Autor Wątek: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'  (Przeczytany 3304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« dnia: Sierpnia 22, 2016, 09:54:40 pm »
+1

Kilka dni temu były basista GN'R Tommy Stinson udzielił obszernego wywiadu portalowi Bilboard, poniżej tłumaczenie artykułu sporządzonego na podstawie owego wywiadu.


Możliwe, że Tommy Stinson na chwilę obecną zakończył już swoją karierę w Guns N' Roses, oraz The Replacements, jednak trudno nazwać go bezrobotnym muzykiem.

Stinson niedawno ponownie powołał do życia grupę "Bash & Pop", która pierwotnie powstała w 1992 po upadku The Replacements i przez swój dwuletni okres działania wydała jedną płytę. Jednak nowe nagrania Bash & Pop ujrzą światło dzienne w styczniu, a ponadto Tommy ma zamiar zacząć promować materiał z zespołem już w tym roku. Stinson nagrał niezatytułowany zbiór 12 utworów  w jego domowym studiu, ponieważ jak sam powiedział: "Brakowało mi trochę klimatu moich płyt solowych, więc próbowałem coś tworzyć, jednak po pewnym czasie zorientowałem się, że tworzę ten materiał z naprawdę niesamowitymi ludźmi. Tak więc, skoro mogę to wydać pod szyldem "Tommy Stinson", to czemu nie pod "Bash & Pop"?

Tommy zaprezentował już niektóre z tych piosenek podczas letniej trasy  Cowboys In The Campfire, czyli  występów w duecie, który współtworzy z Chipem Roberstem. Oboje od dawna planowali wyruszyć razem w trasę, a luźniejszy klimat koncertów daję Stinsonowi dużo opcji wyboru jeśli chodzi o repertuar. Jak mówi sam Stinson: "Mogę zagrać wszystko z mojego katalogu. Pracujemy  ciężko, ale wychodzi nam to bardzo dobrze. Z powodów rodzinnych w tym roku jeszcze nie koncertowałem, ale musiałem do tego wrócić, to moja praca."

Muzyk ma na oku także swój były zespół i cieszy się z sukcesu reunionowej trasy Guns N' Roses. Tommy nie żywi urazy do Slasha, oraz Duffa i jak sam mówi: " To była dla mnie niesamowita podróż, byłem już na ich dwóch koncertach na obecnej trasie, na których widziałem wszystkich w pokojowych nastrojach. Ta część mojego życia się skończyła, ale nie mogę być im bardziej wdzięczny niż jestem. Dali mi możliwość zarobienia pieniędzy, oraz zrobienia dużo innych rzeczy. Wielu moich przyjaciół dalej jest w zespole i cieszę się razem z nimi."

Stinson jest szczególnie szczęśliwy z powodu wokalisty GN'R Axla Rose'a, który nie tylko przeżywa reunion swojego zespołu, ale także występuję z AC/DC. Tommy powiedział odnośnie tego wszystkiego, że " Myślę, że doprowadzenie do reunionu GN'R było dla Axla niesamowicie ważne tak jak zostawienie pewnych rzeczy, które w nim siedziały za nim. Myślę, że coś się z nim stało i to coś jest niesamowite! Znam tego gościa od prawie 20 lat, a nigdy nie widziałem, żeby wyglądał i brzmiał lepiej. To zupełnie inny człowiek i nie mógłbym być szczęśliwszy z jego powodu."

Odnośnie AC/DC warto wspomnieć, że Cliff Williams basista wcześniej wspomnianego zespołu zaplanował niedawno, że po obecnej trasie przechodzi na emeryturę, więc jeśli Axl pozostanie w AC/DC może znowu mógłby współpracować z Stinsonem? Na tą aluzję Tommy odpowiedział z śmiechem: "To byłoby naprawdę zabawne! Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, że dzwoni do mnie i pyta czy chcę to obczaić. Niesamowitym byłoby koncertować z Axlem bez tego całego bagażu "Guns N'Roses", wiesz?"

Tymczasem pierwsza grupa Stinsona, The Replacements ponownie została zawieszona  po reunionowej trasie, której ostatni koncert odbył się w Portugalii 5 czerwca minionego roku. Tommy opowiedział nam o sytuacji w zespole w następujący sposób: " Wiesz, zrobiliśmy to co do nas należało. Znaleźliśmy się na tej trasie i uszczęśliwiliśmy dużo ludzi. Ale bez nowej muzyki, po prostu człowiek nie chcę ciągnąć czegoś za długo. Osobiście znudziłem się grając cały czas to samo, musiałem przeżyć jakąś artystyczną zmianę, więc tylko spoglądam na to co robię teraz i co przyniesie przyszłość."



Źródło: http://www.billboard.com/articles/columns/rock/7476230/tommy-stinson-bash-pop-guns-n-roses-replacements
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2016, 10:01:18 pm wysłana przez Lapny »

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 23, 2016, 08:59:20 am »
0
Cytuj
O Replacements: "Wiesz, zrobiliśmy to co do nas należało. Znaleźliśmy się na tej trasie i uszczęśliwiliśmy dużo ludzi. Ale bez nowej muzyki, po prostu człowiek nie chcę ciągnąć czegoś za długo. Osobiście znudziłem się grając cały czas to samo, musiałem przeżyć jakąś artystyczną zmianę, więc tylko spoglądam na to co robię teraz i co przyniesie przyszłość."

śmiesznie się to czyta mając w głowie to ile spędził w GNR.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34680
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 23, 2016, 09:18:06 am »
0
Niby tak :P, ale z Gunsami wydał płytę + pewnie nagrał sporo rzeczy, które może kiedyś tam ujrzą światło dzienne. Poza tym, dzięki wsparciu Axla, nagrał pierwszy solowy krążek, potem drugi.
Za to reunion Replacements przyniósł 5 "nowych" kawałków, z czego trzy były coverami, a dwie stworzył były członek zespołu. Trochę mało :P Inna sprawa, ile Tommy siedział w Gunsach, a ile w reatywowanym Replacements
Dla tych, którzy chcieliby się zapoznać z brzmieniem Bash & Pop, a nie mieli okazji:
! No longer available
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8580
  • 17000 postów
  • Respect: +4337
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 23, 2016, 12:42:41 pm »
0
To ciekawe jak wielkim zainteresowaniem wsrod dziennikarzy cieszy sie Tommy po odejsciu z GNR. Co chwile nowy wywiad. Mysle ze Tommy nie udzielil tylu wywiadow przez swoje -nascie lat w GNR co przez ostatni rok.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34680
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 23, 2016, 12:49:02 pm »
0
Niezależnie od działalności w GN'R Tommy był już wcześniej gwiazdą, choć może w innych kręgach. Popularnością może dorównuje mu jedynie DJ Ashba, a i to chyba nie do końca, jeśli chodzi o nowy/ już stary, skład.
Zresztą nawet bedąc w Gunsach Tommy do pewnego momentu udzielał masy wywiadów. To skończyło się chyba w momencie wydania CHD, albo ciut wcześniej. 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 23, 2016, 03:18:35 pm »
0
przecież chłopak teraz jest w trasie więc i chodzi do mediów.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34680
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 23, 2016, 05:46:05 pm »
0
To, że jest w trasie to raz, to, że promuje nowy projekt, to dwa, to, że był w GN'R, a GN'R zasadniczo milczy i wypowiadają się o nim byli członkowie typu np. Gilby ostatnio to trzy, poza tym Replacements swoją popularność też miało i ma, więc to cztery i można tak wyliczać bez końca :). Stinsona w AC/DC nie widzę :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 23, 2016, 06:05:02 pm »
0
Stinsona w AC/DC nie widzę :P

E tam, nie chciałbyś usłyszeć Motivation podczas koncertu AC/DC?  :P :P

Offline pawlik.7

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +207
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 23, 2016, 06:40:55 pm »
+1
Axl, Stinson do tego Frank, Kubełek oraz Finck i mogą jako AC/DC nagrać Chinese 2 :D

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Stinson w AC/DC? "To byłoby zabawne!'
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 23, 2016, 07:29:42 pm »
+1
Cytuj
O Replacements: "Wiesz, zrobiliśmy to co do nas należało. Znaleźliśmy się na tej trasie i uszczęśliwiliśmy dużo ludzi. Ale bez nowej muzyki, po prostu człowiek nie chcę ciągnąć czegoś za długo. Osobiście znudziłem się grając cały czas to samo, musiałem przeżyć jakąś artystyczną zmianę, więc tylko spoglądam na to co robię teraz i co przyniesie przyszłość."

śmiesznie się to czyta mając w głowie to ile spędził w GNR.

Na pierwszym miejscu wymienił możliwość zarobienia pieniędzy. Może dlatego z GN'R nudziło mu się mniej :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

Ron "Bumblefoot" Thal wraz z Sons Of Apollo w Warszawie! [sons of apollo] [ron]

Zaczęty przez Lapny

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5177
Ostatnia wiadomość Lipca 31, 2018, 06:39:37 pm
wysłana przez Meximax