Autor Wątek: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki  (Przeczytany 5969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 01, 2013, 10:57:17 pm »
0
A z Dylana jedynie KOHD. Riders... Doorsów wyżej od ich najlepszego i na pewno najważniejszego kawałka The End.  :facepalm:
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 01, 2013, 11:24:18 pm »
0
Ja pomimo, że Doorsów zawsze bardzo lubiłem to jedna The End nigdy mnie tak nie porywał... dla mnie już powoli robi się nudne, że na dwóch pierwszych miejscach są dwa te same kawałki, chyba z tego powodu przestanę głosować na "Schody do nieba". Trochę żałuję, że nie zagłosowałem na SCOM zamiast Stars, ale wybór był ciężki pomimo, że można było oddać 33 głosy. Jedynego czego byłem od początku pewny, że zagłosuje to właśnie "You Could Be Mine"

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 02, 2013, 12:06:16 am »
0
Podium mnie cieszy, chociaż może Wish You Were Here bym wymienił. A November Rain awansowało o jedno miejsce, także praktycznie constans. Poza tym wyraźnie odstaje na tej liście od innych gunsowych utworów.

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 02, 2013, 01:42:13 am »
-1
Cytuj
Poza tym wyraźnie odstaje na tej liście od innych gunsowych utworów.

A powinno być odwrotnie :/ AFD zmieniło Rock & Rolla, nie UYI....

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12051
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 02, 2013, 07:59:34 am »
+1
Za czasów AFD w Polsce była jeszcze komuna stąd ta płyta jest słabiej znana w naszym kraju niż obie Iluzje. MTV dotarło do Polski dopiero na początku lat 90. w takim bardziej powszechnym wymiarze i dopiero wtedy ludzie poznali Gunsów, no a wtedy na listach przebojów królowały "November Rain" czy "Don't Cry".

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 02, 2013, 11:47:08 am »
0
Podium mnie cieszy, chociaż może Wish You Were Here bym wymienił.

A ja bym z całego podium właśnie to najchętniej usłyszała na miejscu numer jeden.

W przyszłym roku nie przegapię głosowania :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 02, 2013, 01:17:57 pm »
0
Za czasów AFD w Polsce była jeszcze komuna stąd ta płyta jest słabiej znana w naszym kraju niż obie Iluzje. MTV dotarło do Polski dopiero na początku lat 90. w takim bardziej powszechnym wymiarze i dopiero wtedy ludzie poznali Gunsów, no a wtedy na listach przebojów królowały "November Rain" czy "Don't Cry".

Wiem o tym, dlatego napisałem, że powinno być odwrotnie. Poza tym wiesz, od obalenia komuny minęło prawie 25 lat, a nie oszukujmy się - to w mniej więcej takim wieku jest najwięcej głosujących. Dlatego tym bardziej dziwi mnie, że w na liście nie ma w ogóle Welcome to the Jungle, piosenki która w owym okresie ukształtowała rocka. Podobnie zresztą jest ze SCOM, która powinna być wyżej niż DC i NR. No ale taka jest tendencja radiowych plebiscytów, praktycznie zawsze kiedy jest możliwość, to wygrywają ckliwe ballady. Taki target niestety.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 02, 2013, 01:42:02 pm »
0
A ja np. uważam, że NR jest lepsza od WTTJ i SCOM. I co tera\z?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 02, 2013, 01:49:16 pm »
0
Teraz to ja się z Tobą zgadzam Dougerze. Generalnie, chcąc nie chcąc :P, słuchałem większości TOP-u i myślałem, że umrę z nudów :p Z każdą kolejną piosenką tendencje samobójcze rosły. Pewnie zabawa się zaczęła, gdy już wyjechałem :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1486
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 02, 2013, 01:53:58 pm »
0
Dlatego tym bardziej dziwi mnie, że w na liście nie ma w ogóle Welcome to the Jungle, piosenki która w owym okresie ukształtowała rocka.

Z tego co się orientuję, to zestaw piosenek na które można głosować w Trójkowym Topie Wszech Czasów powstaje na bazie piosenek, które we wszystkich notowaniach trójkowej listy utrzymywały się na niej najdłużej, będąc przynajmniej na 20 miejscu. Widocznie "Welcome To The Jungle" nie spełniło takiego warunku, więc co roku będzie ten sam zestaw gunsowych utworów na które będzie można oddać głos.

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 02, 2013, 02:35:51 pm »
0
Ja nie widzę problemu w tym, że to November Rain wygrywa. Jest jednym z niepodważalnych arcydzieł Gunsów i jak dla mnie powinno się znaleźć w pierwszej 10-tce, co jest do zrobienia za rok. Gdyby tak ze 100 osób z tego forum oddało swoje głosy, to miałoby znaczący wpływ. Co do pozostałych utworów na Topie, uważam, że powinny być znacznie wyżej. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że ta lista w zdecydowanej większości jest wypakowana samymi przebojami, genialnymi utworami i kawałkami ponadczasowymi, więc może być różnie z tymi pozycjami na liście. Zwłaszcza że, jak to podkreślił wczoraj bodajże Piotr Stelmach, to jest zabawa.

Offline voyteq

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +484
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 02, 2013, 03:19:04 pm »
+2
Za czasów AFD w Polsce była jeszcze komuna stąd ta płyta jest słabiej znana w naszym kraju niż obie Iluzje. MTV dotarło do Polski dopiero na początku lat 90. w takim bardziej powszechnym wymiarze i dopiero wtedy ludzie poznali Gunsów, no a wtedy na listach przebojów królowały "November Rain" czy "Don't Cry".

Szkoda, że "Estranged" był czy nawet dalej jest pomijany w takich zestawieniach. Utwór kompletny który bez problemy mógłby rywalizować z NR :P


"You say that I'll never change but what the fuck do you know?"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3751
  • Respect: +949
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 02, 2013, 04:00:10 pm »
0
Dlatego tym bardziej dziwi mnie, że w na liście nie ma w ogóle Welcome to the Jungle, piosenki która w owym okresie ukształtowała rocka.

Z tego co się orientuję, to zestaw piosenek na które można głosować w Trójkowym Topie Wszech Czasów powstaje na bazie piosenek, które we wszystkich notowaniach trójkowej listy utrzymywały się na niej najdłużej, będąc przynajmniej na 20 miejscu. Widocznie "Welcome To The Jungle" nie spełniło takiego warunku, więc co roku będzie ten sam zestaw gunsowych utworów na które będzie można oddać głos.
WELCOME TO THE JUNGLE - zadebiutowało 21.01.1989 i było na liście przez 17 tygodni, najwyżej było notowane 08.04.1989 roku w 372 notowaniu, wówczas ten utwór był na 5 pozycji, później bardzo szybko zaczął spadać i kilka  tygodni później zniknął z listy
 
dla porównania
YOU COULD BE MINE - było na liście przez 16 tygodni, najwyżej było notowane 30.08.1991 roku w 497 notowaniu, wówczas ten utwór był na 3 pozycji.

tak więc chyba niewiele brakowało aby WTTJ też znalazło się w tym zestawie.

i jeszcze jak już w temacie jesteśmy PATIENCE - było 18 tygodni na liście i dotarło na 5 pozycję.

więc co roku będzie ten sam zestaw gunsowych utworów na które będzie można oddać głos.
Niekoniecznie, część utworów może zniknąć z tego zestawu

Za czasów AFD w Polsce była jeszcze komuna stąd ta płyta jest słabiej znana w naszym kraju niż obie Iluzje. MTV dotarło do Polski dopiero na początku lat 90. w takim bardziej powszechnym wymiarze i dopiero wtedy ludzie poznali Gunsów, no a wtedy na listach przebojów królowały "November Rain" czy "Don't Cry".

Szkoda, że "Estranged" był czy nawet dalej jest pomijany w takich zestawieniach. Utwór kompletny który bez problemy mógłby rywalizować z NR :P
skąd takie przypuszczenia??? Jak sięgam pamięcią to Estranged, w czasach gdy te płyty zostały wydane nigdy nie osiągnęło takiej popularności jak Don't Cry czy NR, tak więc jeżeli ktoś mógłby głosować na Estranged w tym notowaniu to głównie będą to fani, którzy do tej pory interesują się tym zespołem, a ile to jest procent z pośród wszystkich głosujących??? 0,5%??? Czy może jeszcze mniej, inni glosujący o tym utworze albo zapomnieli albo w ogóle go nie słyszeli. Natomiast takie utwory jak NR pamięta się do tej pory nawet gdy GNR już nie jest w kręgu zainteresowań, a co za tym idzie wielu ludzi mogło zagłosować na niego z powodów czysto sentymentalnych.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12051
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Zagłosuj na Gunsów w Topie Wszechczasów Trójki
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 02, 2013, 04:02:19 pm »
0
To tylka pierwsza setka, gdzieś tam na forum Trójki są dalsze miejsca - jak znajdę to wrzucę na którym miejscu były pozostałe piosenki GN'R/

 

Nowa muzyka Gunsów w 2013 ? Axl: "Zdecydowane może."

Zaczęty przez Wagon

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14071
Ostatnia wiadomość Marca 18, 2013, 02:42:22 pm
wysłana przez Witek