Autor Wątek: Slash o Paradise City  (Przeczytany 10468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 05, 2009, 01:40:17 pm »
0
i moze by ich nie olal cieplym moczem odwolujac koncert :]

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 05, 2009, 01:58:06 pm »
0
Śledzą każdy krok,wszystko pamiętają :) Chciałbym mieć takich zagorzałych fanów :)

Widać,że nagranie przez Slasha Paradise City spowodowało sporo szumu. Wiele sław wyznaje zasadę : mówcie o nas dobrze,albo źle,ale mówcie. Slash jest na takiej drodze od dawna,choć nie sądzę,żeby to on szczególnie o to zabiegał. Czy się tego chce,czy nie Slash,podobnie jak od niedawna Finck,jest częścią historii Gunsów. Jest jednym z tych,bez których nie powstałby AFD,najlepiej oceniany w historii album Gn'R.
Na tym właśnie albumie znalazł się jeden z utworów,które będą żyły wiecznie - Paradise City. PC w wersji Slasha nie przetrwa. Ludzie mogą kochać i nienawidzić tę piosenkę,częściej pewnie nienawidzić z różnych względów,bo nie sądzę,żeby wśród fanów,którzy są tu zgromadzeni ;) znalazła się choć jedna,która powie,że kocha PC w wersji Slasha.
Ale to nie znaczy,że takich osób nie ma. Może nie wśród fanów Gn'R,może nawet nie wśród fanów rocka,ale istnieją.
Tak,jak;choć wydaje się to nieprawdopodobne;istnieją fani obecnej działalności Chylińskiej.
W moim przekonaniu Slash "udzielając głosu" Fergie chciał pokazać,że nie jest ona tylko jeszcze jedną z pop gwiazdek,ale,że potrafi nieźle zaśpiewać w rockowym kawałku.
I to akurat jej się udało,choć naturalnie gusta są różne. Ale na ciekawą rzecz zwrócił uwagę bodajże Brokuła. Często odrzucamy jakiegoś artystę,jakąś piosenkę przed jej przesłuchaniem,z góry zakładając,że nam się coś nie spodoba.
Owszem,często mamy rację. Ale czy zawsze?
Czytam wiele opinii o nadchodzącej płycie Slasha,o tym,że będzie do niczego i.t.d. I tak,będzie do niczego dla tych,którzy od razu przyjęli takie założenie. Bo z pewnych twierdzeń bardzo trudno się wycofać.

 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:06:43 pm »
0
Na youtubie: 276219 obejrzeń, ocena 3,5/5, opinie ludzi raczej w stylu sucks albo is not that bad.
Także kawałek wzbudził jakieś zainteresowanie, ale jest uznawany za przeciętny.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:15:48 pm »
0
No arcydziełem nie jest :) Arcydzieło mamy na AFD i jedno styknie :)
Ocena na youtube jest jakimś wyznacznikiem,choć warto byłoby wiedzieć ile z tych 276219 osób oceniło płytę,bo może się okazać,że np. było to 219 osób,więc ocena miałaby się nijak do całości. Ale nie w tym rzecz :)

Slash broni Fergie za jej wkład w tę wersję i ja też będę bronić. Owszem gust nie podlega dyskusji,a jej umiejętności wokalne są zdecydowanie mniejsze niż Axla,ale... czy część z piszących/krytykujących nie oceniła kawałka już z góry na 0 z racji tego,że PC "nie wolno" coverować?
Czy nie jest tak,że słuchając cover Gn'R podświadomie chcielibyśmy,żeby był jak najbliższy oryginałowi? Ten cover tych wymagań nie spełnia,wręcz przeciwnie,idzie pod prąd. I choćby z tej racji warto spojrzeć na niego trochę przychylniej niż na niezliczone rockowe covery tego kawałka.

Swoją drogą czy znajdzie się na forum 5 osób,którym spodobał się wokal Fergie w tym kawałku?  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:22:13 pm »
0
a to mi powiedz jaki jest sens w nagrywaniu coveru ktory pod kazdym wzgledem jest gorszy od oryginalu? na koncercie to jeszcze ok, potrafie zrozumiec... ale wydawac potem to na plycie?

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:28:25 pm »
0
   No właśnie chciałem o tym napisać. Są takie kawałki, których nie da się już lepiej zrobić. Estranged, November Rain, Paradise City. Tam już nic nie da się ulpeszyć, każda zmiana będzie zubożeniem lub przekombinowaniem utworu.  Więc po co robić kolejną wersję?
  Granie na scenie? Jak najbardziej. Jammowanie z przyjaciółmi to to co chyba każdy muzyk chciałby robić. Mieszanie styli? Mi nie musicie tego tłumaczyć, słucham wszystkiego od funka, hiphopu, muzyki lat 80, po metal (no może poza telewizyjną papką i muzyką umcyk-umcyk). Ale ten cover jest cholernie słaby. Przecież mogli nagrać całkiem nowy kawałek.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:33:15 pm »
0
coverowanie na koncercie może być?  :???:

A za co Slash zbierał baty jeszcze tak nie dawno? Albo czegoś nie rozumiem, albo zmieniliście tok myślenia

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:34:38 pm »
0
1) On nie jest obiektywnie gorszy,tylko subiektywnie. Zdajesz sobie sprawę,że są ludzie,dla których to może być najlepsza wersja PC,jaką słyszeli? :)
2) Na płycie tego kawałka nie będzie. Jest na stronie b singla,który został wydany w jednym kraju na świecie. W kraju,w którym Gunsi byli,są i będą popularni. To w pewnym sensie prezent dla nich.
Slash chciał pokazać swoją przyjaciółkę Fergie w lepszym repertuarze niż popowy,a co mógł "dać" lepszego niż klasykę rocka ?:) To prezent dla japońskich fanów i dla muzycznych przyjaciół.
Nie znam motywacji Slasha,ale wiem,że mógł uznać,że na koncercie taka wersja wychodziła nieźle,więc ją nagrał. Ale nie wyszła na tyle dobrze,żeby wrzucić ją na płytę,a nie chciał marnować materiału,więc trafiło na stronę b singla.

Są różne szkoły wydawania singli,jedna mówi,że na singlu ma być tylko to,co na płycie,w wersji takiej,jak na płycie ( w efekcie płacimy dwa razy za to samo ) i druga,która mówi,że fan powinien dostać coś więcej,coś,czego w innym wypadku by nie dostał. Tę opcję wybrał Slash.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:39:12 pm »
0
   Jestem za tym, żeby fan dostał coś więcej. To bardzo miłe, jak kupujesz singla za spore pieniądze i dostajesz coś czego nabywcy płyty nie dostaną.
   A co do grania na koncertach kawałków GNR, to ok. Nie mam nic przeciwko. Ale Slash chyba  jako pierwszy wydał to na płycie. Pierwszy oficjalnie odciął kupon.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:42:25 pm »
0
Nie cierpię Rammsteine'a, ale jeden z członków dobrze powiedział "Najważniejsze jest to, aby zaspakajać siebie samego od samego początku. Jeśli zaczniesz myśleć czego inni od ciebie oczekują, to tracisz wszystko." Rzecz jasna nawiązuje ten cytat do Slasha.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 05, 2009, 02:57:45 pm »
0
Ale Slash chyba  jako pierwszy wydał to na płycie. Pierwszy oficjalnie odciął kupon.

Pierwszym/albo drugim,który zarobił na nagrywanu coverów Gn'R był Tracii Guns. Covery Gunsów nagrywał też Gilby.
Takich sprzeciwów jak teraz nie było :)
a to mi powiedz jaki jest sens w nagrywaniu coveru ktory pod kazdym wzgledem jest gorszy od oryginalu?

Spory % coverów jest gorszych od oryginału,a jednak powstają. Ba, powstają płyty " w hołdzie" danemu artyście. Gunsi dorobili się chyba z 5. Czy jakikolwiek z coverów na tych płytach był lepszy od oryginału?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 05, 2009, 03:00:39 pm »
0
Cytuj
Covery Gunsów nagrywał też Gilby.

Jakie?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 05, 2009, 03:20:17 pm »
0
Na  It's So Easy: A Millenium Tribute to Guns N Roses znajduje się Sweet Child O'Mine w wykonaniu  Jizzy Pearl, Gilby Clarke, Tracii Guns, Randy Castillo.
A jeśli dobrze pamiętam to na jakimś zestawie coverów w większości kawałków udzielał się właśnie Gilby.
Nie mam nic do niego,przecież grając w Gunsach też w sumie grał covery. Po prostu chciałbym zauważyć,że Slash wcale nie jest pierwszym Gunsem,który "dorabia" na piosenkach Gunsów.

Oczywiście poziom coveru jest inny,ale powiedzmy sobie szczerze,że wersja Jizzy'ego,Traciego,Randy'ego i Gilby'ego też jest gorsza od oryginału,choć zdecydowanie bardziej rockowa niż PC.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3629
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +111
    • OLD CHOPPER
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 05, 2009, 04:14:16 pm »
0
Zacząć trzeba od tego że Paradise City w wersji Slasha to wcale nie jest cover, tylko nowa wersja utworu. A cover to jest nowa wersja utworu nagrana przez wykonawcę, który nie jest autorem oryginału. A Slaha chyba można uznać za autora. No chyba że autorem jest GNR a Slash już nie jest w GN'R więc już nie ma prawa nazywać się autorem PC.
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Slash o Paradise City
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 05, 2009, 05:08:07 pm »
0
Na  It's So Easy: A Millenium Tribute to Guns N Roses znajduje się Sweet Child O'Mine w wykonaniu  Jizzy Pearl, Gilby Clarke, Tracii Guns, Randy Castillo.

to jest najlepsza plyta z coverami GNR jaka kiedykolwiek slyszalem, a slyszalem sporo
ta wersja SCOM jest bardzo dobra
a bliskie oryginalu, pomijajac wokal, sa moim zdaniem wersje YCBM, RQ i Civil War - z tej wlasnie plyty

ale co innego wystapic goscinnie na plycie gdzie wszystkie kawalki to covery GNR, a co innego wydac to na singlu promujac wlasna
solowa plyte

zreszta ciagle jest porownywanie Slasha a to do Fortusa, a to do Clarka... tylko ze zaden z nich nie jest legenda rocka - dlatego tez
ich dzialania nie spotykaja sie z tak duza krytyka (chociaz wiem o tym ze Clarke dostal ciegi za Supernove)
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

 

"Nowa" strona Slash'a

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3744
Ostatnia wiadomość Czerwca 18, 2008, 11:47:19 pm
wysłana przez chevantonGNR