Autor Wątek: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie  (Przeczytany 1638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« dnia: Czerwca 21, 2020, 06:47:06 pm »
+2


 

Matt Sorum wyraził zdumienie faktem, że pomimo szalejącej w Stanach Zjednoczonych pandemii i ostrzeżeń lekarzy Donald Trump spotkał się z wyborcami na wiecu w Oklahomie.
W wydarzeniu uczestniczyło tysiące ludzi.   

„Muzycy nie mogą pracować ani koncertować, ale nasz prezydent może ściągać dwadzieścia tysięcy osób na wiec w zamkniętym obiekcie? Czegoś tu nie rozumiem!”, napisał były perkusista Guns N’ Roses na Twitterze.


Według NBC News tylko nieliczni uczestnicy wiecu mieli na sobie maseczki, ponieważ organizatorzy udzielili im zgody na ich zdjęcie.   





Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 21, 2020, 09:13:15 pm »
0
Ooo panie Sorum, u nas w każdym mieście jest wiec i to codziennje. Dziś Duda jutro Biedron pojutrze Trzaskowski i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Jesteście sto lat za murzynami w tej Ameryce.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 24, 2020, 07:15:42 am »
+1
No nie wiem, czy nikomu nie przeszkadza. Za jakiś czas będą tego efekty na oddziałach szpitalnych i kwarantannie. Ludzie zapominają, że mamy epidemię. A za głupotę się płaci. Zapłacą w Ameryce, zapłacą w Polsce.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 24, 2020, 10:06:02 am »
0
Do wyborów na pewno nikomu nie będzie przeszkadzało.

A i u nas muzycy nie mogą występować, a np. mecze Ekstraklasy są z kibicami. Można wesprzeć taką akcję www.otwieramykoncerty.pl

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2020, 03:55:01 pm »
0
całe szczęście wirus nie rozprzestrzenia się podczas protestów pod szyldem BLM.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 24, 2020, 03:59:01 pm »
0
Oczywiście, że się rozprzestrzenia. Efekty tego też będą za jakiś czas w tych samych miejscach.
Tym bardziej, że ludzie już kompletnie odpuścili jakiekolwiek środki ochronne. Czas pokaże, co z tego wyjdzie, ale trudno być dobrej myśli widząc takie zbiorowiska ludzi, nie ważne pod jakim szyldem i w imię czego się grupują, wirus ma to gdzieś.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 24, 2020, 04:21:59 pm »
0
Być może tak będzie. Sęk w tym, że Matt jakoś nie oburza się protestami BLM, natomiast wiec Trumpa jest już zły. Odydwa przypadki niosą ze sobą takie samo (wirusowe) zagrożenie. Dlaczego Sorum stosuje tutaj podwójne standardy? Możemy się jedynie domyślać.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2020, 07:06:23 pm wysłana przez Connor »

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 24, 2020, 09:50:23 pm »
0
Być może tak będzie. Sęk w tym, że Matt jakoś nie oburza się protestami BLM, natomiast wiec Trumpa jest już zły. Odydwa przypadki niosą ze sobą takie samo (wirusowe) zagrożenie. Dlaczego Sorum stosuje tutaj podwójne standardy? Możemy się jedynie domyślać.
Serio uważasz, że polityczny spęd kandydata na prezydenta jest równie istotny co milionowe protesty przeciwko państwu policyjnemu i jego brutalności?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 25, 2020, 07:28:17 am »
0
@Connor: Nie musimy się domyślać. Jest przeciwko Trumpowi, jak sporo innych muzyków, w tym chyba całe GN'R. Muzycy mogą mieć swoje poglądy polityczne, jak wszyscy ludzie. Czyż nie?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 25, 2020, 08:03:51 am »
0
el_loko, nie wiem w ogóle na jakiej podstawie zadałeś to pytanie. Zawsze Cię uważałem za trzeźwo myślącą osobę.
Jeżeli jednak wszystko trzeba tłumaczyć "łopatologicznie" to proszę bardzo.
W swojej poprzedniej wypowiedzi w ogóle nie porównałem wagi tych wydarzeń pod względami- politycznym, walki o równość itd. Tematu tego nie chciałem "ruszac" żeby uniknąć niepotrzebnych dyskusji(nie wyszło...).
Matt powinien być konsekwentny. Pod względem zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa, protesty są dużym ryzykiem, możliwe, że większym niż wiec Trumpa. Co się działo na świecie nie tak dawno temu chyba nie musze przypominać.
Ok, jestem w stanie zrozumieć, że ludzie protestują, walczą o swoje prawa. Na naszych oczach dzieje sie swego rodzaju rewolucja. Dokąd to zaprowadzi póki co nie wiem ale jest to sprawa istotna, bo odcisnie swoje piętno na całym świecie.
Mimo wszystko ci ludzie są zagrożeniem(wirus!!!!!!) przed którym niedawno ostrzegali wszyscy. Propagowali różne akcje związane z pozostaniem w domu a teraz co, nagle niebezpieczeństwo  zniknęło? Wiem, że nie da sie protestować z domu, ale widać tutaj razaca niekonsekwencje w podejściu wielu ludzi i o tym właśnie napisałem. Wyciąganie z mojego wpisu czegoś więcej jest moim zdaniem dosyć głupie i niepotrzebne ale mam nadzieję, że tym razem wszystko jest już jasne.
Zqyx, oczywiście, że Sorum ma prawo do swojego zdania. Tak jak każdy z nas. Czy ja gdziekolwiek napisałem inaczej? Resztę wyjaśniłem wyżej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 08:21:32 am wysłana przez Connor »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 25, 2020, 08:31:35 am »
0
Jakiś czas tem, w którymś z krajów, nie pamiętam szczegółów, odbył się internetowy "strajk" przeciw rządzącym, więc wszystko jest możliwe ;)
Myślę, że w przypadku Matta ten wpis to taki wyraz sprzeciwu wobec władzy, u nich też zbliżają się wybory. W przypadku $BLM sam Trump swoją prezydenturą i wspieraniem nazimatołków białych supremistów dolał oliwy do ognia. Kto sieje wiatr, zbiera burzę.
Wiadomo, że w tematach społeczno-politycznych emocje są i będą duże. Tutaj nie obowiązuje "just shut up and sing" ;) 
Dla mnie organizowanie dużych imprez i udział w nich, niezależnie od tego kto je teraz organizuje i w jakim celu, jest narażeniem zdrowia, a często także życia.
I tu mi się przypomina stare powiedzenie: Politycy chcą naszego dobra. My nie chcemy im go dać. Bo czy w działaniach polityków, którzy gromadzą  na swoich spotkaniach tłumy widać troskę o obywatela? Jest mnóstwo obietnic, ale te same obietnice mogłyby dotrzeć za pośrednictwem mediów. Odpowiedzialniej byłoby powiedzieć - w trosce o Wasze bezpieczeństwo zostańcie w domach. Nie kojarzę polityka, który by tak powiedział, ale może po prostu nie jest medialny.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 25, 2020, 04:29:35 pm »
0
@Connor inaczej należy oceniać niepotrzebne ryzyko (czyli wiec polityczny) a inaczej nalezy oceniac walkę o swoje prawa i życie (czyli protesty w USA). Jak ktoś się zarazi wirusem idąc do sklepu po produkty zywnosciowe to inaczej nalezy ocenic jego zachowanie niż jak ktoś zarazi się idąc do klubu tanecznego. Trudno pierwszego z nich potępiać na równie z drugim.

Plus jest duza roznica między wydarzeniem odbywajacym sie w pomieszczeniu, a wydarzeniem na swiezym powietrzu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 04:47:05 pm wysłana przez el_loko »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 25, 2020, 05:28:58 pm »
+3
Matt Sorum wieloma rzeczami sie oburza, takze jesli chodzi o historie GNR.
Kto czytal, ten wie  ;)
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 25, 2020, 08:31:00 pm »
0
@Connor inaczej należy oceniać niepotrzebne ryzyko (czyli wiec polityczny) a inaczej nalezy oceniac walkę o swoje prawa i życie (czyli protesty w USA). Jak ktoś się zarazi wirusem idąc do sklepu po produkty zywnosciowe to inaczej nalezy ocenic jego zachowanie niż jak ktoś zarazi się idąc do klubu tanecznego. Trudno pierwszego z nich potępiać na równie z drugim.

Plus jest duza roznica między wydarzeniem odbywajacym sie w pomieszczeniu, a wydarzeniem na swiezym powietrzu.

Pełna zgoda! Ja nawet nie próbowałem tego podważać bo przypadki o których rozmawiamy są zupełnie innej wagi. Nie zmienia to jednak faktu, że protestujący stwarzają zagrożenie związane z wirusem. Oczywiście wyszli na ulice z powodu większego celu lecz moim zdaniem schodzi to na drugi plan kiedy stwarzają niebezpieczeństwo dla innych obywateli (pomijam tu skrajne przypadki wandalizmów, rabunków czy innych o wiele gorszych rzeczy do jakich niestety dochodzi). Robią to w pełni świadomie, z drugiej strony to była tykająca bomba i przy takim rozwoju zdarzeń napięcia były zbyt duże by tego uniknąć.
Jednak ja od samego początku w tym temacie poruszałem inną kwestie! Mocno powiązaną z protestami ale nie sam ruch który powstał. Cały czas chodzi mi o bierność wielu osób oraz środowisk które ignorują bądź nie chcą zauważyć opisanych przeze mnie zagrożeń choć nie tak dawno stali w pierwszym rzędzie jeżeli chodzi o zdrowie i ludzkie bezpieczeństwo. Nie chce żeby zaczęli rozganiać całe to towarzystwo ale brak jakiejkolwiek reakcji jest dla mnie co najmniej śmieszny.
Każdy może w jakiś sposób popierać protestujących, to nic nie kosztuje. Wystarczy udostępnić czarne tło na instagramie bądź facebooku i już się jest cool i na czasie. Jakiekolwiek słowo krytyki wiąże się z napiętnowaniem i automatycznie taki ktoś staje się tym złym, tym który stoi po drugiej stronie barykady. Nie ma tu miejsca choćby na niewielką, konstruktywną krytykę i tutaj jest moim zdaniem największy problem.
Jest taki facet, Lewis Hamilton. Co prawda idzie z prądem i lubi palnąć jakąś głupotkę ale nie boi się poruszać niewygodnych tematów. Ostatnio otwarcie skrytykował corridę- wielowiekowe tradycyjne widowisko odbywające się w Hiszpanii. Dostał po głowie, wylała się fala krytyki ale zachowuje się jak facet. W przypadku Matt'a spotkanie Trumpa z wyborcami jest złe i zagraża życiu- ma prawo do takiego zdania ale dlaczego nie zauważa analogicznych problemów po drugiej stronie(a są przecież i inne ale ograniczmy się do wirusa)? W moim przekonaniu jest mu tak po prostu łatwiej, boi się narazić a to właśnie ludzie o takim kalibrze jak on powinni się wypowiadać i zwracać uwagę na szerszy kontekst bo słuchają ich miliony. Tymczasem Axl tradycyjnie atakuje Trumpa a Duff coś gada o nierównościach ignorując to co się dzieje na ulicach. To dotyczy wielu innych muzyków i środowisk.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Sorum oburzony wiecem w Oklahomie
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 26, 2020, 09:22:08 am »
0
@Connor: Ale czy nie jest tak, że jeśli ma się określone poglądy społeczno-polityczne, to w pewien sposób wybiela się własne środowisko, a tym drugim przypisuje najgorsze rzeczy?
W znacznej części przypadków tak właśnie się dzieje. Pamiętam, jak czytałem o jakichś badaniach, któremu byli poddani zwolennicy dostępu do broni palnej. Mieli rozwiązywać proste testy matematyczne, z których jasno wynikało, że dostęp do broni palnej spowoduje większą śmiertelność i ogólnie jest niebezpieczny. Abstrahując w tym momencie od sensowności założenia, chcę powiedzieć, że ludzie, którzy mieli zdolności matematyczne na normalnym poziomie nagle zaczynali gubić się w obliczeniach, bo prawidłowe wyniki jasno wskazywałyby na to, że nie mają racji, a nie mogliby w ten sposób naruszyć ważnej części swojego światopoglądu. Wygląda na to, że jest wybielanie swojej opcji jest czymś całkowicie naturalnym i dotyczy większości ludzi, niezależnie od tego, jakie wartości są im bliskie.
Zwolennik Trumpa powie, że #BLM to głupota, bo przecież mają swoje prawa i czego jeszcze chcą, natomiast przeciwnik Trumpa będzie krytykował z góry kaźde jego posunięcie, niezależnie od tego, jak sensowne by było. Mało ludzi potrafi wskazać dobre strony innej opcji politycznej, bo z definicji się z nimi nie zgadza. Oczywiście mówię tu o pewnej skrajności, ale sprawy polityczno-społeczne sprzyjają wyraźnej polaryzacji stanowisk. Tu rzadko jest - jestem za, a nawet przeciw, chociaż niektórym i to się zdarzało  ;)

W kwestii wirusa - jest jeszcze przecież spora grupa ludzi, która nie postrzega wirusa jako zagrożenia, twierdząc, że jest to jakiś spisek, żeby zatrzymać nas w domach i podobne historie. Ciekawe, ilu z nich pozostanie zdrowymi do końca epidemi.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Matt Sorum: "Velvet Revolver najjaśniejszym punktem mojej kariery"

Zaczęty przez cravenciak

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5092
Ostatnia wiadomość Maja 09, 2014, 06:24:11 pm
wysłana przez Grzon