Autor Wątek: Chciał(a)bym się przywitać!  (Przeczytany 500010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jureko21

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • I Dont Care About You.....Fuck You
  • Respect: 0
    • Moje konto na YT, GNR i inne fajne utwory
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1935 dnia: Września 20, 2010, 02:49:58 pm »
0
Witajcie

Ja też się przywitam, gdyż jestem tu nowy aczkolwiek nie nowy fan Guns N Roses. Długo już chodziłem się z zapisaniem się na to forum, ale jakoś nigdy nie miałem czasu i chęci, dziś go mam i z chęcią podzielę się z Wami moimi odczuciami dotyczącymi tej grupy.

Guns N Roses to grupa którą zacząłem słuchać w wieku 8 lat jeszcze gdy grali dość zgranie to było w 1992 roku, wtedy wówczas zaczeła się moja przygoda z nimi. Pamiętam jak dziś, gdy na wiadomość o tym,że MTV puściło piosenkę Dont Cry biegłem rzucając wszelkie zabawki aby tylko zobaczyć ten teledysk, gdy leciała piosenka w radiu zamierałem w ciszy i chciałem aby wszyscy to usłyszeli.

Pamiętam,że widziłem w nich Bogów kogoś kogo chciałem naśladować, jeny ile to radości było gdy mama wyszła a ja mogłem złapać za kija czy coś ala podobnego do mikrofonu czy gitary i wcielać się w czołowych członków tej grupy.

Pamiętam też, że w pewnym momencie, mój kij (mikrofon) udekorowałem tak samo jak miał Axl czyli  niebieska taśma i coś białego na górę wtedy to był worek z wełną i mogłem dosłownie czuć się jak na koncercie.

Kiedy nie pamiętam w jakim roku, puścili chyba serie utworów GNR i tam min. zobaczyłem teledysk Estragend, You Could by maine, czy Knock Knock. Pamiętam, że w jednej chwili chwyciłem kastę VHS i czym szybciej nastawiałem na nagrywanie nie patrząc czy kaseta jest przewinięta aby za chwilę miało się skończyć choć czasem się tak zdarzyło, kurwica nieziemska była zanim się przewinęło.

Potem już skrupulatnie nagrywałem pojedynczo, często były one urywane lub w połowie, gdyż wtedy nie było internetu tylko umiejętność szybkiego załadowania kasety.

Kiedy już GNR się rozpadli, a moja wściekłość przeszła postanowiłem poszukać czegoś więcej, natknąłem się na wypożyczalnie kaset VHS i zapytałem Pana czy ma możliwość ściągnięcia mi kasety GNR, pamiętam jego oczy jak patrzyły na mnie, niczym na gościa który ma zaledwie 13 lat i juz wie czego się słucha. Kaseta kosztowała mnie 100 zł strasznie dużo jak na tamte czasy, ale kupiłem i mogłem ja oglądać hmm setki razy, do dziś ją mam schowaną, Widea już nie mam ale kaseta została może dla przyszłych pokoleń a może dla mnie jak będę już stary i przyjdzie czas podsumowań i wspomnień.

Pewnie wówczas GNR już nie będą istnieć nawet fizycznie i tego się najbardziej boje bo kocham ten zespół i śmierć któregokolwiek z nich to duży ból dla mnie, dlatego rozumiem rozpacz fanów Betalsów czy Elvisa Presleja.

Dziś mam internet nieograniczony, dziś mam również coś co mnie wychowało na dobrej muzyce. Jedyny żal do tamtych czasów to fakt, że bardzo mało było koncertów, gdy dziś już ich w ogóle nie puszczają to przykre, że takie stacje jak MTV chlubią się programami typu Cribs czy też Odpicuj mi brykę.

Szanuję ten zespół i cieszę się, że po tylu latach nadal wzbudzają tak duże zainteresowanie. Dziś gdy mam dostęp do informacji,często wydawać by się mogło obrzydliwych, bo wiadomo jaki Axl był i nadal jest dziwny, ale właśnie za to go lubię za te jego skandale, pobicia wiem to dziwne, ale GNR to zespół specyficzny z wyjątkowym image  i może właśnie dlatego tak wiele fanów nadal ich szanuje.

Sory za tak długi i pewnie strasznie nudny wpis, ale chciałem to już dawno napisać swoje odczucia do tej grupy, mógłbym dalej o tym pisać, ale pozostawię sobie już inne opowieści dla innych tematów.
Right Next Door To Hel

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1936 dnia: Września 20, 2010, 03:28:59 pm »
0
Sory za tak długi i pewnie strasznie nudny wpis
Przeczytałem z ciekawością ;) Zazdroszczę Ci, że mogłeś żyć w tych pięknych czasach :) Witamy na forum

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1937 dnia: Września 20, 2010, 03:41:29 pm »
0

Pamiętam też, że w pewnym momencie, mój kij (mikrofon) udekorowałem tak samo jak miał Axl czyli  niebieska taśma i coś białego na górę wtedy to był worek z wełną i mogłem dosłownie czuć się jak na koncercie.


Miałem tak samo, do tego opaska na głowę i skakanie po wzmacniaczach czyli wersalce i fotelach :D

Witamy na forum :)

guest2646

  • Gość
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1938 dnia: Września 20, 2010, 04:23:54 pm »
0
Wpis wcale nie nudny. Witamy ;)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1939 dnia: Września 20, 2010, 05:30:57 pm »
0
Witaj! Pamiętam jak to było z nagrywaniem na kasety video. Ja kiedyś nagrywałem koncert z Paryża na magneciaka,bo video mi siadło. Na takiego starego Kasprzaka,bez żadnego kabla czy przelotki. Tak po prostu ustawiłem na krześle do głośnika i prawie cały koncert stałem przy drzwiach i pilnowałem,żeby nikt nie wszedł bo by się nagrało. A pamiętam jak dawniej było MTV na satelicie,to prawdziwe- nie polskie. Nie posiadałem satelity i takiego gościa wyprosiłem ze szkoły jeszcze,żeby mi nagrał,w programie znalazłem było coś takiego Greatest Hits GN'R. Był może 93 rok. Nagrał mi,włączyłem,końcówka You Could By Mine i Knockin' On Heaven's Door i program się kończy. Musiał być wcześniej albo tamten później włączył nagrywanie. Byłem wściekły i załamany ale okazało się,że tamten poszedł spać a to się nagrywało w nocy aż kaseta się skończyła,4 godziny. Tak sobie zacząłem przewijać na przeglądzie i się okazało,że wtedy w MTV był weekend z GN'R  praktycznie oprócz reklam i jakichś pierdół puszczali co trochę teledyski GN'R. Nie wyobrażacie sobie jaką miałem wtedy radochę.Siedziałem i się tylko modliłem,żeby się kaseta nie skończyła.
Wtedy praktycznie w jeden dzień nagrane miałem prawie wszystkie teledyski. Niektóre widziałem w ogóle pierwszy raz. Strasznie to potem się oglądało,bo porozrzucane po całej kasecie i było więcej przewijania i szukania niż oglądania ale była radość nie do opisania przez wiele lat.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1940 dnia: Września 20, 2010, 06:34:03 pm »
0
witam... niechaj Twoje posty będą równie ciekawe jak ten... hehehe... ja miałem zawsze przygotowaną kasetę VHS do nagrywania Guns n' Roses. Pamiętam, że na dwójce często puszczali Estranged...MTV nie miałem, ale mój wuja miał i on mi też nagrywał... moją gitarą była rakieta do tenisa... piękne czasy...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Hubik

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1941 dnia: Września 20, 2010, 06:54:02 pm »
0
Pamiętam też, że w pewnym momencie, mój kij (mikrofon) udekorowałem tak samo jak miał Axl czyli  niebieska taśma i coś białego na górę wtedy to był worek z wełną i mogłem dosłownie czuć się jak na koncercie.
Miałem tak samo, do tego opaska na głowę i skakanie po wzmacniaczach czyli wersalce i fotelach :D

Witamy na forum :)

A ja myślałem, że to tylko ja tak miałem.  ;)

Witaj Jurek na Forum!! Miłego pobytu.

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1942 dnia: Września 20, 2010, 07:32:55 pm »
0
Jureko21: ciekawy post ;) Z tym kijem też tak miałem :D tylko go nie ozdabiałem. Służył albo jako mikrofon, albo gitara ;) Witaj na forum.

Offline Jureko21

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • I Dont Care About You.....Fuck You
  • Respect: 0
    • Moje konto na YT, GNR i inne fajne utwory
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1943 dnia: Września 20, 2010, 09:22:20 pm »
0
Dziękuje za tak liczne ciepłe słowa

Faktem jest, że z tą kapelą mam wiele dobrych chwil. Z tym kijem to prawda, dosłownie wziałem kij który podtrzymywał sadzonki na działce i celowo połamałem aby mieć takie coś.

Żeby było śmieszniej to zawsze mi się podobały sceny jak Slash w teledysku Knock konck szedł obok swoich Marshalii, ta ilość mi się tak spodobała i ten rasowy wygląd, że dosłownie przysięgam namalowałem na odwrocie półek koła przypominające głośniki i udawałem,że to jest moje nagłośnienie koncertowe, kartki naklejałem i takie tam. No wszystko po to, aby choć na chwilę poczuć ten klimat.

Pamiętam, że strasznie podobał mi się ich styl wyglądu, Axl i jego chusta, przypuszczam,że do dziś każdy kto tak nosi, nawiązuje do Axla choć nie pozornie. Slash i ten jego nałóg, że na zawsze miał papierosa w buzi hmm niesamowity styl, ten cylinder itd. To było to.

Ehh dużo pamiętam, toż to całe moje dzieciństwo młodość na tym upłynęły.

Podobało mi się też jak Axl często rzucał tą podstawką we wszelkie strony, tak dzikość, agresja, moc hmm Pamiętam,że długo po ich rozpadzie dopiero się dowiedziałem, że ta jego podstawka to była na zlecenie w dwóch częściach.

Dziś gdy mam pełen dostęp do internetu mam parę płytek wypalonych min. z Tokio czy Chicago z 92 oczywiście, hmm solówa Slasha czy też Mata Struma perkusisty pokazuje co to jest za kapela.

Nie mają oni sobie równych. Cały pokój, no prawie cały wylepiony ich mordkami, nawet miałem taką zapinkę którą kiedyś w Brawo rozdawali.

Ehhh rozmarzyłem się.

Dziekuje za miłe przyjęcie, zawsze pisałem swoje wywody na NK, ale tutaj to dopiero można się wyżyć :-) You now where You are
Right Next Door To Hel

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1944 dnia: Września 21, 2010, 06:11:28 pm »
0
Witam :) baaardzo miło się Ciebie czyta, fajnie, że wpadłeś do nas i zostań jak najdłużej :)

Offline roses85

  • Patience
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
  • - Live and let die
  • Respect: 0
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1945 dnia: Września 21, 2010, 07:29:46 pm »
0
witam:) widzę że nie jestem sama :D :D , ale z tymi kasetami to chyba każdy miał  szał  pamiętam jak  w dniu mojej komunii  na mtv  puścili teledysk  mój kochany brat 12 lat starszy  ode mnie  który miał zajoba na ich punkcie   kamerą nagrał całą piosenkę   Don't Cry  ,no a potem  cała moja kaseta składała się  z teledysków guns n roses   i do dziś mam piękną pamiątkę  na której okładce  widnieje'' I komunia św Wioli'' a składa się z teledysków guns n roses  i tylko czasami w urywkach pojawiam się ja   :)  pozdrawiam i witam na forum.
When I find out all the reasons
Maybe I'll find another way
Find another day
With all the changing seasons of my life

Offline asiekk25

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1946 dnia: Września 21, 2010, 08:14:40 pm »
0
no to fajna pamiątka po Komunii :D Witam ;)

Offline Harley Rose

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Just a little pinprick
  • Respect: 0
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1947 dnia: Września 21, 2010, 08:42:05 pm »
0
Witamy w Rodzinie! Jejku... Nawet nie wiecie jak bardzo mi miło, że mogę tak sobie tutaj siedzieć i pisać na stronie, na której wszyscy tak bardzo uwielbiamy GN'R. Takie szczęście. Bracia i Siostry kocham Was. Wiecie co sobie zrobiłam? Ogromną tablicę ze zdjęciami Gunsów. Chciałabym Wam ją pokazać ale jestem tak nieumiejętna, że chyba nie dam rady. Jest nad moim biurkiem i zamiast się uczyć gapię się na nich w cudownym transie. W moim świecie żyją. To takie piękne. A wiecie co mi się śniło? (Nie za dużo gadam? Normalnie nikt nie chce mnie słuchać. Mogę tak dużo mówić?)
No one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
No one speaks
And no one tries
And no one flies around the sun

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1948 dnia: Września 21, 2010, 09:16:04 pm »
0
Harley Rose, generalnie to piszesz, więc nie da się ciebie słuchać :P Ale pisz tak dalej :D

roses85, witam ;)

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Chciał(a)bym się przywitać!
« Odpowiedź #1949 dnia: Września 21, 2010, 11:15:01 pm »
0
Mów, mów :D zrób zdjęcie tablicy i wklej nam :)