Autor Wątek: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem  (Przeczytany 2291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« dnia: Maja 20, 2020, 06:53:11 pm »
+2


Matt Sorum, były perkusista Guns N’ Roses i Velvet Revolver, rozmawiał z Joshem Adamem Meyersem o tym, jak wspomina występy z Axlem i Scottem Weilandem.


„Guns N’ Roses to niebezpieczny zespół”, powiedział. „Nigdy nie wiedziałem, co nam zafunduje Axl Rose – czy wyjdzie na scenę i jaki będzie koncert, dobry czy zły”.

„Nie zrozum mnie źle, za mojej kadencji nie było złych koncertów. Wkurzony Axl zawsze wymiatał, jak gdyby przekuwał całą swoją energię na to, co robił na scenie”.

„Były i takie noce, kiedy nawet ze sobą nie gadaliśmy, a jednak koncerty były zaje***ste, bo kiedy grasz rock and rolla, wkładasz w występ całą energię. Gdy byłem wkurzony, mogłem walić w bębny dwa razy mocniej.”

„Kiedy w Axlu była tego rodzaju energia, wiedziałem, że damy czadu. I gdy teraz sięgam myślą w przeszłość, wiem, że nie chciałbym, żeby zachowywał się inaczej”.   

„To samo dotyczy Weilanda. Tyle że w tym wypadku niestety wszystko potoczyło się inaczej. Scott miał w sobie inny rodzaj energii. Bardziej mroczny. Ale były noce, kiedy naprawdę dawał czadu”.

„Scott miał wielkie wyczucie do tekstów”, dodał Matt. „Podobnie Axl. Jeśli przyjrzysz się jego tekstom bliżej, dostrzeżesz ich głębię. Potrafił stworzyć słowa do ‘Comy’, ale też do ‘Sweet Child O’ Mine’. Wiedział, że prostota tekstów w rodzaju ‘Patience’ czy ‘Sweet Child O’ Mine’ porwie publiczność, ale potrafił też sięgać znacznie głębiej”. 

„Uproszczeniem byłoby myśleć o nim po prostu jako o wokaliście, bo miał w sobie całe to bogactwo i był w stanie wyrazić je poprzez teksty”.

„Idolem Weilanda był Bowie, a idolem Axla – Elton. To między innymi dlatego nagraliśmy ‘November Rain’. Wszyscy dorastaliśmy, słuchając muzyki z lat siedemdziesiątych, Cheap Tricks i innych…

Pamiętam, że kiedy byliśmy wprowadzani do Rock And Roll Hall of Fame, mówiłem sobie: ‘To nie fair, że zostałem wprowadzony do RRHOF wcześniej niż Cheap Trick czy Deep Purple’. Bo to byli idole mojej młodości”.     







Źródło
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2020, 08:39:13 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 20, 2020, 07:19:47 pm »
+2
Wkurzony Axl zawsze wymiatał, jak gdyby przekuwał całą swoją energię na to, co robił na scenie”.

Też uważam, że jak Axl był wkurzony to te koncerty miały "to coś". Szczególnie jak dużo mówił pomiędzy utworami. Uwielbiałem te jego ranty.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 20, 2020, 08:27:28 pm »
+2
najlepszy frontman ever
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline witas331

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Respect: +10
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 20, 2020, 09:26:53 pm »
0
axl rose,  scott weiland,  layne staley, perry farrell,  trent reznor, robert smith, andrew wood, david bowie, mike Patton najlepsi żywi I wiecznie żywi.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2020, 09:28:24 pm wysłana przez witas331 »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 21, 2020, 10:56:24 am »
0
Też uważam, że był najlepszy. Freddie Mercury jest na tej samej półce.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline witas331

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Respect: +10
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 21, 2020, 02:29:53 pm »
+1
No był. I w pamięci mej został the best bo teraz to jest cieniem samego siebie. Grubym cieniem z marnym głosem.

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 22, 2020, 01:23:32 pm »
0
Pokaż nam swoje zdjęcie to ocenimy Ciebie. :)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 22, 2020, 01:34:49 pm »
0
@Luk takie porownania mialyby moze sens, gdyby ktorys z forumowiczow byl w wieku Axla, a jestem gotow sie zalozyc ze z regularnie udzielajacych sie facetow na NTS, takowych nie ma
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 22, 2020, 01:44:39 pm »
+1
Ja myślę, że nawet w tym wieku co są nie daliby radę śpiewać szła dzieweczka do laseczka przez 2h siedząc na kanapie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 22, 2020, 10:21:18 pm »
+1
najlepszy frontman ever

Ale że niby kto? Weiland??!

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 23, 2020, 09:44:40 am »
+2
Nie, Martyniuk
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline witas331

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Respect: +10
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 24, 2020, 07:34:03 am »
0
Nie chodzi o nas o naszą kondycję Ale o wokalistów. Są starsi od AXla mający lepszą kondycję A przeszłość równie szaloną i wykonczajaca. A głos jego już od kilkunastu lat nie powala na koncertach. Pojawia się jak piszecie Miki... może niech mniej biega po scenie bo bez sensu traci energię. Otyłość w tym nie pomaga.

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1897
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 24, 2020, 02:48:11 pm »
+1
Tak dokładnie to nie powala gdzieś od okolic 2011 ;) bo w latach 2006-2010 to Axl brzmiał potężnie, IMO momentami nawet lepiej niż za "klasycznych" czasów. Bardziej dbał o ten swój głos, bardziej się starał. A teraz? Śpiewa, bo musi...

Offline groszek647

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Respect: +4
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 25, 2020, 05:41:19 am »
+2
Axl wciąż ma wysokie rejestry (head voice, "głos głowowy?") z szeroką skalą, tylko to wygląda tak jakby nie chciał go "ściskać" by wydobyć rasp (chrypę, przester). To z jednej strony wiekszy wysiłek niż zwykłe 'bezchrypowe' śpiewanie head voicem, ale z kolei też nie jakiś nie wiadomo jaki wielki. Tym bardziej że nie śpiewa TYLKO tym rejestrem, ale dużo jest niskich oraz spokojnych rejestrów w koncertowym repertuarze, gdzie gardło w zasadzie odpoczywa. Da się dojść do tego (do techniki head voice - oczywiście barwę każdy ma inną) samemu (metodą prób i błędów, czyli doświadczeniem, czego Axlowi bynajmniej nie brakuje). Żeby nikt mi nie zarzucił gołosłowia wrzucam moje nagranie gdzie używam takiej techniki.
 
Po czasie też widzę, że na youtube też jest sporo tutoriali od coachów wokalnych (np. znany Wam pewnie Ken Templin) którzy dużo o tej technice mówią i dają sporo przydatnych wskazówek. Może trzeba Axlowi, już boomerowi, podlinkować co poniektóre pomocne filmiki  :D

https://youtu.be/tbCBAvH20zM
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 05:50:25 am wysłana przez groszek647 »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Sorum chwali Axla i porównuje go z Weilandem
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 25, 2020, 09:33:57 am »
0
A głos jego już od kilkunastu lat nie powala na koncertach. Pojawia się jak piszecie Miki... może niech mniej biega po scenie bo bez sensu traci energię. Otyłość w tym nie pomaga.

Pytanie, czy było jakoś zdecydowanie lepiej wokalnie na początku przegrupowania, gdy, chcąc nie chcąc, siedział na tronie. Ja nie jestem obiektywny w tej kwestii, więc może niech się inni wypowiedzą.
@groszek647 - Dzięki za merytoryczny post!
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Fortus staje w obronie Axla [fortus] [axl]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1141
Ostatnia wiadomość Lipca 06, 2022, 02:39:47 pm
wysłana przez sunsetstrip