Autor Wątek: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR  (Przeczytany 2124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« dnia: Czerwca 24, 2019, 10:40:55 am »
+2



„Ultimate Guitar“ sporządził i opublikował listę trzynastu muzyków, którzy grali w wielkich zespołach, ale których wkład kompozytorski był znikomy, a nawet zerowy.

W zestawieniu znaleźli się między innymi Phil Rudd, Chris Slade oraz Cliff Williams z AC/DC, Jason Newsted z Metalliki czy Nicko McBrain z Iron Maiden.

Co ciekawe, w omawianym gronie nie zabrakło byłego perkusisty Guns N’ Roses, Matta Soruma.

„Wielu fanów ma w pamięci klasyczny skład Guns N’ Roses i wciąż liczy na powrót do zespołu Izzy’ego Stradlina i Stevena Adlera”, piszą autorzy zestawienia.
„Tymczasem jednym z najbardziej znanych nazwisk, które przewinęły się przez zespół, był Matt Sorum.
Mimo że Sorum grał w Guns N’ Roses w latach 1990 – 1997 i pojawił się na paru płytach, nie jest współautorem żadnej z piosenek”. 






Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 24, 2019, 01:40:11 pm »
+1
Ale do szczekania na Axla pierwszy. Mr Additional Musician  :lol: Nie no umówmy się Adler też za wiele nie dodał do AFD. Zawsze będę powtarzał, jak ktoś chce zobaczyć bębniarza który miał duży wkład w pisanie kawałków w zespole okolorockowym niech sprawdzi np. nazwiska Urlich albo Portnoy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2019, 05:10:43 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 24, 2019, 08:46:05 pm »
0
Który bębniarz wniósł do Guns N' Roses największy wkład kompozytorski (i nie tylko)?
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 25, 2019, 08:09:35 am »
+2
Sorum może i nie miał wkładu kompozytorskiego w działalność GN'R, jednak ma na swoim koncie 2 solowe albumy, jest też współautorem kilku piosenek na debiutanckiej płycie Slasha i pewnie jeszcze paru/nastu innych na różnych płytach, ale trudno o źródła. W ogóle jak to wygląda w zespołach od strony technicznej jeśli w piosenkach jest perkusja, a perkusista nie ma wkładu w jej tworzenie, to kto "mówi mu", co i jak ma zagrać? Autor piosenki? O ile Duff ma jakieś pojęcie o grze na perkusji, o tyle Slasha, czy Axla o to nie podejrzewam. Ale może się mylę.*

@naileajordan: wkład liczony jako współautorstwo piosenek oczywiście największy ma Bryan "Brian" Mantia.  Jest jednym ze współautorów Street of Dreams i Sorry. I tego, że sam współtworzył dwa razy więcej piosenek niż Steven i Matt razem wzięci nie sposób mu odmówić. Pytanie tylko, czy to jedyny słuszny wyznacznik wkładu muzyka w brzmienie i życie zespołu. Moim zdaniem niekoniecznie. Poza tym, z perspektywy fanów, to już kwestia indywidualnych wyborów oczywiście, chyba bardziej rozpoznawalne są partie perkusyjne z niektórych piosenek AFD, czy UYI niż z CHD. Ale to już też kwestia nierozpoznawalności materiału z CHD ogólnie, bo ten materiał szerszemu gronu fanów GN'R/ nie Axla ;)  został przybliżony dopiero po przegrupowaniu.

W przypadku CHD mamy też fajnie rozpisane kto i za co odpowiadał, jeśli chodzi o perkusję:
Bryan "Brain" Mantia – drums (all tracks except 1), arrangements (tracks 2-4, 6, 10, 12 and 14), initial production (tracks 2 and 10), engineering (track 10), drum machine and drum programming (track 11), Logic Pro engineering
Josh Freese – arrangements (tracks 4, 6, 9 and 14)

Szkoda, że czegoś takiego nie mamy dla pozostałych płyt...
Mimo wszystko coś jednak mamy, jeśli chodzi o AFD.
Izzy Stradlin – rhythm guitar, lead guitar, backing vocals, percussion
W. Axl Rose – lead vocals, synthesizer on "Paradise City", percussion

O ile w przypadku Izzy'ego mnie to nie dziwi, bo grał w jednym z wczesnych zespołów jako perkusista, tak samo jak Duff, o tyle w przypadku Axla jest to interesująca ciekawostka.

* wpis w książeczce AFD świadczy o tym, że Axl chyba jednak ma jakieś pojęcie o grze na perkusji, prawdziwy człowiek orkiestra ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2019, 08:28:54 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 25, 2019, 08:31:15 am »
0
A kto wymyślił bębny np. do "You Could Be Mine"?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 25, 2019, 08:46:44 am »
0
Jak to kto? Axl Rose  :D ;)
YCBM jest akurat, z tego, co pamiętam, jedną ze starszych piosenek Gunsów, prawdopodobnie z okresu nagrywania AFD, lub nawet wcześniej, ale nie znamy wersji ze Stevenem.
Marc Center był kiedyś o to pytany, ale również nie słyszał wersji z Adlerem, choć nie znaczy to, że taka nie istnieje, nie istniała, tyle, że zaskakujący jest fakt, że chyba nie została upubliczniona razem z innymi demami, ani też nie weszła w skład rozszerzonej edycji AFD. Ale kto wie, może w przyszłości pojawi się w ramach rozszerzonych "cash grabów" UYI ;)
 Jeśli chodzi o wersję "popularną" czyli z Mattem, to jest ona, obok kilku innych, w mojej opinii, jedną z największych "perełek" perkusyjnych Gunsów. Na AFD taką perkusyjną "perełką" jest dla mnie Paradise City, na CHD utwór tytułowy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2019, 08:51:08 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 25, 2019, 08:49:18 am »
+1
Percussion to nie perkusja tylko wszelkiego rodzaju przeszkadzajki, np tamburyn marakasy itp. Perkusja to po angielsku drums. Później opiszę wam jeszcze troszkę o autorstwie utworów.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 25, 2019, 08:53:10 am »
0
A to spoko :) Dla mnie to "równoznaczne" było ;)  Nie mogli znaleźć innego słowa?  :D Czyli jednak obroniłem tezę o Axlu, który nie jest drummerem, tylko perkusistą ;)  Chociaaaaaaaż....
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0bXzFAKRoBU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=0bXzFAKRoBU</a>
- pamiętamy
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 25, 2019, 09:26:01 am »
+1
Axl za perkusją z tego filmiku, to nie był jednorazowy przypadek ;)


Offline JuJu_Hound

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +12
    • http://www.izzyontour.com
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 25, 2019, 11:49:31 am »
0
A kto wymyślił bębny np. do "You Could Be Mine"?
Intro do YCBM wymyslił Duff; wspomniał o tym w GNR in Greece
Kiedyś funkcjonowała strona gnrinfo.tk - kopalnia wiedzy o utworach GNR;
mam ja zapisana na dysky, strona nie istnieje od lat
Izzy Stradlin Message Board
http://shuffleitall.proboards.com/index.cgi

Izzy Stradlin On Tour 1992-2007
www.izzyontour.com

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 25, 2019, 12:35:55 pm »
0
Ale do szczekania na Axla pierwszy.

Raczej Adler. Kocha Axla, nienawidzi Axla, kocha Axla, nienawidzi, narzeka, przymila się, skarży w mediach itd. Nie wiem jakie jest aktualne stanowisko tego wątpliwej jakości bębniarza.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Ultimate Guitar o wkładzie Soruma w twórczość GNR
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 25, 2019, 03:23:02 pm »
+1
Sorum swego czasu był niewiele gorszy, ale fakt to nie ta liga co Steven. Przestał szczekać jak liczył że go Axl do reunionu weźmie no ale niestety. Najbardziej kuriozalny był filmik z lotniska w czasie plotek okoloreunionych gdy pismaki go wypytywali czy wroci do GNR a ten się tylko głupio uśmiechał. No ale teraz już wie że nie dopuszczony zostanie do stołu, więc na pewno zjedzie Axla jak bura sukę w swojej nadchodzącej autobiografii

Inna sprawa jest bycie multiinstrumentalista. Dziś to nie jest nic wyjątkowego, tacy Kravitz czy Reznor nagrywają płyty grając samodzielnie na wszystkich instrumentach. Axl gra na fortepianie, umie w miarę grać na gitarze (sam uważa swoje umiejętności za przeciętne, ale bywał chwalony za to przez byłych kolegów z zespołu, np. live Dead Horse czy Maddy, na płycie też TWAT), ma pojęcie o grze na perkusji, są zdjęcia z koncertu jak kiedyś grał na basie. Fortus gra też na wiolonczeli, skrzypcach, czymś tam jeszcze. Profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem znają nuty, rytmikę etc. Żaden problem.

Zresztą taki Axl jako kilkulatek śpiewał w chórze, od nastolatka w jakiś zespołach, także całe życie z muzyką. Tacy ludzie ogarniają nie tylko swoje wiodące instrumenty
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2019, 04:24:44 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1458
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip