Ankieta

Co zrobić z grupą Emerytowanych Moderatorów?

zostawić w obecnym kształcie
4 (80%)
zlikwidować
1 (20%)

Głosów w sumie: 4

Głosowanie skończone: Grudnia 16, 2007, 08:55:53 am

Autor Wątek: Emerytowani Moderatorzy  (Przeczytany 9848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 13, 2007, 05:18:34 pm »
0
Nie wiem, czy powinnam się wypowiadać, bo to mnie nie dotyczy, ale jeśli pozwolicie , to wtrącę swoje trzy grosze.
Gdyby ktoś chciał mnie włączyć do grupy Emeryci, to nie wyraziłabym na to zgody. Ta nazwa jest nieodpowiednia. Dla mnie ma wydźwięk negatywny. Proponuję zmienić ją np. na Emerytowani Moderatorzy, albo po prostu włączyć te osoby do grona zasłużonych, skoro takie jest ich życzenie. Rozumiem, że ta ranga ma podkreślać wyjątkowy wkład tych osob w rozwój forum i nie neguję tej decyzji, wręcz przeciwnie. Dołączyłam do forum mniej więcej w tym samym czasie co RQ i wiem, ile jej zawdzięczało forum w początkach swej działalności. Chce przez to powiedzieć, że starzy forumowicze bez zadnych rang będą wiedzieć, kim na forum była i jest RQ. Ci którzy dołączyli później też będą ją kojarzyć, a ci co dołączą do nas w przyszłości i będą na tyle zainteresowani byłym i obecnym zarządem forum, aby zagłębiać się w historię, mogą przecież poczytać sobie o kazdej wyróżnionej osobie w odpowiednim temacie. Jestem przeciwna mnożeniu grup na forum. Kiedy się patrzy na listę forumowiczów, którzy aktualnie przebywają na forum, to można dostać oczopląsu od tych kolorów.

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 13, 2007, 05:22:30 pm »
0
Ogółem tyle grup jest bez sensu... powinny być trzy...."Admini, Moderatorzy i Zasłużeni"... i do zasłużonych wrzucić wszystkie pozostałe osoby również tych "Emerytów"


Mam ochote na chińskie :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 13, 2007, 06:03:02 pm »
0
Proponuję zmienić ją np. na Emerytowani Moderatorzy, albo po prostu włączyć te osoby do grona zasłużonych, skoro takie jest ich życzenie. Rozumiem, że ta ranga ma podkreślać wyjątkowy wkład tych osob w rozwój forum i nie neguję tej decyzji, wręcz przeciwnie.
Rozumiem,że wydźwięk nazwy grupy mógł kojarzyć się negatywnie,choć przecież w byciu emerytem nie ma nic złego,co zresztą tłumaczyłem.
Niezależnie od tego od początku byłem skłonny zmienić nazwę tej grupy,ale czekałem na propozycję samych zainteresowanych. Nie doczekałem się. Skoro jednak Roxy napisała o Emerytowanych Moderatorach,a Looy ma coś w tym rodzaju w swoim profilu i nie czuje się tym jakoś szczególnie wzburzony,więc myślę że i Rocket Queen nie będzie. Grupa zmienia więc nazwę na Emerytowanych Moderatorów,co jest jednoznacznym określeniem byłej funkcji,przy czym RQ zawsze może w  swoim tytule dopisać ex adminka i wtedy wszystko będzie jasne,bo nie ma sensu tworzenie osobnej grupy dla byłego moda i byłej adminki. Wyróżnienie tych dwóch osób jest celowe,bo teraz pamiętamy kim byli,a wątpię,żeby komuś np. po roku chciało się szukać za co wyróźniony był forumowicz X,czy Y. Stąd nowa grupa "kolorowa" jasno określająca kim byli.

Bez obaw,więcej grup kolorowych nie będzie póki co,a może z czasem zlikwiduje się kolory grup i zostanie tylko ranga,ale to czas pokaże.Jak pisałem wcześniej od czasu jak zostałem adminem reaktywowałem jedną grupę (Uploaderzy),a powołałem 2 inne( Galerniczka i Emerytowani Moderatorzy,więc nie sądzę,żeby mój wkład w tworzenie grup był szczególnie duży. Osób zaangażowanych w robienie czegoś na forum jest z jednej strony dużo,z drugiej strony nie aż tak dużo,biorąc pod uwagę ilość forumowiczów.

Widziałem już różnego rodzaju pomysły na inna grupę : np. zależną od czasu spędzonego na forum,poziomu postów i.t.d ,grupy można mnożyć,można też dokładać do każdej grupy 10 osób dziennie,ale specjalnego sensu to nie ma.Istniejące na tym forum grupy mają swoje uzasadnienie. Wyróżniają  tych,którzy zasługują na wyróżnienie.

Chciałbym abyśmy wspólnie mogli opracować system,który sprawdzał by się w przyszłości,zwłaszcza np. w odniesieniu do grupy zasłużonych,do której kryteria przyjęcia są najogólniejsze,a co za tym idzie najbardziej kontrowersyjne.
Zależy mi na  przedstawianiu opinii,własnych pomysłów,a nie wyłącznie negacji zaprezentowanej przez niektórych.

Dziękuję za uwagę :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2007, 06:21:18 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9212
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 13, 2007, 06:33:45 pm »
0
To jest proste jak budowa cepa... ktoś jest szarakiem i obejmuje funkcję oficjalna...ma TYLKO tą rangę... ktoś z zasłużonych zostaje mianowany na jakąś "krucjatę" ;) na forum... traci rangę "zasłużony" gdyż każda funkcja oficjalna jest   stopniem wyższym niż zasłużony... i posiada w tym momencie rangę odpowiadającą pełnionej funkcji... ktoś rezygnuje sam lub zostaje do tego zmuszony ;) jeśli nadal nie ma przeciwwskazań wraca do rangi "zasłużony" a jak jakiś "szarak" rezygnuje/zostaje odwołany...procedura jest taka sama z tym, że ma prawo z "szaraka" awansować na stałe do "zasłużonych" :D

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 13, 2007, 07:18:53 pm »
0
w takim razie zmieńcie nazwe na Emerytowana Władza xD

nie no żartuje.. ale nadal nie widze sensu powołania akurat takiej grupy, podobnie jak Viper uważam, że powinny być 3 grupy, a skoro ja moge sobie napisać jak to zqyx powiedział: ex adminka, to np Ella może sobie napisać Galerniczka i być w grupie zasłużonych.

uważam za bezpodstawne wrzucanie ludzi do np 2 grup - jak ktoś jest modem, to czemu też jest w grupie zasłużonych..?? dla mnie to bez sensu.


nowy nr gg : 12071320

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 13, 2007, 07:23:42 pm »
0
uważam za bezpodstawne wrzucanie ludzi do np 2 grup - jak ktoś jest modem, to czemu też jest w grupie zasłużonych..?? dla mnie to bez sensu.


http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?topic=3031.60
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 13, 2007, 07:32:53 pm »
0
Omg....za duży szum wokół tego wszystkiego...adminów dwóch, modzi a Ella i reszta do zasłużonych...bo to sie robi niestety troche już nudne. Ja wnosze o utworzenie trzech grup


Mam ochote na chińskie :P

Offline gucha

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1800
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 13, 2007, 07:38:31 pm »
0
Chciałam się wcześniej wypowiedzieć na ten temat, no ale uznałam, że sprawa mnie nie dotyczy, więc nie ma po co się pchać. Skoro jednak Roxy i Viper coś powiedzieli no to i ja wrzucę swoje "3 grosze". Otóż, w pełni popieram to, co oboje napisali oraz stanę po stronie RQ. Uważam, że tworzenie nowej grupy nie ma sensu. Myślę, że spokojnie mogą oni należeć i powinni należeć do Zasłużonych. Po co kolejna grupa? Jak ktoś przestanie być modem to automatycznie trafi do Zasłużonych, bo miał wkład w forum w postaci nadzorowania na nim porządku.


Ja wnosze o utworzenie trzech grup

Dokładnie. Popieram.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2007, 07:40:23 pm wysłana przez gucha »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 16, 2007, 03:40:30 pm »
0
Zmiany wprowadzę po zakończeniu konkursu Najów,bo w tej chwili za bardzo skomplikowałoby to wybór :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2007, 04:39:28 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Ella

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1943
  • Płeć: Kobieta
  • Nadworna Galernica
  • Respect: 0
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 16, 2007, 08:09:19 pm »
0
A czemuście sie Elli czepili, przeciez Ella jest jedna, a jeden to nie grupa.... :D

Chodzi mi o to , że jako Galerniczka- jestem sama, więc nie stanowię żadnej grupy  :P

Jesli chodzi o RocketQueen- mozna użyc nazwy ex admin, krótko i na temat.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2007, 08:36:23 pm wysłana przez Ella »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 17, 2007, 09:25:20 am »
0
A czemuście sie Elli czepili, przeciez Ella jest jedna, a jeden to nie grupa.... :D

Niby jeden to nie grupa,ale jesteś w osobnej grupie i raczej w niej zostaniesz,bo gdybyś trafiła do zasłużonych straciłabyś uprawnienia do upiększania Galerii,a tego to chyba nikt by nie chciał. Tak,czy inaczej wszystkie zmiany będą robione po rozstrzygnięciu konkursu Najów,żeby uniknąć zamieszania związanego z podziałem grup. Skoro czekamy tyle lat na Chinese,to możemy trochę poczekać na "nowe rozdanie" ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Ella

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1943
  • Płeć: Kobieta
  • Nadworna Galernica
  • Respect: 0
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 17, 2007, 12:05:32 pm »
0
Tylko tak mówiłam żartem, mnie te wszystkie przynależnosci do czegoś, są obojętne , ale miło jak , dostrzegą czyjąs pracę. :sorcerer:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 13, 2007, 08:55:53 am »
0
Grupa powstała niedawno. Należą do niej osoby będące wcześniej moderatorami.

Kilka osób powiedziało,że wolałoby by te osoby dołączyły do grona Zasłużonych,a tworzenie nowej grupy jest zbędne.
Uważam,że ze względu na bycie modem przez dłuższy,czy krótszy czas osoby zasługują na wyróżnienie w postaci osobnej grupy.
Zasłużeni czasem bywają nagrodzeni za jednorazowy czyn znaczący dla forum: organizacja zlotu i.t.d ,modzi działali bardziej lub mniej aktywnie znacznie dłużej. Dziś wszyscy wiemy kim jest Looy,czy Rocket Queen,ale chciałbym,żeby było o tym wiadomo również za kilka lat,dlatego jestem za pozostawieniem tej grupy w obecnym kształcie. Myślę,że ma to swoje uzasadnienie,dlatego proszę Was o poparcie mojej prośby.

W tzw. międzyczasie zmieniły sie zasady przyznawania statusu osoby Zasłużonej, o czym pisałem już jakiś czas temu w uwagach do spraw forum,dlatego ewentualna likwidacja grupy nie będzie oznaczała automatycznego wcielenia osób z tej grupy do Zasłużonych.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Emerytowani Moderatorzy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 13, 2007, 09:50:36 am »
0
. Myślę,że ma to swoje uzasadnienie,dlatego proszę Was o poparcie mojej prośby.



Popieram,bo grupa zasłuzonych została stworzona,by w jakimś stopnie uhonorować osoby,które robia coś dla forum a nie pełnią żadnych funkcji.