Autor Wątek: Wywiad Rolling Stone ze Slashem  (Przeczytany 4242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikus666

  • Moderator
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« dnia: Kwietnia 26, 2012, 01:53:03 pm »
0
Tak jak większość fanow GNR, Slash miał nadzieję, że oryginalna piątka będzie w stanie odłożyć na bok animozje i wystąpic ten ostatni raz na RNRHOF. Jak wszyscy wiemy, do tego nie doszło. Kilka dni później, Brian Hatt rozmawia ze Slashem przez telefon, gdy ten podróżuje pociągiem między Holandią a Francją.

Rozważałeś w ogólę opcję, że zwyczajnie nie udasz się na ceremonię?

Chodziło mi tylko o to, że w głębi duszy miałem nadzieję że zbierzemy sie wszyscy i faktycznie zagramy, co niejako wiedziałem - było myśleniem życzeniowym. Kiedy cała idea w ogóle się pojawiła, właśnie to chciałem zrobić. Potem stało się jasne, że coś takiego nie będzie miało miejsca. Zareagowałem na zasadzie „o cholera“ i nie miałem już złudzeń na ten temat, ale nadal myślałem, że Axl się pojawi i dopiero w ostatnim momencie dowiedziałem się że go nie będzie. Wtedy wszyscy zadecydowaliśmy, ze i tak pójdziemy i zagramy. Wcześniej, kiedy to wszystko było z tym wszystkim za dużo zamieszania, przyznaję, myslalem na zasadzie „Cholera, naprawdę nie chcę tam iść jeśli nie zagramy“, chociaż nigdy nie powiedziałem, że nie pójdę. Sprawa była niejasna przez kilka miesięcy. Przedtem myślałem po prostu, że pojawimy się tam i nie zagramy - i tę opcję w końcu odpuściłem.

W którym momencie zdecydowaliście się zagrać?

Dokładnie dwa dni przed samą ceremonią. W dniu kiedy ukazało się oświadczenie Axla, byliśmy z Duffem na Golden Gods Awards. Rozmawialiśmy z Duffem w garderobie, stwierdziliśmy „Ok, zbierzmy się i zagrajmy“, a Duff na to „Powinniśmy wziąć Mylesa“. Rozmawialiśmy o tym kto powinien zaśpiewać i myślałem, że powinni to zrobić Gilby z Duffem, ale Duff zapytał: „a co z Mylesem?“. Wczesniej nie przyszło mi to do głowy. Pogadalem o tym z Mylesem, był pełen obaw co do bycia postawionym w takiej sytuacji, więc początkowo to odrzucił, ale w końcu stwierdził: „ok, zrobię to“. Zebralismy się razem i zagraliśmy małą próbę na noc przed ceremonią.

Jak czułeś się podczas prób? Patrząc z boku, skład nie był dalece inny od Velvet Revolver, ale na pewno odczucia były odmienne.

Nie grałem z Gilbym od długiego czasu i nie grałem utworów GNR ze Stevenem przez cholerne 18 lat, czy coś w tym stylu. Na początku było to trochę „obce“, przez pierwsze 5,10 minut, ale potem wszystko zaczeło się układać. Było naprawdę fajnie.

Ciążyło to Stevenowi przez długi czas i powiedział, że czuje że zamknął pewien rozdział by ruszyć dalej.

Tak, myślę że wszyscy mają podobnie. Nie miałem żadnej nadziei czy złudzeń, że GNR się zejdzie. Chciałem tylko żeby stało sie tak na ten jeden raz, na to wydarzenie. Nie miałem wygórowanych nadziei, nie byłem przekonany ze do tego dojdzie, ale grając ten jeden występ, czułem że odstawiam tę książkę na półkę.

Można patrzeć inaczej - dobrze brzmicie z Mylesem grając te utwory. To mogłoby być coś.

Nie, nie myślę że to poszło w tę stronę. To zbyt skomplikowany pomysł na tę chwilę, ale bawiliśmy się dobrze. Z pewnością był to wyjątkowy moment dla każdego kto był w to zaangażowany, wyjść i zagrać te utwory. Słyszeliście to pewnie z milion razy, ale nie byłem przekonany co do samego konceptu RNRHOF, było zbyt wiele krwi przez te 25 lat, cięzko było ten fakt docenić. Ciężko było więc się tym ekscytować, ale kiedy już się tam pojawiliśmy, poczułem coś w rodzaju spełnienia, przyjmując nagrodę i grając.

Niektórzy ludzie, powiedzieliby że zagraliście tak dobrze ponieważ pokazaliście środkowy palec komuś, kogo tam nie było, ale wygląda na to że pobudki były nieco inne.

Tak, to nie miał z tym nic wspólnego. Doszło to do skutku ponieważ czuliśmy jakąś lojalność odnośnie entuzjazmu fanów. Jesteśmy z tego dumni i mówie o legionach fanów Gunsów, którzy byli podekscytowani perspektywą zaakceptowania przez nas tej nagrody. To było to spoiwo, które trzymało nas razem i pomogło odsunąć na bok różnice, wyjść i zagrać. Więc z wielu powodów było to fajne uczucie. Nie chcieliśmy nikomu pokazywać środkowego palca, czy mścić się na kimkolwiek. Byl to hołd dla fanów i stojąc tam, przyjmując nagrodę, czułem że dotarliśmy do pewnego miejsca jako zespół, z płytami które nagralismy.

Od początku przeciez dążyliście by być jednym z najlepszych zespołów wszechczasów. Nie chcieliście być jakimś hair-metalowym zespołem.

Biorac wszystko pod uwagę, tak, faktycznie chcieliśmy to osiągnąć. Przede wszystkim wiedzieliśmy, że biorąc pod uwagę zespoły naszych rówieśników, byliśmy najniebezpieczniejszym zespołem rock n rollowym na świecie. Nie wiem czy aspirowaliśmy do RNRHOF, to było lata później. Jednym z większych problemów jakie mam z RNHRHOF to, jakim cudem GNR zostaje nominowane, kiedy tyle innych wspaniałych zespołów nie miało takiej okazji? To zawsze jest duży problem, to było najwięskze uprzedzenie z mojej strony. Jak mogliśmy pobić takie zespoły jak Deep Purple? Jakie są kryteria do bycia nominowanym?

W całym tym wydarzeniu uderzył mnie moment kiedy Blue Caps, Crickets i Fabulous Flames, Comets i wszyscy ci faceci zostali tam wprowadzeni. To był poważny moment dla mnie. Na zasadzie „wow“, mają po 80, 90 lat, niektórzy na wózkach, inni już poumierali, dostępują tego zaszczytu. To mnie faktycznie ruszyło. Odrzuciłem wtedy wszystkie wątpliwości na ten temat i stwierdziłem „każdego wprowadzą w swoim czasie“. s

Pomijając fakt że Axl i Rod Stewart nie pojawili się, czulo się tej nocy że rock jest większy niż  wokaliści.

Generalnie rzecz biorąc, większość grup była niekompletna, od Beastie Boys, Red Hot Chili Peppers po The Faces, więc to dość interesujące, że to wszystko i tak toczy się dalej. Dotarło do mnie, ze niezależnie od tego czy pojawimy się czy nie, zostaniemy wprowadzeni. To większe niż my wszyscy.

Myles jest w Twoim zespole, mógłby być również w Velvet Revolver, czy to zbyt skomplikowane?

Początkowo, Myles pojawił się w kręgu naszych zainteresowań kilka razy. Raz w 2002, a potem w 2008. Za pierwszym razem, posłaliśmy mu demo i nigdy się nie odezwał, a w 2008 był już w Alter Bridge więc to byłoby jak zdrada własnego zespołu. Nie znałem go, ale podziwiałem u niego lojalność. Pracując ze mną, wszystko jest bardziej elastyczne, żonglujemy trochę terminami z AB, ale jeśli chodzi o VR, musielibyśmy wybierać: albo to, albo to.

Widząc Cie grającego te utwory, jest jakby poczucie że je odzyskujesz, przypominając ludziom, że masz do nich te same prawa co wokalista.

To nigdy nie było dla nie problemem, ponieważ wiedziałem jak wiele pracy w nie włożyłem, więc po prostu je grałem. Dobrze że poznałem Mylesa, kiedy kompletowałęm zespół na trasę promującą mój pierwszy album, potem na kolejny. Pomyślałem „ten facet jest niesamowity“, nagraliśmy kilka utworów na płytę, zapytałem czy pojedzie z nami w trasę, ponieważ czułem że da radę z różnorodnością całego materiału, który miałem zamiar grac. Okazało się że trasa była sukcesem, to popchnęło nas do kolejnej płyty, która wychodzi w następnym miesiącu.


źródło: http://www.rollingstone.com/music/news/exclusive-slash-on-closing-the-book-on-guns-n-roses-at-the-hall-of-fame-20120425#ixzz1t5HJKITu
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2012, 02:48:21 pm wysłana przez mikus666 »

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2012, 01:56:35 pm »
0
"Nadziej"!? Przepraszam, zwykle nie czepiam się takich pierdół, ale jak widzę coś takiego, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera...
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2012, 02:08:10 pm »
0
" Doszło to do skutku ponieważ czuliśmy jakąś lojalność odnośnie entuzjazmu fanów. Jesteśmy z tego dumni i mówie o legionach fanów Gunsów, którzy byli podekscytowani perspektywą zaakceptowania przez nas tej nagrody. To było to spoiwo, które trzymało nas razem i pomogło odsunąć na bok różnice, wyjść i zagrać. Więc z wielu powodów było to fajne uczucie. Nie chcieliśmy nikomu pokazywać środkowego palca, czy mścić się na kimkolwiek. Byl to hołd dla fanów i stojąc tam, przyjmując nagrodę, czułem że dotarliśmy do pewnego miejsca jako zespół, z płytami które nagralismy. "

I tak właśnie to odebrałem. Jako hołd dla fanów. Dla czegoś większego niż wzajemne spory. I dlatego tak dobrze było ich zobaczyć tam razem, szkoda, że niestety nie wszystkich, ale szanuję też punkt widzenia nieobecnych.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2012, 02:26:59 pm »
0
Ciekawe jak długo temat RARHOF będzie się jeszcze ciągnął
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 26, 2012, 02:39:25 pm »
0
Patrze wywiady ze Slashem są tłumaczone lawinowo, ale ostatni wywiad Fortusa, gdzie wspomina coś o nagraniach Gn'R jakoś się nie może doczekać takiego tłumaczenia...

Offline mikus666

  • Moderator
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 26, 2012, 02:46:47 pm »
0
"Nadziej"!? Przepraszam, zwykle nie czepiam się takich pierdół, ale jak widzę coś takiego, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera...

Jeśli Ci się nóż w kieszeni otwiera i tak Cię literówka wynikająca z pośpiechu ( "i"/"j" sąsiadują ze soba na klawiaturze jak zapewne wiesz) boli, wyślij mi pm-ke i po problemie?
Patrze wywiady ze Slashem są tłumaczone lawinowo, ale ostatni wywiad Fortusa, gdzie wspomina coś o nagraniach Gn'R jakoś się nie może doczekać takiego tłumaczenia...

Bo są krótkie. Jeśli mam do wyboru przerzucenie na PL czegoś co zajmuje mi góra 25min, a czegoś nad czym będę musiał przysiąść dużo dłużej, zawsze biorę to pierwsze i powód jest również zawsze ten sam - brak czasu. Tłumacze to co jest mi podsyłane,  nie interesuje mnie czy mówi to Slash, Fortus, Steven, Axl czy ktokolwiek inny.

p.s - Fortus + wywiad z M. Canterem w toku

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 26, 2012, 02:54:57 pm »
0
Jeśli literówka, to spoko. Myślałem (co chyba niedziwne), że błąd odmiany.
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 26, 2012, 02:58:12 pm »
0
NAwet jeśli - to każdemu się zdarza i lepiej napisać PM, wtedy mikus szybko poprawi na pewno :)

Koniec offtopa, wracamy do wywiadu

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 26, 2012, 03:04:13 pm »
0
mikus666: Świetna robota z tymi wywiadami :) Spokojnie ludzie, sam podrzuciłem mu chyba z 5 wywiadów, więc dajcie czas. Albo zacznijcie pomagać w tłumaczeniu :P

Canis: Trochę się jeszcze pociągnie, w sumie  jest to ważne wydarzenie :) Wiem, że niektórzy już są tym trochę zmęczeni, ale wywiad jest nie tylko o tym ;) :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 26, 2012, 03:14:13 pm »
0
Powtórzę swoją opinię z Adlerowego wywiadu: pytają go o to, więc o tym mówi. Wywiady są dla różnych mediów, nie dla jednego i każdy chciałby mieć ze Slashem wywiadzik o HoF i nie być gorszy od reszty. A Slashu jak zwykle spokojnie i z klasą, nie obraża nikogo i to jest fajne.


I dodam, ze naprawdę świetna robota z tłumaczeniami - jestem pod ogromnym wrażeniem, bo bardzo dobrze się to czyta, a różnie to z przekładami bywa.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 26, 2012, 10:46:22 pm »
0
Slashu, Slashu a może Ty byś tak dołączył do Alter Bridge, zamiast Mylesa ciągnąć do VR ? Duet z Tremontim to byłby cud, miód, malina :)

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 26, 2012, 11:02:52 pm »
0
chciałbym to zobaczyć i usłyszeć, w ramach ciekawostki - slash gra trochę inaczej niż zwykle  :o

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Wywiad Rolling Stone ze Slashem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 27, 2012, 07:55:17 am »
0
Jako rytmiczna? Jak powiedział w jednym z wywiadów, może grać na rytmicznej ale u boku BOGA :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4rC8MG3VXI0&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=4rC8MG3VXI0&amp;feature=player_embedded</a>


Heh ;)

 

"nigdy byś nie powiedziała, że gram w zespole": Wywiad z DJem - część III

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1789
Ostatnia wiadomość Kwietnia 29, 2015, 06:32:27 am
wysłana przez bozenkamalutka3