Autor Wątek: Narkotyki a proces twórczy. Fortus zabiera głos  (Przeczytany 592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3504
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3586
Narkotyki a proces twórczy. Fortus zabiera głos
« dnia: Lutego 27, 2022, 03:52:42 pm »
+3



Narkotyki to temat-rzeka.
W niektórych kręgach kulturowych afirmowano je jako dar, który bóstwa ofiarowały śmiertelnikom dla duchowego rozwoju. W innych piętnowano je jako zło i destrukcyjną siłę, prowadzącą do szaleństwa czy wręcz śmierci.

Ta dwoistość odzwierciedliła się także w świecie muzyki, gdzie narkotyki bądź to oskarżano o zgubny wpływ na proces twórcy, bądź to chwalono za sprzyjanie mu. Nie od dziś wiadomo, że nawet znani kompozytorzy klasyczni nie stronili od wspomagania się tą czy inną substancją.

Termin „narkotyki” jest pojemny znaczeniowo. W amerykańskiej kulturze temat stał się niemal tabu. „Narkotyki są złe”, zwykli powtarzać rodzice (ci sami, którzy potem szpikują swoje dzieci rozmaitymi lekami). 

Portal Ultimate Guitar postanowił zmierzyć się z tematem narkotyków i ich dwojakiego wpływu na proces twórczy. Znani muzycy zostali poproszeni o podzielenie się opinią w tej sprawie.

Głos zabrał między innymi Richard Fortus.

„Są takie substancje, których zażywania szczerze żałuję”, powiedział gitarzysta Guns N’ Roses. „Myślę, że niektóre psychodeliki mogą pomóc uwolnić twórczą energię. Jednak dla ludzi o słabszej psychice bywają śmiertelnie niebezpieczne. Straciliśmy z ich powodu kilku znakomitych artystów”.   








Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Narkotyki a proces twórczy. Fortus zabiera głos
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 28, 2022, 02:52:21 pm »
0
Bilans nie wychodzi na plus, zdecydowanie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Fortus: "Trudno sobie wyobrazić lepszą grupę ludzi do współpracy"

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2625
Ostatnia wiadomość Lipca 18, 2014, 09:06:03 am
wysłana przez mafioso