Autor Wątek: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "  (Przeczytany 3928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« dnia: Czerwca 04, 2017, 04:03:03 pm »
+3

Były basista GN'R, Tommy Stinson udzielił niedawno wywiadu dla portalu "The Observer", w którym opowiedział o:


Swojej głównej motywacji, która od 40 lat pozwala mu utrzymywać swoją etykę pracy:


"Cóż, przede wszystkim lubię to co robię. Gdybym tego nie robił, to prawdopodobnie teraz bym się tu nie znajdował. Jest jedna rzecz, która nigdy mi w życiu nie wychodziła i jest to udawanie podekscytowania i radości. Te uczucia muszą być prawdziwe."

 

O tym co czuł po odejściu z GN'R, oraz zakończeniu ostatniej trasy Replacements:


"Byłem lekko znudzony jeśli chodzi o aspekty muzyczne. Wiedziałem, że kiedy zacznę tworzyć coś z Bash & Pop i koncertować z Chipem w ramach "Cowboys in the Campfire", to zacznę w końcu odpowiednio karmić tą muzyczną bestie, która we mnie siedzi,"


O recenzjach jakie zbiera najnowszy album Bash & Pop:


"Wydaję mi się, że ludzie "chwycili" ten materiał, czytałem kilka recenzji i wszystkie były pozytywne."




O graniu na koncertach piosenek Replacemtens i Guns N' Roses:



"Większość ludzi wie, że nie lubię grać materiału Gunsów i Replacements na swoich koncertach, aczkolwiek, od czasu do czasu daję się na to namówić. Na przykład, jakiś czas temu graliśmy koncert w Ontario i pewien gość z Hamilton miał akurat urodziny. Zaczął nas przekonywać do zagrania "Sweet Child O'Mine", a ja uznałem "Dobra, pieprzyć to, spróbujmy!" W mojej opinii wyszło okropnie, ale najważniejsze, że spodobało się solenizantowi."


źródło: http://www.dallasobserver.com/music/tommy-stinson-revisits-bash-and-pop-after-guns-n-roses-and-a-replacements-reunion-9496718
newsa podesłał: daub
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2017, 05:00:08 pm wysłana przez Lapny »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 04, 2017, 04:07:42 pm »
+2
to wlasnie rozni Tommiego od takiego BBF
Tommy nie gra kawalkow GNR na swoich solowych koncertach
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 04, 2017, 05:39:53 pm »
+1
Może dlatego, że NAPRAWDĘ czuje się spełniony w tym, co teraz robi, i nie musi niczego nikomu udowadniać.
Może też dlatego, że w głębi duszy wie, ile zrobił dla GnR, i nie czuje potrzeby, żeby o tym przypominać.
A najpewniej z obu tych powodów po trosze.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 04, 2017, 08:46:59 pm »
+1
to wlasnie rozni Tommiego od takiego BBF

No jak widać nie do końca różni, skoro np. na prośbę zagra.
Materiału Gunsów wcale nie gra, z tego, co wiem, np. Buckethead.
Ron gra, bo w sumie czemu miałby nie grać. Poświęcił temu zespołowi kilka lat. Lubi niektóre kawałki, wie, że podobają się także jego fanom. Tyle.
Zresztą, przypuszczam, że gdyby ktoś z NTS miał własny zespół, to na koncercie, wśród coverów różnych innych zespołów pojawią się również covery Gn'R. Nie mam z tym problemu.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 04, 2017, 09:22:05 pm »
+1
Różnica między Tommym a Ronem jest taka, że Tommy nie zgrywa wiecznie obrażonego ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 05, 2017, 07:53:56 am »
+1
I większość fanów nie zgrywa wiecznie obrażonych na Tommy'ego :P ;)
Serio nie rozumiem tej ciągłej niechęci do gościa, którego największą winą było chyba to, że chciał coś nagrać z Gunsami i frustrował się, że sprawy nie idą naprzód w temacie nowych nagrań.
Nie ogłosił oficjalnego odejścia z zespołu? Wielkie mi halo. 90 % byłych członków zespołu też tego nie zrobiło.
Inna sprawa, że do materiału koncertowego Rona Gunsi po prostu pasują, a do materiału Tommy'ego, czy, zwłaszcza BH, nie bardzo. W przypadku tego ostatniego nie miałby, zresztą, kto tego śpiewać.


« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2017, 07:59:04 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 05, 2017, 12:17:29 pm »
+1
BBF gdyby fani mu na to pozwolili, to by grał chętnie piosenki z ChD. A że ChD nikt nie docenia dla zasady, to musi grać SCOM
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 05, 2017, 10:32:31 pm »
+3
oto roznica miedzy Tommym a BBF, polegajaca na tym ze to Ron bardziej potrzebowal wypromowania wlasnego nazwiska dzieki GNR oraz ze bardziej skorzystal na byciu w GNR.

Stinson jest tylko 3 lata starszy (1966-1969) natomiast:
-Tommy byl czlonkiem legendarnej punkowej grupy The Replacements, ktora w latach 81-90 wydala 7 plyt, w tym 2 pierwsze znakomicie przyjete "Sorry Ma, Forgot to Take Out the Trash" (1981) oraz "Hootenanny" (1983). Czyli juz w wieku 15 lat Stinson z kolegami wydawal albumy, tymczasem pierwsza plyta pana Thala to rok dopiero 95 i "The Adventures of Bumblefoot". W momencie poczatku kariery Thala, Stinson mial juz na koncie 8 plyt.

-Tommy nagral tez 2 plyty ze znana grupa Soul Asylum (2006 i 2012), oraz po 2 z grupami Perfect i Bash & Pop. Ron dopiero do znanej grupy dolaczyl w 2015 (Art of Anarchy).
Poza tym Thal to oprocz bogatej (fakt) tworczosci solowej (choc jako Bumblefoot znany jest dopiero od roku 1998, pierwsze 2 albumy pod nazwiskiem Thal, co tez nie jest bez znaczenia), jednak muzyk sesyjny do wynajecia ktory pojawial sie w utworach kilkudziesieciu artystow, a wiec z zadnym poza oczywiscie GNR kojarzony zbytnio nie bedzie.

Podsumowujac, Stinson jest znany jako punkowa legenda, wspoltworca alternatywnej sceny muzycznej, czlonek Replacements, ktory i bez GNR byl dobrze kojarzony na tej scenie muzycznej, BBF to tworca solowy/muzyk sesyjny ktory zaslynal na szersza skale dopiero wtedy gdy dolaczyl do GNR. Dodatkowo tez kojarzony ze wzgledu na swoj nietypowy pseudonim (na czesc choroby zwierzecej) oraz nietypowe gitary (w kszalcie stopy czy sera).

A, bylbym zapomnial Tommy w GNR byl 18 lat, Ron 8.
Gitarzystow w GNR bylo jak psow, a basistow tylko 3, w tym tylko jeden ktory rowniez spedzil w tym zespole nascie lat.

Teraz sobie odpowiedzcie kto bedzie do konca zycia kojarzony wylacznie jako ten z GNR...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2017, 10:40:10 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 05, 2017, 10:48:18 pm »
+1
Teraz sobie odpowiedzcie kto bedzie do konca zycia kojarzony wylacznie jako ten z GNR...

Kto spędził życie wyłącznie jako ten z GNR.... niech pomyślę.... Axl? :P

Ja tam nie mam żadnych problemów z tym, że masa ludzi, która przewinęła się przez GNR, gra na swoich koncertach piosenki Gunsów, czy gdzieś tam na afiszach widnieje jako ex-członek GNR. Taki zespół, ludzie zmieniają się jak rękawiczki, każdy coś tam swojego wniósł - większego lub mniejszego - dla każdego był/jest to jakiś punk odniesienia, szansa promocji.. Nawet dla Tomm'yego, który święcił sukcesy przed erą Gunsów, czas spędzony w tym zespole wzmocnił jego pozycję na rynku - mimo iż nie gra, bo wcale nie musi, piosenek GNR.

Nie rozumiem dyskusji na ten temat. Każdy robi to co lubi, nikt nikomu tego nie broni, każdy w swoim życiu ciągle szuka swojej szansy, branie udziału w projekcie zwanym Gunsami takim czymś był, a jak kto do tego podchodzi - jego sprawa. Mi to tam lotto, dla mnie nie ma znaczenia kto jakie gra piosenki na swoich koncertach solowych gdzieś w jakiejś małej knajpie w Nowym Jorku, czy w Polsce w Lizard King w Krakowie

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 05, 2017, 11:00:03 pm »
+2
Kto spędził życie wyłącznie jako ten z GNR.... niech pomyślę.... Axl? :P

Jak to się dobrze składa, że Angus nie zna polskiego.  ;)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:07:43 am »
0
a tak sobie teraz wyobraziłem, że Tommy przecież mógłby pograć takie Going Down na swoich solowych koncertach przecież... :) Oczywiście byłoby wspaniale to usłyszeć na żywo, skoro jeśli chodzi o GNR nie ma opcji na usłyszenie tego na żywo.

Jakbym gdzieś kiedyś przypadkiem był na jego wykonie na żywo to i tak najbardziej żywo zareagowałbym na "Motivation" :)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 06, 2017, 05:02:55 pm »
0
moglby going down i super by bylo bo to fajny song, ale pewnie ze wzgledu na szacunek do Axla nie bedzie gral kawalka ktory nie zostal nigdy wydany a tylko wyciekl do netu

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Tommy: "Nie lubię grać materiału Gunsów na swoich koncertach "
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 07, 2017, 11:10:23 am »
+2
Wchodzę poczytać o Tommym, który nie gra materiału GN'R na swoich koncertach, a tu dis na Bumblefoota  :lol:
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

 

Fortus o NITLT i nie tylko [fortus] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2112
Ostatnia wiadomość Czerwca 16, 2019, 07:22:09 pm
wysłana przez Ivellios