Autor Wątek: Apocalyptic Love Sample już dostępne + 2 bonusowe. 25 minut muzyki!  (Przeczytany 11434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Apocalyptic Love Sample już dostępne + 2 bonusowe. 25 minut muzyki!
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 13, 2012, 04:49:59 pm »
0
ja sprawdziłem tylko 3 kawałki o których ktoś wcześniej wspomniał, razem wszystkiego będzie 30 sekund bo słabe. no i sprawdziłem paradise city v2  ;)

Offline Eterek

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everybody lies
  • Respect: 0
Odp: Sample Apocaliptic Love Slasha już dostępne
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 13, 2012, 05:10:43 pm »
0
Szczególnie inspirację Zeppelinami widać we wspominanym Standing in the Sun, słuchając pierwszy raz sampli sama myśl mi przez głowę przeszła, że już podobny utwór gdzieś słyszałem - jak widać Slash nadal czerpie inspiracje niczym młodzi gitarzyści ze swoich własnych idoli, po co wymyślać coś nowego skoro to już się sprzedało? Przyznam, że mimo przesłuchałem tylko sampli to one mnie nie porwały, mam nadzieję, że album zyska po premierze.

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3598
  • Respect: +1424
Odp: Apocalyptic Love Sample już dostępne + 2 bonusowe. 25 minut muzyki!
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 13, 2012, 11:22:06 pm »
0
Często spotkać się można z przygrywkami Slasha w momencie gdy na rytmicznej wciąż grany jest main riff. Dobrym przykładem jest tutaj Anastasia, przynajmniej ja od razu skojarzyłem ją z WTTJ (partia Izziego zdaje się, zanim wchodzi wokal). One Last Thrill, Hard&Fast i Shots Fired przypominają mi Nightrain. Generalnie większość piosenek brzmi dosyć gunsowo. Szczególnie piętnasty, bonusowy track "Crazy Life" - UYI pełną gębą, poza refrenem, którego forma jest melodyczno-chórkowa (w sumie jest to cecha prawie całego albumu, trzeba się przyzwyczaić), ale taki refren to standard teraz.

To tylko moje zdanie, ale Apocalyptic Love zbierze dużo bardzo pozytywnych recenzji za rock w starym stylu. Według mnie bardzo duża w tym zasługa Todda Kernsa, Generalnie Slash zawsze miał u boku świetnego basistę: Duff, Mike Inez, James LoMenzo i niedoceniony Griparic. Zawsze grą na basie kleili całą linię melodyczną, wszystko było zgrane i dobrze brzmiało. W ostatnim albumie tego nie było, Chris Chaney IMO nie podołał. Zauważcie, że piosenki, które Slash nagrał we współpracy z innymi basistami  (Flea, Lemmy, Duff) były jakby bardziej dopracowane. Nie żebym coś insynuował, ale Saul zebrał na trasę (w konsekwencji na nową płytę) świetnych ludzi, z pasją i dobrym uchem. Szkoda mi Bobbiego Schnecka, bo skurczybyk na trasie w kawałkach GNR prawie idealnie imitował Izziego (choćby solo Nightrain, przesłuchajcie wersję z Made in Stoke). Nie wiem czy Frank Sidoris da radę go zastąpić, młodziak jeszcze i ma dziwnie nisko ustawione ampy, ledwo go słychać.

@up

Które sample przesłuchałeś? 30 sekundowe, czy 90 sekundowe?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 11:46:17 pm wysłana przez cravenciak »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Apocalyptic Love Sample już dostępne + 2 bonusowe. 25 minut muzyki!
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 14, 2012, 06:51:17 am »
0
Jak tak gadacie o tych inspiracjach to az sie dziwie, ze nikt tu dyskusji o plagiatach nie zaczal;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Apocalyptic Love Sample już dostępne + 2 bonusowe. 25 minut muzyki!
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 14, 2012, 01:44:47 pm »
0
Jak tak gadacie o tych inspiracjach to az sie dziwie, ze nikt tu dyskusji o plagiatach nie zaczal;)

Paradise City v2, przecież mówiłem  :rolleyes:

 

"Stuck Inside" już w sieci

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8201
Ostatnia wiadomość Października 30, 2007, 09:07:07 pm
wysłana przez Brokuła