Autor Wątek: Sorum o książce, Cherie Currie, GNR, Cornellu i nie tylko  (Przeczytany 741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3473
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Sorum o książce, Cherie Currie, GNR, Cornellu i nie tylko
« dnia: Maja 08, 2020, 10:03:54 pm »
+1



W tych dniach Matt Sorum był gościem 193. odcinka audycji „Appetite For Distortion with Brando”.

Rozmowa dotyczyła między innymi nowej płyty Cherie Currie, wpływu koronawirusa na środowisko, książki Soruma, która niebawem ma się ukazać, Guns N’ Roses, Velvet Revolver i nie tylko.
 

Matt jest bardzo aktywnym człowiekiem. Od dawna stara się działać na rzecz zagrożonych wyginięciem zwierząt i natury w ogóle. Ma nadzieję, że wskutek pandemii, z którą się obecnie borykamy, nauczymy się bardziej szanować środowisko.


Sorum jest również producentem nowego albumu Cherie Currie.

„Skontaktowano się ze mną w sprawie tej płyty blisko dziesięć lat temu”, twierdzi, „potem jednak Cherie miała poważne problemy zdrowotne”.

Jakiś czas temu Matt i Cherie ponownie nawiązali współpracę i płyta w końcu ujrzała światło dzienne. Czy jednak to dobry okres na wydawanie płyt?

„Jak najbardziej”, twierdzi Matt, „przecież wszyscy mają czas!” [śmiech] 

W jednym z kawałków na płycie, zatytułowanym „Mister X”, poza Mattem pojawili się Slash i Duff McKagan. Piosenka powstała z myślą o Velvet Revolver, ale ostatecznie nie została wydana.

„Mam w domu studio nagrań”, twierdzi Sorum. „Swego czasu Duff często u mnie bywał. (…) Graliśmy razem, wymienialiśmy się pomysłami. On grał na perkusji, ja na gitarze i odwrotnie… Szukaliśmy kogoś, kto zastąpiłby Scotta, ale wszystko rozeszło się po kościach i piosenka poszła w odstawkę. (…) Pomyślałem, że będzie idealna dla Cherie, i teraz to czołowy kawałek na jej płycie!”.
 

W swojej książce, „Double Talkin’ Jive”, Matt opowiada o swoich przygodach z kolejnymi zespołami.

„Rzecz jasna, piszę także o Velvet Revolver”, zdradza, „ale skupiam się głównie na emocjach, na tym, co czułem, kiedy to wszystko się działo”.

„W pisaniu książki piękne jest to”, dodaje, „że trzeba przy nim sięgnąć pamięcią wstecz i zadać sobie pytanie: ‘Co dzisiaj zrobiłbym inaczej?’. Otóż zrobiłbym inaczej wiele rzeczy”. 

„Dobrze jest mówić o błędach. Zdawać sobie z nich sprawę.”


Chris Cornell to dla Soruma jeden z „wielkiej trójki nieobecnych” – obok Chestera Benningtona i Scotta Weilanda.

Matt twierdzi, że to dzięki Axlowi „zafascynował się” głosem Chrisa i muzyką Soundgarden.

„Axl chciał, żeby pojechali z nami w trasę”, mówi. „Uwielbiał wchodzić na scenę po Cornellu. To było dla niego ciekawe wyzwanie”.

„Poza tym był Shannon [Hoon]. Fantastyczny chłopak, który bardzo przyjaźnił się z Axlem. Kolejny, któremu się nie udało…”


Były perkusista Guns N’ Roses twierdzi, że jednym z wydarzeń, na które położył w swojej książce szczególny nacisk, jest niesławny koncert w St. Louis.

„Byli ranni, nasz sprzęt uległ zniszczeniu… Izzy zaraz po koncercie odseparował się od nas i wrócił autobusem”.   


Data wydania biografii została przesunięta ze względu na to, że jej promocja byłaby w obecnych warunkach bardzo trudna.

„Miałem polecieć do Nowego Jorku”, wyjawia Matt, „zagrać w programie Setha Meyera, mówić tam o książce… Potem planowałem wybrać się do Europy, zahaczyć o Włochy, Skandynawię... Ale plany wzięły w łeb”.





Źródło
Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Duff: Izzy nigdy nie chciał wziąć udziału w reunionie [duff] [izzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2522
Ostatnia wiadomość Stycznia 20, 2020, 07:49:06 pm
wysłana przez sunsetstrip