Autor Wątek: Slash w dokumencie o przemocy w szkole  (Przeczytany 704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2763
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +2873
Slash w dokumencie o przemocy w szkole
« dnia: Października 03, 2019, 10:39:56 pm »
+1„#NoJoke” to pasjonujący film dokumentalny, którego bohater, muzyk Andrew Cole, rekrutuje gwiazdorską obsadę do piosenki mającej uwrażliwić słuchaczy na problem przemocy w szkole. „Mierzy się” ze sławnymi ludźmi, ekspertami i… duchami własnej przeszłości, żeby pokazać tę trudną kwestię bez towarzyszącej jej dzisiaj retoryki i uchwycić jej istotę.

Gwiazdy odpowiadają na apel Cole’a i wspierają jego misję swoją muzyką oraz opowieściami z czasów dzieciństwa.
Jednym z takich bohaterów jest gitarzysta Guns N’ Roses, Slash.
Poza nim w filmie pojawiają się Ozzy Osbourne, Lemmy Kilmister (Motörhead), Jeff Goldblum, Sam Roberts, Robbie Krieger, Steve Vai, Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), Patrick Stewart, Jane Lynch i inni.       

Andrew Cole przemierza Amerykę Północną i Wielką Brytanię, żeby rozmawiać z autorami i specjalistami, którzy poświęcili wiele lat problemowi przemocy w szkole i walce z nim. Szuka wsparcia hollywoodzkich paparazzich i chwyta się najróżniejszych sposobów, żeby dotrzeć do gwiazd, które mają mu pomóc zrealizować marzenie o piosence. 

Jednak w trakcie podróży uświadamia sobie, iż problem, z którym się mierzy, jest zbyt poważny, żeby próbować go rozwiązać za pomocą piosenki, a zarazem znacznie bardziej osobisty, niż początkowo mu się wydawało.

Producentem „#No Joke” jest Jason Loftus, laureat Peabody Award, trzykrotnie nominowany do Canadian Screen Award.

„Mamy wielki szacunek dla artystów, dzięki którym udało się zrealizować ten projekt”, twierdzi Loftus. „Szczerze mówiąc, początkowo żaden z nich nie wiedział, kim jest Andrew, i nie miał żadnych powodów, żeby się zgadzać. Jesteśmy wdzięczni za to, że tak wielu muzyków przejęło się naszą misją. Część z nich miała do czynienia z przemocą w szkole – czy to jako ofiara, czy to jako oprawca – i chciała, żeby ci ludzie wiedzieli, że nie są sami. Wierzymy, że ten film wniesie do dyskusji o przemocy coś istotnego”.   

„#No Joke” ukaże się 22 października br.


Trailer:

www.youtube.com/watch?v=aAHCfn1r99o&feature=youtu.beŹródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3980
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax