Autor Wątek: Trzy nowe przecieki  (Przeczytany 20647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4409
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2467
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 19, 2013, 09:35:54 pm »
0
Ludzie, czemy wy to do 14 Years porównujecie? Toż to nawiązanie w piosence do przyjaźni Axla i Izzy'ego, a Going Down to bardziej pasuje do Dust N' Bones.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2013, 09:37:55 pm wysłana przez Bender »
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1906
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +392
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 20, 2013, 02:03:20 am »
0
Ja zdążyłem ściągnąć dwie wersje GD, zanim je wykosili. Słyszałem jeszcze "Better" w wydaniu ashbowskim, ale nie kusiło mnie żeby je pobierać (co nie oznacza oczywiście, że mi się nie podobało :P ).

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 20, 2013, 10:43:24 am »
+1
Bettery są ok, z tym, że bardziej podoba mi się wersja Rona, bo wersja Ashby jest jak bajka na dobranoc :P
Posłuchałem Going down, bo uznałem, że płyty i tak nie będzie. Do pewnego momentu brzmi jak odrzut z płyty Izzy'ego + nieźnośnie piejący Axl. Potem trochę zmiana tempa, ale piosenka do kilku przesłuchań i tyle i tyle. Równie dobrze Rudego mogłoby w niej w ogóle nie być i nic by na tym nie straciła, a wręcz zyskała.

Posłuchać można, ale czy trzeba? W sumie lepiej, że akurat to nie zostało wydane, chociaż gdyby śpiewał to jedynie Tommy, to mogłoby wejść na CHD zamiast IRS chociażby.  W każdym razie rockowy kawałek, bez jakich udziwnień itd, ale też bez potencjału hitowego.
Gdyby kiedyś to zagrali na koncercie fajnie by było. Może zamiast Motivation?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2013, 10:56:44 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 20, 2013, 02:11:48 pm »
0
W sumie lepiej, że akurat to nie zostało wydane, chociaż gdyby śpiewał to jedynie Tommy, to mogłoby wejść na CHD zamiast IRS chociażby.

IRS to akurat raczej dobry kawałek (czy nie?), a na płycie jest większy chłam do zastąpienia jak choćby Prostitute czy If The World. :)

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1455
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 20, 2013, 05:32:50 pm »
+1
ja sie nie zgodze - If The World mi sie podoba! zresztą ilu ludzi tyle gustów. A jak wiadomo z gustami sie nie dyskutuje :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2013, 08:08:35 pm wysłana przez Canis_Luna »

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 20, 2013, 05:37:58 pm »
0
Oczywiście, że z gustami się nie dyskutuje :) To widać nawet w tym temacie, bo jeden nowy kawałek wywołuje bardzo różne reakcje u ludzi. Patrząc szerzej Going down jest określane np. jako jeden z najlepszych kawałków Gn'R, czego kompletnie nie rozumiem, ale jeśli dla kogoś jest, to spoko, umiem z tym żyć :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 20, 2013, 07:23:52 pm »
+2
I to bardzo zdrowe podejście, bo niektórym żółć wyżera mózg na samą taką ewentualność (co zresztą można poczytać w paru postach wcześniej).
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline michalg

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Shadowplayer
  • Respect: +123
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 21, 2013, 09:33:17 am »
0
GD bardzo przyjemny utwór a intro świetne, ale wątpię by się znalazło na płycie.

Better Ashby niezłe, pasowałoby np. do pierwszej części Zmierzchu lub filmu w podobnym mroczno-sennym klimacie.
Natomiast akustyczna wersja Rona nie przypadła mi do gustu, trochę nie pasuje do ostrego wokalu.

No to czekamy na następne przecieki, zwłaszcza te inne wersje This I love i Oh my God, i w końcu studyjną wersję Silkworms :)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5046
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpnia 22, 2013, 09:36:13 am »
0
Zauważyliście, że ścieżka wokalu Axla jest wszędzie taka sama. Facet tak się napocił, żeby to wszystko dobrze razem zgrać, że teraz to już nie ma co liczyć na nowe podejście  :P a do wersji Rona mógłby to trochę spokojniej zaśpiewać...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpnia 22, 2013, 12:25:55 pm »
+1
goin down bardziej nadaje sie na album solowy stinsona niz na album gnr

niemniej jednak w ucho wpada
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpnia 22, 2013, 03:11:58 pm »
0
http://rollingstone.uol.com.br/noticia/vaza-going-down-do-guns-n-roses/ -
według brazylijskiego Rolling Stone Going down pochodzi z 2006 roku.

Nie, nie znam portugalskiego :P Info jest od dauba - Krzysia.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1455
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpnia 22, 2013, 06:46:04 pm »
0
http://rollingstone.uol.com.br/noticia/vaza-going-down-do-guns-n-roses/ -
według brazylijskiego Rolling Stone Going down pochodzi z 2006 roku.


z pomocą tłumacza http://www.webtran.pl/

Vaza “Going Down”, do Guns N' Roses
Com Tommy Stinson nos vocais principais e Axl Rose como backing vocal, a faixa foi gravada em 2006

Vazou a música “Going Down”, do Guns N' Roses. A faixa foi gravada em 2006 com Tommy Stinson no vocal/baixo, Axl Rose no backing vocal, e Ron "Bumblefoot" Thal e Robin Finck (que já saiu da banda) nas guitarras.


Przeciek "Going Down" - Guns N' Roses
z Tommy Stinson na wokalu i Axl Rose jako backing vocal , utwór został nagrany w 2006


Przeciekj piosenki "Going Down", Guns n ' Roses. Utwór został nagrany w 2006 r.
z Tommy Stinson - wokal/gitara basowa, Axl Rose -wokal, ,Ron "Bumblefoot" Thal i Robin Finck, (który odszedł z zespołu) na gitarach.






Guns N' Roses: znikający utwór zapowiedzią nowej płyty ?

 21 sierpnia 2013
Kilka dni temu w sieci pojawił się utwór "Going Down" autorstwa Guns N' Roses, który szybko został jednak usunięty. Nie ustają spekulacje, co może oznaczać ten niekontrolowany muzyczny wyciek.
Kilka dni temu spore zamieszanie zrobił utwór "Going Down" autorstwa Guns N' Roses, który bez żadnej oficjalnej zapowiedzi znalazł się na serwisach YouTube i SoundCloud. Co ciekawe, na temat utworu wypowiedział się gitarzysta zespołu - Ron Thal. Napisał o na swoim Twitterze, że jest to niepublikowany dotychczas utwór Guns N' Roses. Jakiś czas później wpis w serwisie społecznościowymi został usunięty.

Równie szybko z sieci zniknął sam utwór, ale jak udało się ustalić słuchaczom - partie wokalne przygotował Tommy Stinson, natomiast Axl Rose jedynie wspierał go w niektórych fragmentach. Nie wiadomo, czy utwór pochodzi z niewykorzystanych materiałów z płyty "Chinese Democracy", czy jest to coś zupełnie nowego. Coś, co może zapowiadać nową płytę zespołu.

A taka ewentualność istnieje, ponieważ już w maju gitarzysta Guns N’ Roses - Richard Fortus - sugerował, że nowy album może pojawić się w przyszłym roku. Czy jednym z utworów, który znajdziesię na nowej płycie będzie "Going Down"? Nie wiadomo.

Oficjalnie wiadomo tylko, że zespół Axla Rose'a nie ma w planie żadnych tras koncertowych i wydawnictw (oświadczenie do przeczytania http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Guns-N_-Roses-informuje_-ze___-niczego-nie-opublikuje.html).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2013, 06:47:54 pm wysłana przez daub »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6427
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpnia 22, 2013, 08:19:17 pm »
0
kurde ja nie miałem tyle szczęścia i za późno się zainteresowałem tematem. Nie było mi dane wysłuchac tych kawałków, ale to, że Gn'R ( a raczej zespół uzywający tej nazwy) powiadomił swoich fanó, że nic planują wydania żadneog materiału świadczy tylko o tym zespole...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5046
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpnia 22, 2013, 08:48:41 pm »
+3
Dobra dzisiaj podczas biegania miałem chwilę, żeby dokładniej sobie przesłuchać wszystkich trzech przecieków. Od razu zaznaczę, że nie mam pojęcia skąd się one wzięły na mojej empetrójce! Pewnie jakiś złodziej je tam wrzucił!

Better DJ brzmi zdecydowanie inaczej niż oryginał, który był zakręcony i przez ten dziwny motyw przewodni przyciągający. Wciągający jest też wokal Axl'a, który jest pełny, kompleksowy, zaplanowany i przemyślany przez cały utwór. W tej wersji niestety ten polot tekstu jest zakłócony poprzez zmienioną linię melodyczną w refrenie. Całość przez to wyhamowuje i ogółem sprawia wrażenie bardziej ballady, aniżeli mocno rockowego kawałka. Nie podoba mi się to, bo ciekawe elementy pierwowzoru są tutaj zastąpione prosto odegranymi akordami. Solówki w wersji szybszej w zasadzie nie ma tutaj w ogóle, jest tylko to co Ashba (a kto powiedział właściwie, że to Ashba?) nagrał na miejsce po Robinie. Nie wiem po co tyle hejtu w stronę tego fragmentu. Czepiać to się można do ogólnej interpretacji utworu, który w tym wykonaniu faktycznie pasuje do różnej maści "wampajerów" dla nastolatek a nie do legendy.

Better Rona to dla mnie coś pięknego. Z wiekiem coraz bardziej doceniam brzmienie akustycznej gitary. Ciekawe jest to, że Ron przeze mnie jednym z mniej lubianych gitarzystów GNR: przez to, że jest taki dostępny dla fanów, jego magia "niedostępnej gwiazdy rocka" gdzieś pryska, a przez to można by go uznać, za zwykłego gościa z bloku. Nie słuchałem jego solowych albumów, bo to co gdzieś tam przypadkiem usłyszałem mi się nie podobało - za dużo w tym wpływów punka, za mało feelingu. ALE!!!!.... za każdym razem kiedy słyszę cokolwiek, co dodaje do muzyki GNR kopara mi opada. "Chinese Democracy" nie wyobrażam sobie w wersji bez bezprogowej gitary a Catchera bez solówki Bąbla. To co zrobił z Better to kwintesencja tego jak powinno się przerabiać akustycznie utwory: całość jest bardzo zakorzeniona w wersji oryginalnej ale są momenty w okolicach bridge'u i solówki, przy których gęba aż nie może przestać się śmiać :) Piękne, cudne. Chyba już jestem gotowy aby przyznać, że jeśli nowa płyta GNR kiedykolwiek powstanie - to chcę aby Ron był na niej najważniejszym z muzyków!

i w końcu jedyne coś czym można było człowieka zaskoczyć, czyli Going Down właśnie. Nie oszukujmy się - kawałek jest w cholerę prosty, banalnie zbudowany, z wręcz oczywistą ścieżką melodii. Da się lubić. Mi wpadł w ucho. Nie jest to nic wybitnego. Głos Axla jest dla mnie wręcz drażniący, jakby wciśnięty na doczepkę. Ale jest fajnie, z pewnością będę do tego wracał. Odsłuchiwanie na słuchawkach ukazało także wyraźny podział na kanał prawy w którym gra cały zespół i lewy gdzie jest doklejona partia gitary prowadzącej. Na moje oko to jest faktycznie Ron. Klimat solówki jest zbliżony do tego z Catchera, ale całość jest podzielona i grana przez dwie gitary prowadzące - możliwe, że Robina i Rona właśnie... Chociaż ta "kaczka" bardziej brzmi na robotę KFC...

Jako fan GN'R stwierdzam wszem i wobec: lubię przecieki. Dzięki temu mam chwilę ekscytacji, tak rzadką w przypadku tego zespołu :)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline judastpriest

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Slash
  • Respect: -10
Odp: Trzy nowe przecieki
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpnia 23, 2013, 07:31:08 am »
0
Better będzie nowe, no super

 

Dave Kushner: Duff dał mi nowe życie [duff]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 572
Ostatnia wiadomość Sierpnia 24, 2024, 09:51:11 am
wysłana przez Maro2