, drudzy używają nagminnie. Czytałem opinie, że na forum GN'R stosunek do wulgaryzmów powinien być zdecydowanie łagodniejszy, ze względu na to, że takiego właśnie języka używają/używali sami Gunsi. Ok, są na to przykłady w ich tekstach. Ale jest też masa tekstów, w których wulgaryzmów nie ma.
Wulgaryzmy to część języka, ale nigdy nie powinny stać się jego dominującą częścią, dlatego staramy się je "ograniczać" poprzez wykropkowywanie. Gdyby tego nie było, to, jak sądzę, byłoby ich na NTS-ie znacznie więcej, dlatego takie podejście ma sens. Nie da się całkowicie wyeliminować pewnych zjawisk, jednak zjawiska niepożądane, a takim, niewątpliwie, są wulgaryzmy warto ograniczać do minimum, choćby dlatego, by nie traciły swej "mocy".
Sam Jan Miodek mówił, że jak ktoś walnie się młotkiem w palec, to raczej nie powie "ojej" tylko użyje znacznie mocniejszego zamiennika ;) Jednak ten zamiennik, gdy jest nadużywany, traci na znaczeniu. W podobny sposób "tracą na sile" wypikane wulgaryzmy.
Jest jeden temat, gdzie wulgaryzm pojawia się w tytule, jednak nawet wtedy jest to "złagodzone" kropką. Ważne, że taki temat jednak istnieje, bo, mam wrażenie, że poziom frustracji w Polsce, zwłaszcza w internecie, jest duży, więc warto mieć temat, w którym, poniekąd, można się "wyładować".
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3370 dnia: Lutego 10, 2016, 06:14:04 pm »
+1
słowo "cenzura" jest dość mocne w tym przypadku. Są pewne zasady współżycia w społeczeństwie, które dotyczą także strefy Internetu, a jest nią np. kultura. Gdy odbywa się jakaś dyskusja, debata w "normalnych" warunkach, twarzą w twarz, to też oczekuje się od stron, że będą wypowiadać się z kulturą = bez przekleństw. Nie spotkałam się jeszcze z forum, gdzie zapisu o wulgaryzmu by nie było. To już kwestia chociażby netykiety. Rozumiem potrzebę wypowiedzenia się "dosadniej", ale jeśli zaczniemy tu rzucać "ch" "k" "j", to zrobi się po prostu syf, a pamiętajmy też, że forum jest ogólnodostępne dla wszystkich, nawet osób niezarejestrowanych. Wykropkowanie wbrew pozorom, tak jak słusznie napisał Zqyx, trochę "łagodzi" wydźwięk. I łagodzi nastroje, chociażby dlatego, że człowiek zastanowi się chwilę, czy aby na pewno chce mu się tych kropek użyć, czy może lepiej napisać słowo, które przekleństwem nie jest :) 
Co do tego, czy kropka sprawi, że ktoś poczuje się mniej zgorszony, urażony - to już osobna kwestia, bo wtedy mówimy o punkcie w regulaminie dotyczącym obrażania, które obojętnie czy będzie przekleństwem czy innym sformułowaniem, to będzie rozważane przede wszystkim jako obraza.

bartjucifer

  • Gość
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3371 dnia: Lutego 10, 2016, 09:50:25 pm »
0
Pewnego dnia i tak się wszyscy pozabijamy... :D

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3372 dnia: Lutego 10, 2016, 09:54:42 pm »
0
ale przynajmniej zrobimy to z kulturą :D

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3373 dnia: Lutego 11, 2016, 12:00:07 am »
+1
Żeby się pozabijać wcale nie trzeba przy tym przeklinać :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1703
Odp: Uwagi do spraw Forum (oraz FAQ)
« Odpowiedź #3374 dnia: Lutego 11, 2016, 08:48:43 am »
+1
ale przynajmniej zrobimy to z kulturą :D

...raczej z kropkami, które będę wszędzie wlepiał :P

Widzisz Bluebirdzie, ja osobiście nie chciałbym tutaj widzieć tekstów jak w dyskusjach na onecie. Stąd właśnie kropki, które są niejako ostrzeżeniem dla samego użytkownika, że zrobił coś nie tak. I powinien wiedzieć, że jeśli będzie tak robił dalej, to się w końcu inaczej rozprawi z nim szanowna administracja. To tak jak w codziennym życiu: jak raz powiesz słowo na "k..." przy swoim dziecku, to jest szansa że zapomni. Ale jak będziesz rzucał mięsem przy każdej przesolonej zupie, to bądź świadom, że Twój potomek ostatecznie pewnego pięknego dnia zatrudni się jako "dostawca mięsa".
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

 

Jak trafiliście na forum?

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 98699
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2020, 12:03:28 pm
wysłana przez naileajordan